SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Allround czy Allmountain po czym poznać narty

Allround czy Allmountain po czym poznać narty 06 Maj 2011 10:41 #1350

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2822
Tak się zastanawiam po czym poznać nartę czy jest Allround czy Allmountain - wiadomo że różnią się przeznaczeniem pierwsza na trasy przygotowane a druga niby na wszystko trasa, puch żwir trawa :) ale po czym poznać w sklepie co nam wciska sprzedawca, bo to po czym lubi jeździć to raczej wiemy jedni lubią przygotowane trasy i jak się robi ciężko schodzą a drudzy zaczynają się dopiero realizować jak warunki robią się nadprzeciętne :) przeglądając masę nart nie widzę żadnego klucza ani taliowanie ani jakaś wybitna konstrukcja wiadomo że teraz zaczyna panować Rocker więc będzie jak by łatwiej poznać nartę Allmountain od Allround ale nim to nastąpi trzeba sobie jakoś radzić w gąszczu nart, Filip Łysy może wiecie po czym poznać na jaki stok są narty ???

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 07 Maj 2011 16:01 #1366

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1235
W dobrym sklepie prosisz o katalog i szukasz u danego producenta jakie jest wg. niego przeznaczenie narty.Ilu producentów,tyle oznaczeń:) Po taliowaniu można poznać,kierując się zasadą ,że allround to narta przede wszystkim na trasy-czyli raczej wąska w talii i tak przeważnie jest.Nie przekraczają(lub tylko nieznacznie 70 mm pod butem).Druga sprawa to konstrukcja-nie ma w tych nartach dodatkowych warst usztywniających typu titanal,czy innych,bo to są narty łatwe,grzeczne i na cały dzień zabawy,jazdy,bez wyczynu.
Allmountain(czasem zwany all conditions)w związku z przeznaczeniem na- i pozatrasy,generalnie pod but oferuje 80 mm(czesem mniej,czase więcej)i szerokie dzioby(ta narta musi sobie radzić ze świeżym śniegiem i tym mocno rozjeźdżonym).To takie czołgi,dla których nie ma trudnych warunków,czasem tylko postawią na nich narciarza,który z nimi nie umie sobie poradzić.
Co do radiusa-można przyjąć taką regułę,że allroundy mają mniejszy promień od allmoutain-ale nie zawsze,bo można spotkać jedne i drugie w przedziale 16-18m.Za to bardzo żadko allmoutain mają mniej niż 15m.
Gorzej z porównaniem jest pomiędzy górnopółkowym allroundem a dolnopółkowym race,czy cross.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): Brak

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 07 Maj 2011 18:22 #1370

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1233
No tak ale w dobrym sklepie nie masz dobrej ceny (zazwyczaj) No i z tym katalogiem to tak sobie bywa .
Na sprzedawcy nie możesz polegać to w większości sklepów to niedouczone kiepsko opłacane chłopaki lub dziewczyny . Więc najlepiej wrócić do domu obejrzeć sobie specyfikację na necie poczytać opinie i czatować na dobrą cenę .
Broń Boże nie kupować decyzją chwili bo to porażka bywa w 80%.
Nawet jak jest okazja to zawsze jest czas zadzwonić do znajomego żeby sprawdził sprzęt co i jak w kwestii zapytania .

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 07 Maj 2011 19:11 #1372

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1235
W dobrym sklepie zawsze jest dobra cena-tylko nie zawsze dobra pora na zakupy(sprawdziłem to w tym sezonie w ski teamie-raczej drogi sklep,ale po sezonie ceny były na poziomie tych,co sprzedają sprzęd "co spdł z TIRa")W dobrym sklepie muszą być katalogi,bo taki sklep sprzedaje TYLKO towar od oficjalnego dystrybutora.Jak nie mają-uciekać,znaczy to,że jak kupisz wadliwą nartę,na reklamację nie licz.

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 07 Maj 2011 20:40 #1377

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1233
Jak nie mają-uciekać,znaczy to,że jak kupisz wadliwą nartę,na reklamację nie licz.

