SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 03 Mar 2013 00:26 #9288

• DArec
  • ( Użytkownik )
  • DArec's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    15
Czytałem kilka postów o doborze nart, dlatego chciałem zebrać je jakoś w całość na własnym przykładzie.
Chciałem was prosić o pomoc w doborze sprzętu na przyszły sezon i jednocześnie pomóc komuś z podobnym dylematem.

O narciarzu (mieszczę się w podanych parametrach) ;)
Waga: 85-90 kg
Wzrost: 175-180 cm
Zaawansowanie: średnie
Preferowane warunki: przygotowane trasy
Rodzaj jazdy: średnia długość skrętu, w miarę szybko

Co lubię
Lubię śnieg po ratraku, ale nie można liczyć przez cały dzień na idealne warunki, więc na rozjechanym śniegu też się jeździ. Z rzadka wyjadę za trasę, by za chwilę na nią wrócić. Lubię trasy czerwone, czasem się jedzie niebieską, czasem czarną.

Jaka narta?
I w tym miejscu zaczynamy zabawę z doborem. Szukając po stronach producentów swoje kroki kieruję w stronę Salomon Enduro 800XT. To te drugie z lewej, biało-zielone.

Dlaczego? Narta z grupy All Mountain, dająca frajdę z jazdy w warunkach najczęściej spotykanych. Marka do której jestem przywiązany. Nawet kolorystyka pasuje do nowych butów. B) -> LINK

Pytania do was:
1) Jaka długość narty? Moja opinia: 168 cm przy 178 cm wzrostu i wadze 87 kg. 175cm może być już chyba za długa.
2) Czy na pewno 800XT? Wydaje mi się ona dość energiczną nartą, tylko czy nie będzie za sztywna, przez co wymagająca dużego docisku? Uwzględnić należy także masę ciała... W sumie promień skrętu nie jest duży.
3) Wiązanie Z12 pozwala na ustawienie dokładnie w połowie skali (u mnie 6 din), czyli dokładnie w połowie skali. Rozumiem, że to idealnie?
4) Pytanie do serwisantów. Jak narta od strony budowy? Krawędzi i "mięsa" troche w nich jest, bo szukam narty na min. 5 sezonów?

Chętnie wysłucham porady, czy moja droga doboru narty jest słuszna.
Link do parametrów narty na ten sezon -> LINK
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2013 00:44 przez DArec.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 06 Mar 2013 21:29 #9328

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Jak już się zdecydowałeś z jakiś powodów na tą nartę to ja bym kupił 175 cm narta ma w 20% rockera więc narta powinna być równa z Twoim wzrostem, tylko że to są niuanse i tak naprawdę to czy narta ma być dłuższa czy krótsza zależy tylko do Ciebie i twoich odczuć z jazdy na takiej narcie, im krótsza narta tym będziesz się czuł mniej stabilnie zwłaszcza gdy będziesz chciał jeździć szybko najlepszym sposobem doboru narty jest je przetestować, ja polecam Ci narty równe Twojemu wzrostowi zwłaszcza że wagę też masz słuszną. (tu)

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 16 Wrz 2014 15:09 #11844

• Twistet
  • ( Użytkownik )
  • Twistet's Avatar
    2
Chciałbym się podpiąć pod temat i zapytać o nieco inne sprawy, a mianowicie: Planuję w tym roku odnowienie swojego sprzętu, w poprzednich sezonach jeździłem raczej w kratkę, ale mam silne postanowienie poprawy i chciałem zebrać nieco nowego ekwipunku, żeby pojeździć.

Ponieważ dawno nie kupowałem sprzętu to może Wy mi poradzicie, kiedy jest najlepszy czas na takie zakupy, żeby coś jeszcze zaoszczędzić na promocji. Czy to już teraz czy jeszcze poczekać. Nie zależy mi na super ekstra najnowszym sprzęcie z 2015 w nazwie, ale na czymś na czym powrócę do narciarskiej frajdy.

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 17 Wrz 2014 12:00 #11854

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    266
Twistet napisał:
Chciałbym się podpiąć pod temat i zapytać o nieco inne sprawy, a mianowicie: Planuję w tym roku odnowienie swojego sprzętu, w poprzednich sezonach jeździłem raczej w kratkę, ale mam silne postanowienie poprawy i chciałem zebrać nieco nowego ekwipunku, żeby pojeździć.

