SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: STOCKLI WORLDCUP LASER GS czy???

STOCKLI WORLDCUP LASER GS czy??? 28 Lut 2013 21:18 #9264

• marcin11
  • ( Użytkownik )
  • marcin11's Avatar
  • Ski Level: 1
Witajcie,
Jestem poszukującym nowych nart totalnie ześwirowanym fascynatem. Moje dotychczasowa deseczki Rossignol 9s model mniej więcej z 2002 roku niestety są już na skraju swojego żywota (krawędź ok 0,5 mm). Choć się zupełnie do tego nie nadawały uczyłem się na nich jeździć od podstaw, obecnie gdy w końcu się z nimi zacząłem dogadywać i wykorzystywać to co dają niestety się kończą.
Zastanawiam się co wybrać??? Czy mają to być młodsze siostrzyczki moich obecnych ROSSIGNOL 9SL czy może STOCKLI SX czy też tym bardziej że ostatnimi czasy spodobała mi się jazda długim skrętem rzeczone w tytule GS. Znalazłem na alllegro allegro.pl/show_item.php?item=3050319991 w przyzwoitej cenie. A może coś zupełnie innego???
Można powiedzieć że: mój poziom umiejętności to średnio zaawansowany - zaawansowany, jestem facetem, wzrost 177, waga 88, atletyczna budowa, im twardziej na stoku tym lepiej mi się jeździ, budżet wynosi ok 1200pln przy czym wolałbym wydać mniej lub znacznie mniej... rozważam zakup nowych 9sl bo jeżdżę obecnie, lub używanych stockli bo poczytałem szczególnie zainteresowały mnie SX bajer z bonusem siły kusi... w roku staram się 3-4 razy pojechać na kilka dni i kilkanaście razy w wekendy, Polska i Słowacja.
Pomóżcie doradźcie a może sami macie coś do zaproponowania.
Pozdrawiam
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

STOCKLI WORLDCUP LASER GS czy??? 28 Lut 2013 21:37 #9265

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
  • Otrzymane podziękowania:
    735
Napiszę tylko tyle, że długość tych nart (tego szrotu? mają 5 lat) jest odpowiednia dla nart z grupy SL, a nie GS - zwłaszcza dla ciebie.

Jeśli rozważasz GS to coś ok. 180 cm byłoby może odpowiednie... ale może lepiej nie, tzn. zostaw temat GS w spokoju (wnioskuję, że masz krótki staż).

Co do innych typów - jest ich setki na rynku: szukaj jakiś nart o dł. ok. 170-175 cm, może wśród wysokich modeli allround, może allmountain
Wydaje mi się, że powinieneś skupić się na nartach z drewnianym rdzeniem, o budowie sandwich.

O Stöckli SX słyszałem sporo dobrego, ale w Polsce nie da się ich kupić za rozsądne pieniądze, także używanych, a o slalomkach Rossignola w ostatnich latach mam fatalną opinię.

Żadnych modeli nie podpowiem bo to bez sensu - nie przywiązuj też do tego nadmiernej wagi - pieniądze jest lepiej wydawać na narciarstwo niż na narty :)
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 21:38 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

STOCKLI WORLDCUP LASER GS czy??? 06 Sty 2014 14:26 #10989

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
  • Otrzymane podziękowania:
    90
Odnośnie gigantek powiem tylko tyle: od paru lat (tak tak już mogę tak mówić :P ) nie widziałem w Alpach gości rano żeby mieli narty wyższe od siebie. Pamiętając że buty trochę dodają, to zwykle długości gigantek są do nosa...Nie wiem kto i gdzie jeździ na gigantach +10 cm do wzrostu, ale pewnie gdzie indziej niż amatorzy jak ja. W tym roku byłem 2x na FISowieskiej Turrechohe i jak bum cyk cyk, 3/4 o poranku to milczący kolesie z gigantami z czego paru w gumach.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, takie długości to stawiam juniorzy na tyczki, czy jakaś kadra, normalni ludzie jeżdżący po 3-4 razy w góry (nie polskie) dają radę na krótszych niż dłuższych. :narty:
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.