SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Moje pierwsze narty

Moje pierwsze narty 19 Gru 2012 14:04 #8190

• zulus65
  • ( Użytkownik )
  • zulus65's Avatar
  • Ski Level: 1
Witam.
Nadszedł czas na zakup moich pierwszych nart. Nie ukrywam, że moja wiedza nt sprzętu jest szczątkowa. Mam za sobą 2 wyjazdy w góry, gdzie korzystałem z wypożyczalni nart. Nie korzystałem z usług instruktora czego dziś bardzo żałuję. Postanowiłem, że w tym roku na pewno to zrobię. Moje umiejętności oceniam na Podstawowy PLUS, tzn, radzę sobie na niezbyt trudnych stokach ale daleko mi do poziomu, który by mnie zadowolił. Co jeszcze? Aha, wiek 48 lat, wzrost 176cm, waga 100kg, kondycja mierna. Interesuje mnie w miarę dynamiczne jeżdżenie po przygotowanych trasach. Aha, buty już mam, kupiłem w tamtym roku.
Przeglądając ofertę sklepów wytypowałem kilka propozycji (lista poniżej), jednak będę zobowiązany za każda sugestię.
- Fischer Viron Carve + wiązania RS10 FP9 2013
- Elan E/FLEX 4 RED PLATE + wiązanie Elan EL 10.0 BLK
- Dynastar Speed 68 Xpress ECO + wiązanie Ccube
- Volkl RTM 73 111521 + Wiązania Marker 3Motion TL 10.0 6527L1.VE
- Narty NORDICA SPORTMACHINE 70 + wiązanie X CT-N SPORT 2011
- Narty NORDICA Sportmachine RTL XCT + wiązanie N Sport XCT 2012
Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Moje pierwsze narty 19 Gru 2012 15:02 #8192

• zulus65
  • ( Użytkownik )
  • zulus65's Avatar
Tylko, że to co dają w wypożyczalni, to zupełna ruletka. Odnosiłem wrażenie, że dostaje coś zupełnie przypadkowego, to co akurat maja na stanie. Moja kalkulacja jest taka: dzienny koszt wypożyczenia nart to około 30-35 zł. Zatem szacując, że w roku będę jeździł w sumie 3 tygodnie, to narty zwracają się w ciągu 2 lat. Plus jest taki, ze korzystam z nowego sprzętu i ewentualnie mogę je odsprzedać.
Zatem, rozumiem twoje argumenty jednak dotychczasowe doświadczenia z wypożyczeniem upewniły mnie, że chcę coś nabyć :-)
Gdybyś mógł polecić coś odpowiedniego dla mnie w cenie poniżej 1000 to ... będę bardzo zobowiązany.

Moje pierwsze narty 19 Gru 2012 16:44 #8197

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1199
Zulus te narty które wymieniłeś nie są nartami dla początkujących i raczej nie kosztują mniej niż 1000 zeta . Jak chcesz kupić narty na jeden dwa sezony to szukaj czegoś z pięć sześć stów bo i tak je później zostawisz w piwnicy . Odsprzedać narty nie jest łatwo wiem coś o tym ale próbować możesz . Dobierz narty do swojego wzrostu Allroundowe i tyle z polityki . Chcesz wydać pieniądze wydaj je . Chcesz kupić nowe kupuj . Licz się jednak z tym że z odzyskaniem choćby części kasy nie będzie tak łatwo jak się zdaje . Oto przykład nart nowych za nie kosmiczne pieniądze .
www.ski24.pl/product.php?id_product=247
To nie jest propozycja dla Ciebie a tylko przykład.

Moje pierwsze narty 02 Sty 2013 12:09 #8404

• ninjers
  • ( Użytkownik )
  • ninjers's Avatar
  • Ski Level: 2
  • :)
    17
Popieram przedmówców, szkoda kasy na sprzęt, jeżeli jesteś początkujący.
I nie warto liczyć na odsprzedanie nart w dobrej cenie, bo to jest trudne, a poza tym sam je zajedziesz.

Może dobrym pomysłem będzie kupno mało używanych nart? Na pewno są dużo tańsze niż nowe, a nie szkoda ich na początki nauki.

A w wypożyczalni warto dyskutować na temat tego co Ci oferują, to będzie mniej przypadkowo i sam będziesz bardziej zadowolony z wypożyczonego sprzętu :)

Moje pierwsze narty 04 Sty 2013 13:24 #8449

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
Szukaj nart z grupy Allround, Crosscarve o długości od 165 cm do 170cm. o taliowaniu pod butem od 70mm do 76mm najlepiej w konstrukcji z rdzeniem drewnianym, 2 x włókno triaxal, 2 x płyta titanalowa.
Wykup kilka lekcji u dobrego instruktora i ciesz się jazdą na nartach.
Wypożyczalnie z definicji są nastawione na zarobek z wypożyczenia a nie ze sprzedaży więc jest możliwość, że dostaniesz to co akurat jest na półce dostępne a nie to co chciałbyś przetestować.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Moje pierwsze narty 09 Gru 2013 12:28 #10727

• agnieszka92
  • ( Użytkownik )
  • agnieszka92's Avatar
    1
Moim zdaniem na czas nauki powinieneś kupić sobie gorsze i tańsze narty, jak będziesz już dobrze jeździł to wtedy wymienisz sprzęt na lepszy.
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2013 13:01 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.