SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Prośba o pomoc w doborze nart

Prośba o pomoc w doborze nart 18 Paź 2013 21:46 #10290

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    23
Cze Zborek, mam identyczny problem. Jak widze to temat rzeka z doborem sprzętu, czytam wszystko co możliwe a i tak nie wiem co kupić?! Chyba frycowe trzeba zapłacić aby sie dowiedzieć. Mimo wszystko dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Prośba o pomoc w doborze nart 19 Paź 2013 16:03 #10295

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
zborek napisał:
Ok, to jeszcze jedno:
czym się różnią Head I.Supershape od Head I.Speed Supershape

Pomijam różnicę w nazwie i cenę :)

Dziwny ten sklep bo nie podaje geometrii (taliowania) ani żadnych sugestii, zza to szeroko powiela marketingowe bajania :)
[Np. wiara w KERS jest tylko ...wiarą, ja nie wierzę w jego istnienie ;)]

Różnią się geometrią i zalecaną, sensowną długością. W poprzednich rocznikach ta różnica była większa, pi razy oko, jak między SL a RC, teraz... nie do końca wiadomo :)

i.Supershape - 121-66-106 - bardzo progresywne taliowanie, mocniejsze nawet od typowego SL. Raczej odradzam - to miękka narta dla ciebie, jeśli już taką/podobną to typowe SL 165 cm.

i.Speed 119-66-98, sugeruję ew. dł. 177 cm

.zborek napisał:
Chciałbym wrócić teraz to głównego tematu, czyli nart :)
Czy podane przez Łysego Head Supershape Speed to jedyne, jakie spełniają podane przeze mnie kryteria?

Dł. 175-180 OK, mogą być też te 24 hours 178, jak i wiele innych podobnych - o pośrednim ale dość progresywnym taliowaniu itd (grupy High Performance, Cross itp.). Tego typu narty nie mogą być za krótkie.

Popatrz też na ogłoszenia, które ostatnio wrzuciła Midnight - b. dobre narty za bezcen (!).
Wiadomo kto na nich jeździł, prawdopodobnie są zadbane, w dobrym stanie, niewytłuczone itd.
www.skifever.pl/forum/175-gielda-narciarska
Każde z nich trochę różne ale wszystkie mogą być dla ciebie - wg mnie warto.

.dzidek666 napisał:
Cze Zborek, mam identyczny problem. Jak widze to temat rzeka z doborem sprzętu, czytam wszystko co możliwe a i tak nie wiem co kupić?! Chyba frycowe trzeba zapłacić aby sie dowiedzieć. Mimo wszystko dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
W sumie to... nie dajmy się zwariować :)
Oczywiście o sprzęcie można gadać niemal bez końca ale w końcu to będzie nudne, a konkluzja zawsze taka sama - że to od narciarza najwięcej zależy :)
W sumie to teraz jest tak, że od pewnego poziomu cenowego nie ma złych nart - to nie jest aż takie skomplikowane urządzenie.
Podejrzliwie patrzę na wskazania typu - "ta narta, ten model jest najlepszy" - bo tak nigdy nie jest.
Wiele zależy od warunków - w danych warunkach dana narta się lepiej sprawdzi, w innych inna ...ale i tak najwięcej zależy od narciarza :)

Wiadomo, że trzeba pomęczyć się z butami - dobrać właściwe, a narty można łatwo zmieniać - wtórny rynek używanych jest naprawdę duży i dynamiczny.
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2013 16:04 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy, Midnight, dzidek666

Prośba o pomoc w doborze nart 20 Paź 2013 13:53 #10302

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
Może doradzicie także mnie, mam ten sam problem. Chciałem kupić nowe narty i zastanawiam sie nad ROSSIGNOL ZENITH ZS CARBON 162cm i BLIZZARD G-FORCE LTD CARBON 167 cm + IQ LT10 chyba że macie coś innego do polecenia, budżet tak do 1200 zł. obecnie jeżdże na starych volkl-ach Unlimited R1. Mój wzrost to 178cm jeżdże raczej na przygotowanych trasach, wciągnęło mnie to bardzo ale zielony jestem co do doboru sprzętu. Pomóżcie, dzięki z góry

Prośba o pomoc w doborze nart 20 Paź 2013 20:40 #10305

• zborek
  • ( Użytkownik )
  • zborek's Avatar
    10
Dzięki za zainteresowanie i sugestie.
Po dzisiejszym dniu i lekturze forum mam mały dylemat:
Łysy zaleca i.Supershape 170cm
Gajowy skłania się bardziej na Speed i.Supershape 177cm
Te Kneissl mają fajną cenę, ale czy R20 to nie za dużo jak mnie najdzie na slalom na stoku?
Dziś przypadkiem zgadałem się kumplem który chce sprzedać prawie nie jeżdżone Head Speed 2012/2013 170cm w bardzo atrakcyjnej cenie.