I to jest jedna za naważniejszych informacji jaka interesuje narciarzy ;) oczyiwście takich co mają węża w kieszeni hehehe . Jak ja !!
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2011 21:11 przez decentski. Powód: otwarcie cytatu

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 07 Maj 2011 21:06 #1379

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1235
Siądź teraz przed lustrem i postaw sobie pytanie,czy chcesz kupić tanio od byle jakigo gościa,czy też dopłacić ale mieć pewność?
Teraz zajmiemy się ceną!
Pomidor z gówna,podrasowany spalinami-ładny,bez smaku,ale tani-niby mała kasa,ale za ten sam produkt -można kupić lepsze.
Teraz o nartach-pewna ilość nart ma wady,nie trafiają na rynek oficjalny,bo żaden dystrybutor tego nie będzie sprzedawał,dlaczego?-bo nie będzie brał sobie strupa na głowę.Za to mamy u nas dziki rynek,który nie wiadomo sobie jak żyje ,ale ma się dobrze,i sprzedaje narty niewiadomego pochodzenia tanio,ale broń boże z gwarancją(ona niby jest-ale spróbujcie ją wyegzekwowoć).
Nie mam kasy by kupować w pro-shopach w szczycie sezonu-ale mam czas żeby poczekać na jego koniec.Z grugiej strony-nie mam kasy na kupowanie u złodzieji,bo nie stać mnie na bezkompromisowe zakupy w miejscu,gdzie nie mam gwarancji zwrotu.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Brak

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 08 Maj 2011 10:08 #1385

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1235
Znam troszkę temat i gości z cool sportu(oficjalny dystrybutor heada).Załatwiają reklamację od ręki,jak nie mają wątpliwości co do wady sprzętu.W tym wypadku sprawa była bardzo wątpliwa,więc nie wierzyłbym tak od razu we wszystko co chłopak pisał na forum.W co wy...wił i jak nie wiadomo,bo nie ma świadka,jest tylko jego wersja,a jak załatwił na prawdę narty wie tylko sprawca....

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 09 Maj 2011 20:33 #1413

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2822
Czyli bez katalogu nie za bardzo da się poznać na jakie warunki która narta, Allround ma pod butem cirka 70 mm a Allmountain 80 mm i szerokie dzioby plus dodatki w bebechach narty ale tego nie widać z zewnątrz, więc zostaje nam się zdać na sprzedawcę i internet.

Więc pozwolę sobie podać przykład taliowania dla tych dwóch typów nart.

Allround 116-65-98 dla długości 170 cm

Allmountain 120-76-106 dla długości 170 cm

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 09 Maj 2011 21:19 #1417

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2822
Ty i Filip operujecie nazwami i przykładami które dla was są jasne jak słońce niby skąd ktoś ma widzieć ile to szeroki dziób a ile to szeroki środek narty - ja nim przesiadłem się na narty taliowane wertowałem internet jakie narty sobie kupić i trafiłem na okres zachwalania wszędzie Rx8 :) więc takie kupiłem bo pasowały do moich niby potrzeb ale nie miałem pojęcia czym się różnią narty Allround od Allmountain i jakie jest ich przeznaczenie.

A przecież ma to kolosalne znaczenie dla kogoś kto kupuje narty, przecież taki ktoś po pierwsze musi się określić czy jeździ tylko gdy warunki są super czy też wtedy kiedy jest świeży opad lub stok jest już trochę zryty ??? i taki wyrazisty przykład w taliowaniu pokazuje różnicę miedzy tymi dwoma rodzajami nart a określenie szersze dzioby to ile twoim zdaniem ??? a tak widać różnicę

np narty SL pod butem to zawsze około 65 mm ale za to dzioby 118-120 a tyły od 99 do 108 tak mi się wydaje a dzięki Tobie i Filipowi możemy Ja i ludzi których zainteresuje temat poznać różnicę tylko ja staram się to jakoś zobrazować na przykładach a te różnice w taliowaniu na początku są bardzo mało czytelne dla laika

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2011 21:20 przez decentski.

Odp: Allround czy Allmountain po czym poznać narty 10 Maj 2011 14:55 #1423

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1235
Dobry przykład był z tymi nartami Radek,mniej więcej takie są w większości nart w tych grupach.
Krzysiek-w talii AM mają często powyźej 80 mm,ale jeśli chodzi o samo taliowanie-może być mylące.
Popatrzcie na gigantkę tegoroczną rossignola-124-80 112,jak nic AM,a jednak race.Decyduje przede wszystkim konstrukcja narty.
PS.Krzysiek radius,to promień,a nie taliowanie:)
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.