SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Sporty narciarskie Andrzej Bachleda o narciarstwie polskim
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Wszystko co związane z zawodowym narciarstwem - terminarze, zawodnicy, wydarzenia itp.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Andrzej Bachleda o narciarstwie polskim

Andrzej Bachleda o narciarstwie polskim 26 Paź 2011 20:09 #4418

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    934
W poniedziałek wpadł mi w ręce wywiad Andrzeja Bachledy dla Wyborczej.
Na szczęście w wydaniu internetowym Gazety wywiad ten jest również dostępny i sądzę, że warto go przeczytać. W wywiadzie jest mowa o Stenmarku i carvingu, kłopotach Szwajcarów z miejscem do trenowania, świstakach i narciarzach, oraz o Lindsey Vonn. Fragment o niej pozwolę sobie zacytować:
Jako przykład, że do wychowania narciarzy nie są potrzebne nawet góry, podawał pan kiedyś Lindsey Vonn. Mistrzyni olimpijska, trzykrotna triumfatorka Kryształowej Kuli wychowała się w Minnesocie.

- Stan płaski jak stół, spadek z Buck Hill jest jak skarpa wiślana na warszawskim Mokotowie. Uczyłem jeździć na nartach Alana Kildowa, ojca Lindsey, pomieszkiwałem u jej dziadka. Pamiętam, jak kiedyś Alan przyjechał do Europy, pokazuje mi córkę i mówi: "Patrz, ma 13 lat, ale kiedyś będzie najlepsza". Kawał baby, świetnie jeździ.

Jasne, Amerykanie są bogaci, w pewnym momencie Lindsey trafiła pod skrzydła kadry, ale najważniejsza praca u podstaw odbyła się w tym klubiku w Minnesocie.

Całość tutaj

Andrzej Bachleda - wicemistrz świata w kombinacji z St. Moritz (1974), jako jedyny Polak wygrał zawody PŚ (1972) był najszybszy w slalomie w kanadyjskim Banff
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2011 20:10 przez kiedar.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, gajowy01
  • Strona:
  • 1