SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Wszystko co związane z zawodowym narciarstwem - terminarze, zawodnicy, wydarzenia itp.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Polskie narciarstwo alpejskie

Polskie narciarstwo alpejskie 11 Lis 2017 14:52 #18334

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2619
Dlaczego tak mało polskich zawodniczek i zawodników startuje w narciarstwie alpejskim a ich wyniki są tak słabe.

Ministerstwo Sportu w roku 2016 przyznało Polskiemu Związkowi Narciarskiemu 7.640.000 zł, PZN podzielił środki jak niżej.

Podział środków dla grup szkoleniowych :

1. Kadra Narodowa, biegi narciarskie – J. Kowalczyk - 1.445.860 zł
2. Kadra Narodowa, biegi narciarskie MIX - 1.312.870 zł
3. Kadra Narodowa, skoki narciarskie A - 1.348.900 zł
4. Kadra Narodowa, skoki narciarskie B - 852.100 zł
5. Kadra Narodowa, kombinacja norweska - 612.100 zł
6. Kadra Narodowa, skicross - 377.900 zł
7. Kadra Narodowa, snowboard konkurencje alpejskie - 347.070 zł
8. Kadra Narodowa, snwboardcross - 304.200 zł
9. Kadra Narodowa, sloppe style - 122.200 zł
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2017 13:08 przez decentski.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Polskie narciarstwo alpejskie 25 Lis 2017 10:18 #18451

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2619
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Polskie narciarstwo alpejskie 27 Lis 2017 10:44 #18462

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    270
decentski napisał:
pełny szacun
120 zjazdowiec świata jest najlepszym zjazdowcem Polski

Polskie narciarstwo alpejskie 10 Gru 2017 13:12 #18581

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2619
17:57-- Stefan-Ski: To podobnie jak z alpejskimi zawodami jest co oglądać ale cieszyć się nie ma z czego ale pewnie nadejdzie i na to pora !

20:51-- Plywak: Myślę, że ta pora szybko nie nadejdzie. W skokach był Małysz, który wszystko pociągnął. Pojawiła sięmoda na skoki, zainwestowano w remonty skoczni, w szkolenie młodzieży i 10 lat później mamy rezultaty - drużynę na światowym poziomie.

20:53-- Plywak: Narciarstwo leży i kwiczy, nie widać, żeby się coś działo w tej kwestii. Czesi i Słowacy mają podobne do nas warunki i potrafią wychować nie tylko punktujących w 1wszej 30stce, ale też wygrywających PŚ.

20:55-- Plywak: Mamy kilka stoków, gdzie można trenować od grudnia do marca i tą młodzież szkolić: Szczyrk, Kasprowy, Pilsko, a nawet w Bieszczadach są takie, które by się nadawały pod slalom. Tyle, że trzeba by władować mnóstwo kasy w infrastrukturę, a potem szkolenie.

21:21-- decentski: Jak patrzę na budżet PZN i część która jest odpalana na Alpejczyków to się nie doczekamy w 2016 roku PZN miął do podziały 8 mln zł gdzieś czytałem że w 2014 roku mieli 18 mln to i tak kropla, ale np Kampania sprawiedliwe sądy kosztowała 19 mln i to jest qrwa porażające że jest kasa na takie #@$#@%$%!

21:26-- decentski: W 2013 Polski Związek Narciarski otrzymał na sezon 2012, 5 352 000 zł na przygotowania wszystkich swoich kadr to z czym do ludzi kasa i za PO i za PiS idzie sobie w pizdu gdzieś na kiełbasę wyborczą i znajomych królika

21:32-- Stefan-Ski: Nie wiem gdzie idzie kasa ale wiem że ja idę sobie nalać :)

21:38-- decentski: Kajaki mają budżet 10 mln złotych Towarzystwo wioślarskie 9 mln ciężarowcy 6 mln a Narciarstwo 8 mln gdzie koszty by odnieść jakiś sukces są o wiele większe. Ten PZN utrzymują dla stołków bo jak skoki dostają 2 mln, Justyna 1,5 mln i drugie tyle 1,5 mln idzie na pozostałych biegaczy to zostają 3 mln do podziału na resztę sekcji i wynagrodzenia Tajnerów Małyszów i innych królików tyle sekcji to by ograną menadżer w miesiąc i zajął by się czymś innym,

21:41-- Stefan-Ski: ej nie bądź miś maruda !

