SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Atomic D2 VC 75

Atomic D2 VC 75 29 Cze 2012 21:32 #6426

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    7
Witam.
Jestem mężczyzną, 180 cm wzrostu, 80 kg wagi. Co do mojego stopnia zaawansowania to mam mały problem. Ponieważ jeżdżę na nartach tylko od 2 sezonów (pierwszy sezon może z 5 dni, a drugi 10). Według skali narciarza jestem średnio zaawansowany, zjeżdżam płynnie na trasach niebieskich, czerwonych, na czarnych walczę, ale zjadę :D

Zastanawiam się nad kupnem nart Atomic D2 VC 75, ale nie wiem czy się dla mnie nadają. Nie chcę kupić narty nad którą nie dam rady zapanować, ale w tych atomicach to się zakochałem i nie wiem co mam robić. Miał ktoś może styczność z tą nartą, będą dla mnie dobre, jakieś opinie??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2012 23:13 przez glonu86.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Atomic D2 VC 75 30 Cze 2012 11:59 #6432

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Widać że celujesz w górną półkę (tu) sam chciał bym się przejechać na tym wynalazku ciekawe jak działa D2 Vario Cut z tego co jest napisane na stronie Atomica to narta jest dla średniaka i narciarzy lepiej jeżdżących, lepsza narta zmusi Cię o poprawy techniki jazdy a jak już wiesz czego oczekujesz od narty to bym kupował.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Za tę wiadomość podziękował(a): glonu86

Odp: Atomic D2 VC 75 30 Cze 2012 21:14 #6435

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
Glonu - jeździsz razem do kupy kilkanaście dni, nie zawracaj sobie zatem głowy jakimś precyzyjnym doborem modelu, promienia itp.
Jak dla mnie mogą być te D2 - jeździłem na starszych, szerszych, długich, jeździłem też na podobnych, starszych. Narta jak narta - może być.
Weź te lub jakiekolwiek narty typu allround - raczej wyższy model bo ułomkiem nie jesteś, o dł. 170-175 cm.
W zasadzie możesz poszukać wśród używek - na razie dla ciebie to bez znaczenia. Kup coś taniego - męcz i katuj je - a przede wszystkim się ucz. Ucz się jazdy w różnych warunkach na różnych stokach.

Wbrew pozorom to nie narty są najważniejsze w narciarstwie - dobre buty to podstawa. Zarówno teraz dla ciebie jak i zawsze potem. Jeśli kompletujesz sprzęt to zdecydowanie od tego zacznij, o ile oczywiście nie masz : ) Nawet jeśli już masz to na 99% źle dobrane - za duże itd. To prawie reguła : ) Jak jest z butami u ciebie?
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2012 21:15 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy, Iśka, glonu86

Odp: Atomic D2 VC 75 01 Lip 2012 20:49 #6448

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Dzięki koledzy za odpowiedzi. Właśnie kompletuję sprzęt i mam już wszystko oprócz nart, które chcę mieć jednak własne, nie wypożyczane. Co do butów to w zeszłym sezonie, po powrocie z alp i męczarniach z wypożyczanymi butami kupiłem Fischer Soma Progressor 100 2012. W Polsce jeździłem na nich dwa razy i wydają się całkiem zacne, choć dokładnie przetestować nie miałem czasu bo musiałem wracać na wygnanie za granicę ;) Co do tych moich umiejętności to tak jak napisałem - sam nie wiem. Kumple instruktorzy mówili że to nienormalne jak szybko załapałem, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że doświadczenia nie mam wcale. Dlatego też sam nie wiem czego potrzebuję i czego szukam.

Czyli te Atomki mam sobie darować? Dodam że w zeszłym sezonie jeździłem na rossignolach wc jakichś, ale modelu dokładnie nie pamiętam.
P.S
Sugerowanie jak najbardziej wskazane :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Atomic D2 VC 75 02 Lip 2012 20:09 #6452

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Dzięki za odpowiedź Łysy.
Chodzi o to że jestem trochę gadżeciarzem i nie ukrywam że design narty jest dla mnie ważny - dlatego też tak spodobały mi się te atomiczki. Aczkolwiek wygląd tych Stockli też przypadł mi do gustu :D I w sumie mógłbym się na nie skusić, tylko nie wiem czy z moim "doświadczeniem" poradzę sobię z tą ferrarką :D No i poza tym z tego co mi się wydaje to lekko za długa jak dla mnie. Co sądzisz? Bo zostało 16 godzin aukcji :D:D:D Wcześniej też patrzyłem na Elany i kilka modeli mi się podobało, więc może też się rozejrzę.
Te mi wpadły w oko :)
www.ebay.co.uk/itm/SALE-Mens-2012-Skis-E...fed8d#ht_4622wt_1037
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2012 20:22 przez glonu86.

