SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 05 Lut 2015 10:01 #12670

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
  • Otrzymane podziękowania:
    662
W niedzielę wybraliśmy się z mężem w kierunku Beskidu Sądeckiego. Planowany krótki pobyt, wiadomo czas ferii. Cel był jeden; uruchomić kolano mojego męża, który po upadku w grudniu przestał jeździć :(

W niedzielę, około godziny 12 zawitaliśmy do Tylicza; pogoda ładna, warunki świetne, ludzi sporo ale bez przesady dało się poćwiczyć :) . Moją uwagę zwróciła cała masa ludzi jeżdżących bez kijków. Do tej pory sporadycznie się to zdarzało, a tam wysyp. Właściwie to dziwnie cię czułam z kijami… Pomyślałam, że to taki mały ośrodek do nauki i może dlatego…

Dzień bardzo udany, Maro odzyskał siły w kolanie :) Elvis wrócił, król żyje!

1.jpg
3.jpg

Następnego dnia nie dałam mu wyboru ;) Dwie Doliny i już! Byłam tam dawno temu i ciekawa byłam jak się zmieniła :) No cóż, kompletnie inaczej pamiętałam ten Ośrodek, przede wszystkim kiedyś wydawał mi się dużo bardziej wymagający. Przyznam jednak, że to świetne miejsce na wyjazd rodzinny. Ośle łączki, długie łączniki między dolinami, wszystko pięknie położone.

Wierchomla, bardziej oblegana (nie mam pojęcia dlaczego?). Wolne krzesło; ciągle się zatrzymywało. Trasa mało ciekawa moim zdaniem. Wolałam Polanki :) Bardzo sympatyczny, szeroki stok. Mimo dużej ilości uczącej się młodzieży i dzieci, można było sobie poszaleć ;)

Fajniejsza część, to zdecydowanie Szczawnik. Mniej ludzi i całkiem fajne zróżnicowanie terenu.
Głownie mówię o trasie nr 6 (Frycku). Warunki rewelacyjne, puuuusto! Jedyny problem to taki, że jest to wyciąg-łącznik i trochę się stało do orczyka, bo sporo było ludzi jadących z jednej strony doliny na drugą. Ale sam stok BAJKA! POLECAM!

Część z krzesłem (trasa nr 7) też całkiem fajna, tylko na przewężeniu stoku, po godzinie 11, robiły się lodowe fragmenty, podobno tam często tak jest. Ale zróżnicowanie terenu sympatyczne. Krzesełko chodziło dużo szybciej i bez zakłóceń :) :narty:

wierchomla.demo.profitroom.pl/uploads/fi...szyna_wierchomla.pdf

a.jpg
b.jpg
c.jpg

e.jpg
f.jpg

Dodam jeszcze, że mieliśmy towarzystwo, bo przyjechał do nas kolega Krzysztof z Tarnowa. Krzychu dzięki za wspólny dzień na nartach!

We wtorek powtórzyliśmy Dwie Doliny. Mróz i słońce – Ideał!
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2015 10:03 przez Iśka.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Pazur, Stefan-Ski, filipski, jabol

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 05 Lut 2015 10:22 #12671

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    270
dzięki za fajną relacje - tak ze zdjęć to chyba w Beskidzie Sądeckim jest znacznie więcej naturalnego śniegu niż w innych Polskich Górach.

a z tymi bez-kijkami to chyba jakaś nowa szkoła uczenia i nie tylko polska specjalność

ostatnio obserwowałem w hali instruktorów DSV (Niemiecki Związek Narciarski)
wszystkich nowych szkolili bez kijków
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2015 10:26 przez jabol.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 05 Lut 2015 10:42 #12672

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Śniegu sporo, warunki rewelacyjne to prawda :)
A co do bez-kijków, to rozumiem szkolenie, jeszcze jak robią to profesjonaliści i jak się uczysz, ale to byli zwykli szuracze z kontrrotacją,
no ale kto komu zabroni ;) Nie wnikam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): jabol

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 05 Lut 2015 11:36 #12674

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    822
Super, że Marek wraca do formy :) bo już za miesiąc szykuje się wyjazd :)

A co do bezkijkowców, to jakaś plaga ostatnio. We wtorek byłem na 2h na Kotelnicy i jakaś połowa ludzi jeździ bez kijków. Wygląda to trochę słabo.

Jeśli zaś chodzi o stopień trudności tras, to wydaje mi sie, że on maleje wraz ze wzrostem umiejętności :) zwłaszcza po styczniowym wyjeździe.
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2015 11:43 przez Plywak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, jabol

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 05 Lut 2015 12:43 #12676

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Wydaje mi się, że to nie o umiejętności chodzi. Te :narty: cholerne Alpy mnie rozpuściły ;) i zmieniła mi się perspektywa :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefan-Ski, jabol, gajowy01

TYLICZ, DWIE DOLINY 31.01—02.02.2015 06 Lut 2015 13:32 #12686

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    270
Iśka napisał:
cholerne Alpy mnie rozpuściły
toracja - Alpy demoralizują :sick:

pamiętam jak tydzień po moim 1 wyjeździe do Val dIsere pojechałem do Szczyrku, nawet ludzi nie było
na wyciągach i FIS był otwarty - a ja się pytałem "dlaczego to Skrzyczne tak zmalało?" :cheer:
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, gajowy01
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.