Ponieważ dawno nie kupowałem sprzętu to może Wy mi poradzicie, kiedy jest najlepszy czas na takie zakupy, żeby coś jeszcze zaoszczędzić na promocji. Czy to już teraz czy jeszcze poczekać. Nie zależy mi na super ekstra najnowszym sprzęcie z 2015 w nazwie, ale na czymś na czym powrócę do narciarskiej frajdy.

zobacz na stronie sklepu
snowshop

mają świetne oferty
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2014 12:02 przez decentski. Powód: proszę Cię.

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 17 Wrz 2014 12:10 #11856

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2601
Jabol nie reklamuj sklepu, w którym masz udziały i napraw wyszukiwarkę wpisałem RTM i zero nic nie ma.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 11 Sie 2015 13:47 #13108

• tofi.p
  • ( Użytkownik )
  • tofi.p's Avatar
    4
Witam

Jestem świeżym uzytkownikiem forum. Podobnie jak autor posta DArec obecnie stoję przed dylematem zakupu nowych nart, które w zamyśle winny służyć mi około 5 sezonów. Do chwili obecnej w sezonie zimowym jeździłem na swoich HEAD IPEAK 74 FLR, długość 163cm, co jak obecnie stwierdzam jest za mało, a i nartki coraz bardziej same sugerują wybór nowszego modelu. Preferuję jazdę po przygotowanych trasach, choć nie ukrywam na zamknięcie sezonu 2014/2015 jeździłem poza trasami na Szrenicy i o dziwo bardzo mi się to spodobało. Wracając do tematu to trasy przygotowane, średni lub długi skręt, z prędkościami bywa różnie, ale radzę sobie na każdej trasie. Wiek 39 lat, waga 80 kg, wzrost 182 cm. Mój wybór padł na HEAD WORLD CUP REBELS iSLX 175cm, choć rozwazam jeszcze narty NORDICA DOBERMAN SPITTFIRE CA 174cm. Pytanie zatem czy jednak mimo wszytko nie szukać narty dłuższej? Będę wdzięczny za wszystkie Wasze sugestie. NIe ukrywam że po lekturze forum mam mały mętlik w głowie, gdyż zacząłem się zastanawiać czy w/w narty tj. HEAD nie są za wąskie pod butem, gdyż nie zawsze jest sposobność jazdy po stokach przygotowanych idealnie i wytrzymujących cały dzień.

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 12 Sie 2015 17:42 #13110

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2601
aanne napisał:
Absolutnie nie, na długich nartach bardzo trudno wykonać zakręt

Aanne możesz napisać coś więcej na podstawie czego wysnułaś taki wniosek ?

Tofi. cześć, Head bardzo dobry wybór długość ok to i tak najdłuższa z nart w tym modelu.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 13 Sie 2015 12:57 #13111

• Rafał
  • ( Użytkownik )
  • Rafał's Avatar
  • Ski Level: 2
  • Właściciel szkoły narciarskiej SKI-WORLD
    124
Tofi cześć.
To co ja mogę powiedzieć to mętlik masz na pewno bo tak jest czy więcej czytasz tym jest gorzej. Moja propozycja jechać na testy nart albo wypożyczyć na jeden dzień i w trakcie dnia zamienić narty wtedy na jednodniowym wypadzie narciarskim masz wypróbowane dwie pary nart. Tak możesz zrobić kilka razy i wtedy sam zobaczysz na czym najlepiej się jeździ. Jak masz możliwość wyjazdu na narty za granicę (my takie wyjazdy organizujemy Tarnowska szkoła narciarska) wtedy tam wypożyczalnie są dużo lepiej wyposażone i masz okazję przetestować naprawdę bardzo dobry sprzęt na super przygotowanych stokach i w super cenach. Poza tym nie napisałeś nic na temat jak jeździsz a to jest też ważne, napisanie średniozaawanowany to bardzo szerokie pojęcie, bo może się okazać że jest ci potrzebna całkiem inna narta z innej półki i wtedy pod okiem doświadczonego instruktora możesz sobie dobrać coś pod siebie. Sam tak robię jak kupuję narty i uważam że to najlepszy sposób. Jak będziesz miał pytania pisz.
Pozdrawiam
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka, lopatka

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 13 Sie 2015 22:46 #13112

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
    838
W listopadzie na Tuxie są polskie dni. Za 15E można testować narty przez 6 dni. Nart jest sporo do testowania, chociaż nie są to najnowsze modele. W maju był Blizzard, Atomic, Nobile, Majesty, Head i chyba jeszcze Rossignol. Mam nadzieję, że nie pokręciłem. Iśka coś testowała. Ja się ociągałem pierwszego dnia bo była mgła i wolałem jeździć na swoich które dobrze znam, a potem skończyły się polskie dni :).
Ogólnie nie znam się na nartach i kupuję bez głębszego zastanawiania się najwyższy lub drugi model w grupie (Skicross lub AM lub AR). Na początku nie cierpię świeżo kupionych nart, a potem je kocham :). W listopadzie jeśli będzie śnieg, a będzie na pewno :cieszesie, to w końcu przetestuję jakieś SL. Wstyd się przyznać, ale nigdy na takich nie jeździłem :).
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2015 22:48 przez lopatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 03 Wrz 2015 16:30 #13139

• tofi.p
  • ( Użytkownik )
  • tofi.p's Avatar
    4
Nie wiem jak to wyszło.
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2015 23:04 przez tofi.p.

Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 03 Wrz 2015 22:35 #13140

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
    838
Tofi.p,
wzrost mam podobny, wagę nieeestety (dla mnie) nie. Tzn jestem grubas. Jeżdżę na S. Enduro XT 176 cm 85mm w talii. Moje narty mają trochę rockera czyli teoretycznie wg teoretyków są jakby krótsze. Dla mnie długość jest OK natomiast te 85 mm chyba mi przeszkadza. Piszę chyba bo poprzednie miały 80mm i mam wrażenie, że jakby trochę lepiej. Sam się zastanawiałem na tymi nartami o których piszesz i też 175cm ale w końcu stwierdziłem, że bardzo lubię swoje Enduro i nie kupiłem. Kiedyś miałem jakieś narty Dynastara typu cross, 9 albo 10 i one miały 66mm w talii. Wydaję mi się, że na miękkim było tak samo jak na moich Enduro, tzn. nie pamiętam, żeby mnie jakoś bardzo poniewierało na mokrym/miękkim, natomiast na twardym było lepiej. W głęboki śnieg poza trasą nie wjeżdżałem na nich ale zdarzało się, że na trasie było bardzo dużo świeżego śniegu. Być może dlatego, że byłem wtedy ze 20-25 kg lżejszy :), a być może to nie ma aż takiego znaczenia czy to jest 66mm czy 85mm. Różnica podobno jest powyżej 100mm ale ja się na tym specjalnie nie znam.
Te Rebele mają geometrie SL więc w długość raczej nie ma co dalej iść i nawet chyba dłuższych nie robią.
Dobermanami EVO EDT ktoś się na SF bardzo zachwycał. To chyba bardzo porządna narta AR i 176cm to jej max długość. Zauważyłem, że panuję teraz moda na za długie narty. Kiedyś była na za krótkie, teraz na za długie :). Jak dzwony i rurki. Uważam, że 176cm nie będą za krótkie.

Re:Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 03 Wrz 2015 23:08 #13141

• tofi.p
  • ( Użytkownik )
  • tofi.p's Avatar
    4
Dziękuje za opinie i sugestie. Dzisiaj zakupiłem wspomniane Head WC Rebels islx długość 175. Najgorsze jest to ze czasookres oczekiwania na warunki śniegowe to jeszcze pare miesięcy. Niemniej swoje odczucia opisze niezwłocznie
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Stefan-Ski, xyzx, Rafał

Re:Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 08 Wrz 2015 18:13 #13149

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
tofi.p napisał:
Dziękuje za opinie i sugestie. Dzisiaj zakupiłem wspomniane Head WC Rebels islx długość 175. Najgorsze jest to ze czasookres oczekiwania na warunki śniegowe to jeszcze pare miesięcy. Niemniej swoje odczucia opisze niezwłocznie

Hej, mam pytanko: czy masz jeszcze jakiś manewr, możesz je oddać, zamienić itp. Trochę czasu minęło co prawda, ale pytam :)

Re:Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 08 Wrz 2015 22:29 #13150

• tofi.p
  • ( Użytkownik )
  • tofi.p's Avatar
    4
Gajowy01: czym podyktowane jest Twoje pytanie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re:Nowy sprzęt dla średniozaawansowanego 09 Wrz 2015 19:14 #13152

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
tofi.p napisał:
Gajowy01: czym podyktowane jest Twoje pytanie?

Różnymi wątpliwościami :) ale nie ma sensu ich rozstrzygać jak nie znam odpowiedzi na moje pytanie :)

Jeśli nie masz manewru ...to też OK, jeździj, ciesz się, ucz, rozwijaj itd.
Możesz zanieść je ew. do serwisu, jeśli chcesz je porządnie przygotować do jazdy, choć teoretycznie są zrobione, ale ręcznie można lepiej, ostrzej, lepiej nasmarować.

Jeśli masz manewr - to powiedz ...poczytam dokładniej poprzednie posty ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Wrz 2015 19:16 przez gajowy01.
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.