Odp: Atomic D2 VC 75 02 Lip 2012 22:30 #6455

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Stockle kupione :D Dzięki panowie ;)

Odp: Atomic D2 VC 75 03 Lip 2012 16:30 #6459

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Niestety nie dam znać w jakim są stanie... Wysyłka idzie do Polski, a nie do mnie (szlag mnie trafia z tego tytułu ale nie było wyjścia:/). Mama odbierze, a ona na nartach się nie zna. Ale poproszę kumpla żeby zabrał je do serwisu za jakiś czas to on mi powie co i jak i wtedy dam znać :)

Odp: Atomic D2 VC 75 04 Lip 2012 07:48 #6466

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
    735
Glonu - grubo poszedłeś ale jesteś ambitny (widziałem filmiki) więc OK.
Narty masz dobre więc jak będziesz miał wątpliwości, jakieś problemy z jazdą itp. - to przynajmniej jedna sprawa będzie jasna - to nie jest problem z nartami... Usprawiedliwienia nie będzie ; )
Znam podobne sytuacje, kiedy ktoś wziął narty nieco na wyrost - efekty są b. dobre, bo to zmusza do rozwoju. Kolega jeździł dotąd 1.5 sezonu - nie zgadł byś, że tylko tyle ...hmmm. no cóż, sporo z tego było pod moim okiem ; )

A propos filmów - koniecznie instruktor, nauka itd. Na razie jeździsz nawet nieco zbyt ambitnie (szybko) jak na poziom umiejętności. Na tych pustych stokach - spoko, tylko twój problem - ale niedobrze byłoby w ten sposób próbować wśród ludzi : )
Za tę wiadomość podziękował(a): glonu86

Odp: Atomic D2 VC 75 04 Lip 2012 22:28 #6473

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Jak to mawiają - Kupa sprzętu, zero talentu :D
Chciałbym popracować z instruktorem, ale nie wiem czy będzie możliwość... Staram się kumpla namówić na wyjazd w tym roku, ale nie wiadomo jak będzie stał z kasa. Jak nie, może uda mi się znaleźć jakiegoś anglojęzycznego instruktora... A jeżeli to zawiedzie to trudno, będę obserwował innych i próbował ich naśladować :) Najgorsze jest to że czas mnie ogranicza... 2-3 tygodnie urlopu to max i muszę wracać do roboty, gdzie nie bardzo jest gdzie poszusować.

Dzięki Łysy za radę, ponoć mam u siebie w mieścinie magika co robi narty dobrze i tanio. Więc dam koledze zlecenie żeby mi je do niego podrzucił i będzie cacy :)

Odp: Atomic D2 VC 75 10 Lip 2012 05:09 #6479

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
No toć piszę że namawiam znajomego swego ;) Mam nadzieję że się uda, bo coś mnie się wydaje że w alpach instruktorzy kasują jak za zboże... Orientujecie się może jak tam z cenami?

P.S
Sry że tak późno, ale ciężko zapieprzałem nocki, żeby na te narty zarobić :D
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2012 05:11 przez glonu86.

Odp: Atomic D2 VC 75 10 Lip 2012 06:33 #6480

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
    735
Znalezione w jakiejś szkółce gdzieś tam w rejonach (Aosta?):
Private Lesson - 1 hour €35
Private Lesson x 2 people - 1 hour €40
Ski School - 6 days x 2 hours - group of 4 to 7 people €140
Ski School - 6 days x 2 hours - group of 8 to 12 people €90

Wydaje mi się, że jakiś pomysł typu instruktor na godzinę to niewiele da. Godzina to jest mało, dla początkujących także - choć oczywiście lepiej niż nic.
Może znajdziesz jakiś instruktorów z Polski - ale w tamtych rejonach to pewnie z tym słabo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, glonu86

Odp: Atomic D2 VC 75 10 Lip 2012 11:54 #6481

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Dokładnie, Aosta.
Właśnie chodzi o to że Polaków - instruktorów to tam nie ma w ogóle. A jeszcze większy problem, że w tym roku jedzie ze mną moja dziewczyna, która w zeszłym się nauczyła jeździć... ;) W sumie na stoku była 4 razy po 2-3 godzinki, więc ona jest jeszcze bardziej potrzebująca.
No nic, będziem bulić :D

P.S
Dzisiaj dzwoniłem i przyszły nartki ! Szkoda tylko że ich nie mogę zobaczyć :/

Odp: Atomic D2 VC 75 10 Lip 2012 21:50 #6486

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Ano wyjścia nie mam :)
Co do nart Stockli to jak już pisałem wcześniej, dzisiaj przyszły :cieszesie Mamuśka mi mówiła ze wyglądają jakby prawie w ogóle nie były jeżdżone. Ślizgi jak nowe i tylko kilka rysek na górze. Kurrr nie mogę się doczekać zimy... :/ :D

Atomic D2 VC 75 13 Sty 2013 11:31 #8632

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Nareszcie przyszedł ten moment, w którym chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach które mi poleciliście.
Wielkie dzięki dla Łysego że namówił mnie na Stockli, a jeszcze większe że namówił mnie na dłuższą nartę, której tak się obawiałem :)

Oczywiście, jako że to był mój pierwszy raz na tak długiej narcie, pierwsze zjazdy były "dziwne" i niepewne. Za to później poezja, narty same się prowadzą i ogólnie jeździ się rewelacyjnie. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2013 11:38 przez glonu86.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Atomic D2 VC 75 13 Sty 2013 11:37 #8633

• glonu86
  • ( Użytkownik )
  • glonu86's Avatar
    7
Aaaaa i zapomniałem dodać że jest tu z nami jednak kumpel - instruktor!
Także ćwiczymy w miarę możliwości (wiadomo że on sam też chce pojeździć), postępy ponoć jakieś są i jeszcze kilka dni zostało ;)
jeszcze raz pozdro!
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.