I bądź tu mądry człowieku...
Przypominam, że w mojej ocenie jeżdżę na 5 w skali do 10 :)
Pomóżcie mi wybrać bo zaczynam już świrować.

Prośba o pomoc w doborze nart 21 Paź 2013 20:20 #10315

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
Witam, Ja to wszystko napisałem w moim profilu nie wiedziałem, że trzeba jeszcze gdzieś indziej. A więc jeżdze od 5 sezonów, pierwsze kroki oczywiście stawiałem z instruktorem, w skali narciarskiej jeżdże na 6 mój wzrost to 178 i waga 83kg. Szukam nart na przygotowane stoki, wciągnęło mnie to bardzo no i wiadome człowiek chce jezdzić troszke szybciej, ale ciągle rekreacyjnie nie jak wariat a niestety na moich starych nartach nie jest to możliwe. Budżet to okolo 1200 zł jutro wybieram sie do sklepu a nie mam za bardzo koncepcji. Prosze o pomoc

Prośba o pomoc w doborze nart 22 Paź 2013 08:28 #10320

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
Dzięki wielkie, no wlaśnie wiem że najlepiej tak zrobić tylko , że jest maly problem. Na narty jeżdże głównie w weekendy, wtedy jest najwięcej ludzi -wiadomo, i wypożyczalnie nie bardzo chcą wymieniać jak sie już jedne wzięło. Co do budżetu to mógłby być większy,ale myślałem , że na narty wystarczy. Wołałbym sugerując się Waszymi podpowiedziami wydać więcej na buty. Jade dzisiaj do sklepu się rozejrzec, jak będzie coś ciekawego to napisze, może wtedy coś doradzisz lub odradzisz. Dzięki jeszcze raz.

Prośba o pomoc w doborze nart 22 Paź 2013 13:26 #10324

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
Łysy napisał:
Tomek ...jeśli uprawiasz narciarstwo tylko weekendowe to proponuję się zastanowić nad sensem zakupu własnych nart zapytasz dlaczego ?
policz sobie ile razy w sezonie jesteś na stoku , średnia cena wypożyczenia nart w Alpach waha się w granicach 20-25 E w Polsce jest to około 70zł .
Za nowe narty zaznaczam dobre narty trzeba wyłożyć około 2 tyś , teraz przelicz sobie sam czy jesteś w stanie więcej wydać w wypożyczalniach na :narty: przypuszczam , że nie przekroczysz tej ceny .
Oczywiście jako narciarz rozumiem chęć posiadania własnych desek , to takie miłe posiadać , uśmiechnąć się do nich , pogłaskać w letnie upalne dni w oczekiwaniu na śnieg , ale jest też druga strona medalu - posiadanie wiąże się z wydatkami , bo narty przecież trzeba serwisować , ostrzyć , smarować , zawozić do serwisów , same koszty i wcale nie małe i powiedzmy sobie szczerze obecnie produkowane deski nie wytrzymują więcej niż 3 lata no chyba , że naprawdę mało się ślizgach to więcej .
Niezaprzeczalnym atutem korzystania z wypożyczalni jest :
1.Możliwość jazdy na różnych nartach odpowiednio do warunków
2.Przeważnie nowa kolekcja nart
3.Narty zawsze gotowe do jazdy (po serwisie - ostrzone wysmarowane)
4.Nie musisz się bać uszkodzeniem nart własnych tudzież kradzieży (co zdarza się również w Alpach)
według mnie same plusy i co najważniejsze po takim sezonie masz spory przegląd nart i jestem przekonany , że w tedy będziesz mógł dokonać w pełni świadomego zakupu .
Wracając do butów , bo dopiero teraz przeczytałem , że posiadasz jakieś tam badziewne zakupione w Decathlonie ... no kolego , jeśli poważnie myślisz o narciarstwie to najważniejszą rzeczą jaką narciarz musi mieć to są właśnie buty od nich właśnie proponuję zacząć zakupy . O butach zostały już tutaj napisane prawdziwe epopeje , więc nie będę sam siebie powielał proponuję się wgryźć w temat Tutaj i szukać powtórzę po raz kolejny buta bardzo mocno trzymającego stopę i twardego , tak tak twardego , proszę się nie bać wysokich twardości tzw Flex mojej ocenie taki optymalny będzie 100-120 .
Pisał o tym Gajowy - czy się to komu podoba czy też nie buty są najważniejszą częścią ubioru (sprzętu) w narciarstwie , narty można zmieniać co 10 min butów nie zmienisz !
I jeszcze jedna uwaga jak to bywa chyba ze wszystkim tak też i w butach im droższe tym lepsze , nie jest niczym dziwnym wydać na buty równowartość 1500 zł , choć muszę przyznać , że swoje Lange sprowadzałem właśnie z Włoch ponieważ były o 400 zł tańsze jak w Polsce a to już spora kasa z tym , że mój zakup był świadomy , wcześniej dokonałem wszystkich pomiarów i prób tych butów w PL - butów nie można kupować przez internet w ciemno .
Życzę udanych zakupów i mam nadzieję , że się tutaj pochwalisz nimi jak również fotkami - będzie nam miło