21:45-- decentski: taka jest rzeczywistość o której nie miałem pojęcia, po wielkich sukcesach Maryny zacząłem czytać dlaczego jest tak ujowo z Alpejczykami no i jak zobaczyłem jaka jest kasa to mnie nic nie dziwi, sorry dziwi mnie że komuś się chce ładować w takie konkurencje gdzie nie ma wsparcia

21:48-- decentski: a na dodatek jutro nie odbędzie się prawdopodobnie slalom mężczyzn ;) bo sypie we Francji jak z wora

21:56-- Stefan-Ski: Radek co do budżetów to na skoki też szły byle jakie pieniądze bo nie było wyników . A wyników nie było bo nie było kasy na sprzęt itd.

21:58-- Stefan-Ski: Kiedyś coś pyknie i się zacznie bum

22:22-- decentski: no nie wiem narciarstwo alpejskie jest chyba ciut bardziej slomplikowane niż skoki gdzie rządzi powtarzalność, zmienną jest tylko wiatr

22:24-- decentski: ale oby pykło bym doczekał transmisji gdzie w pierwszej 30 będą jechali Polcy i Polacy

22:30-- Stefan-Ski: niestety u nas narciarstwo alpejskie jest ciągle poza możlwiościami zwykłego szarego człowieka a tylko z tego szarego wyrobionego silengo fizycznie i nie zawsze mądrego człowieka coś może wyrosnąć .

22:31-- Stefan-Ski: U nas narciarze alpejscy to przeważnie dzieci w miarę zamożnych kolesi a Ci przeważnie nie mają genów atlety lub też wyrobnika fizycznie nie do zajechania .

trener, mechanik, laweta. Samochód ma 600 koni, nie da się nim normalnie jechać. Znalazł sponsorów i jakoś tam sobie trenuje.
22:33-- Stefan-Ski: do tego w głowie niezbędna jest odrobina szaleństwa a tego to już żadne geny nie dostarczą hehehe .

23:44-- lopatka: Narciarze to górale. Rzadko kto pochodzi z nizin. To sport jak tenis, golf, sporty samochodowe. Do seniora trzeba trenować za własną kasę. Michaela Schifrin do 14 roku była prowadzona przez matkę. To ona opłacała trenerów i ich wybierała. Dopiero gdy trafiła do liceum Burke M.A. (czesne 40k usd za rok) to jej karierą zajęli się inni. Herman Maier też był poza związkiem. Jeśli mamy takich instruktorów jak np. Mitek to nie ma bata, żeby coś się tu zmieniło. Bydliński miał niezłą technikę ale nie miał kondycji. Na zrobienie kondycji nie potrzeba kasy. On jeździł po Zelandiach i siedział w Norwegii ale nie dawał rady przejechać skróconego zjazdu do SC w Wengen. Z czym do ludzi, skoro w połowie zjazdu już jechał na prostych nogach. Co do kasy, mojej znajomej syn treneuje Drifty. Jeden trening to 5 tys. złotych - 4 komplety opon,

0:09-- lopatka: A Marynie kibicuję i w nią wierze. Fajna skromna dziewczyna. Trochę może za drobna na konkurencje szybkie ale Lara i Tessa też są drobne. Dider też niewielki facet, a w Kitz 5 razy wygrał. Myślę, że Marynę będziemy oglądać w końcu w normalnej transmisji zawodów.

9:05-- Plywak: co do Bydlińskiego i innych, to moim zdaniem, niepotrzebnie jeżdżą te SG i DH, w Polsce nie mamy warunków na trenowanie konkurencji szybkościowych
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Polskie narciarstwo alpejskie 19 Lut 2018 09:42 #19116

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2619
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.