Ps. Zapomniałbym , jeśli będziesz szukał butów proponuję jakieś Pro-shop strikte z butami ,nartami ...omijaj duże hipermarkety , tam zazwyczaj nie ma kto dobrze doradzić .
Co do nart , to masz pod nosem kilku świetnych producentów włoskich : Blossom , Duell , Vist ... więc jeśli już się uprzesz na zakup własnych to szukaj u tych producentów .
Pozdrawiam .
Witam ponownie. Napisalem, że jeżdże głównie w weekendy, ale tych weekendów jest w sezonie conajmniej 12-14 mam dość blisko w Alpy. Reasumując na wypożyczenie wydam jakieś 250 euro, jeśli kupie swoje narty to posłużą mi parę lat czyli zaoszczędze conajmniej 500 euro. Wiadomo, że ciągnie wilka do lasu, więc nie wykluczam też jakiegoś 10- dniowego urlopu na stoku. Co do butów to oczywiście, że wymienie, te z Decathlonu to był nieprzemyslany prezent! Właśnie wrociłem ze sklepu i właściciel też mi mówił, abym najpierw wypożyczył te które mi polecał, a polecał Salomony RX 750 TITANIUM 168cm cena 329 euro. Mój wzrost to 178 i nie wiem czy nie za długie, ale powiedział, że krótszych mi nie sprzeda :) Co sądzisz o tej narcie? Dzięki za pomoc

Prośba o pomoc w doborze nart 22 Paź 2013 16:04 #10325

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    266
dzidek666 napisał:
RX 750 TITANIUM 168cm cena 329 euro. Mój wzrost to 178 i nie wiem czy nie za długie, ale powiedział, że krótszych mi nie sprzeda :)

jak 750 to chyba raczej LX Enduro
168 będę za krótkie
jeździłem na 750 i przy większej prędkiści zaczynają klepać
jak jeździsz tylko po niebieskich to wystarczy

Prośba o pomoc w doborze nart 22 Paź 2013 21:20 #10334

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
jabol napisał:
dzidek666 napisał:
RX 750 TITANIUM 168cm cena 329 euro. Mój wzrost to 178 i nie wiem czy nie za długie, ale powiedział, że krótszych mi nie sprzeda :)

jak 750 to chyba raczej LX Enduro
168 będę za krótkie
jeździłem na 750 i przy większej prędkiści zaczynają klepać
jak jeździsz tylko po niebieskich to wystarczy
RX 750 napewno, jeżdże na wszystkich nie tylko po niebieskich. Gość w sklepie też mi sugerował, że za krótkie, ale przy moim wzroście 178 cm nie wiem czy dam sobie rade z dluższymi?

Prośba o pomoc w doborze nart 23 Paź 2013 07:37 #10336

• dzidek666
  • ( Użytkownik )
  • dzidek666's Avatar
    23
No i tak zrobie, najpierw coś popróbuje. Nie myslałem, że to będzie takie trudne kupić narty. Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Prośba o pomoc w doborze nart 23 Paź 2013 09:00 #10338

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Cześć
Ja mam 162 cm wzrostu :-) Zawsze miałam 10 cm krótszą nartę. Jeździłam na 165 Stocklach CX w zeszłym roku. Bardzo dobrze mi się jeździło. Przekonałam się, że dłuższa narta jest stabilniejsza. Laikiem jestem, ale Łysy ma racje. Sprawdziłam to na własnych nogach :narty:

Pozdrawiam. Iśka
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2013 09:02 przez Iśka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, dzidek666
  • Strona:
  • 1
  • 2

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.