SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Magura Małastowska .

Magura Małastowska . 10 Mar 2011 20:18 #142

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
logo-magura.gif

Położenie:

Stok w Beskidzie Niskim położony na zboczu Magury Małastowskiej.

Zaplecze przystokowe:
nar jedze parki
Wypożyczalnia, punkt gastronomiczny, bezpłatny parking.

Godziny otwarcia:

09:00 - 20:00

Wyciągi:

Wyciąg krzesełkowy 4 osobowy.

Trasy:

1. czerwona, dł. 1400 metrów
armat swiatl ratr
mapa-magura_2011-03-10.jpg

Cennik

Kamery

Dojazd
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2012 18:24 przez kiedar. Powód: aktualizacja
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Magura Małastowska . 16 Lis 2011 16:04 #4662

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2604
Krzysiek jak wrócisz to może będziesz już mógł zaatakować Magurę komunikat ze stacji :):) idzie zima :narty:

"Przygotowania do sezonu trwają ,zbiornik napełnia się wodą , armatki rozstawione, czekamy na ujemne temperatury i zaczynamy działać z naśnieżaniem."

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Magura Małastowska . 16 Lis 2011 17:10 #4665

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Krzysiek miał tam traumatyczne przeżycia - godzine stał w kolejce po kiełbasę :cheer: - to nie wiem czy po alpejskich trasach spojrzy jeszcze w tamte strony.

Magura Małastowska . 20 Lis 2011 22:41 #4722

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Krzysiek chyba na Magurze czytali Twoje relacje i biorą się za poprawę warunków na trasie ;)
Zabezpieczają przed nadmiernym wychodzeniem kamieni.
big_SAM_0466.jpg

Udostępnili też cennik niestety nie jest to przyjemna lektura.

Magura Małastowska . 21 Lis 2011 23:18 #4737

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2604
Ja polecam poczytać komentarze na temat nowego cennika na profilu Ski Magura, chyba dostosowali go do rozporządzenia ;)

Jeden z nich :)
"Ja pier.... To ceny europejskie!!! Ja za taka kase Mialem okolo 200km tras do wyboru!!! Bez kolejek!!!! To zdzierstwo!!!!!"
www.facebook.com/photo.php?fbid=26728321...417718&type=1&ref=nf

Cennik Magura 2011-2012
Cennik_Magura_2011-2012.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Magura Małastowska . 13 Sty 2012 22:32 #5396

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Wczoraj 12 stycznia ruszyła Magura.

Przy okazji chyba wyjaśniło się czemu tak drogo na Magurze:
W tym sezonie na naszym stoku będzie kręcony program "Skok na stok".

Ekipa z telewizji TVN gościć będzie u nas w sobotę i niedzielę.

Taka reklama musi sporo kosztować, więc ktoś za nią musiał zapłacić :D

:witam
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2012 22:38 przez kiedar.

Magura Małastowska . 18 Sty 2015 22:21 #12546

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
SKI PARK MAGURA - to nowoczesny kompleks narciarki na zboczu Magury Małastowskiej (powiat gorlicki, Małopolska) oddany po gruntownym remoncie do użytku z końcem 2010r. Stok Magury Małastowskiej jest jednym z najdłuższych stoków narciarskich w południowo-wschodniej Polsce. Kolej linowa Magura jest wyciągiem krzesełkowym o przepustowości 2200 osób na godzinę.

Trasa narciarska ma długość 1400 m, a różnica wzniesień wynosi 260 m. Sztuczne dośnieżanie i ratrakowanie oraz oświetlenie znakomicie poprawia warunki na stoku. Restauracja, serwis, wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska "Magura" uzupełniają atrakcyjność tego miejsca .

Aby dojechać do SKI PARK MAGURA należy kierować się na Gorlice, od strony Nowego Sącza i Krosna drogą krajowa nr 28, zaś od strony Tarnowa drogą wojewódzką 977. Z Gorlic wyjeżdżamy ulicą Węgierską w stronę przejścia granicznego w Koniecznej. Przejeżdżamy około 17 km do podnóża Magury Małastowskiej, gdzie skręcamy w prawo w drogę wewnętrzną prowadzącą do dolnej stacji wyciągu.W obrębie obiektu bezpłatny parking na 250 samochodów.

Wyciąg czynny 7 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 do 20.00

magur.jpg

Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 22:23 przez Stefan-Ski.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Magura Małastowska . 19 Lut 2015 22:17 #12736

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1199
No to tak .

Parking wzdłuż drogi innego nie ma więc trzeba trochę z buta ale nie ma problemu .
P2193932.JPG
P2193936.JPG
P2193937.JPG

Plany były pojechać z jednym kolegą . Ale cóż wyższa siła się znaczy choróbsko go zmogło .
Ośrodek pierwsza klasa na jeden max dwa dni bo później nuda .
Trasa niezbyt szeroka ale i nie można powiedzieć ze wąska . Długa i dość wymagająca ale bez szaleństwa .
Dla wprawnego narciarza jest to całkiem fajna trasa i można sobie tam fajnie pojeździć . Osoby słabiej jeżdżące się znaczy po pługowe raczej odradzam . W drodze z Gorlic po prawej stronie są dwie szerokie ośle łączki i tam jest miejsce dla takich osób.

P2193945.JPG
P2193947.JPG

P2193955.JPG
P2193957.JPG
P2193958.JPG

P2193962.JPG
P2193964.JPG
P2193969.JPG

P2193970.JPG
P2193972.JPG
P2193967.JPG

Mnie osobiście Magura bardzo przypadła do gustu jeśli chodzi o trasę nachylenie urozumaicenie .
Niestety w dniu dzisiejszym nie zauważyłem tam pracy ratraka i wyglądało to jakby już ze trzy dni tam nie działał .
Oczywiście teoretycznie jest napisane że nawet w ciągu dnia jeśli będzie taka potrzeba to będzie ratrak jechał ale teoria teorią a praktyka jest jaka jest .

Druga sprawa z jednej strony na minus a z drugiej na plus to trasa która jest zaznaczona na zielono to żadna trasa . To przecinka leśny dukt którym ściągają drzewo . ( i to jest minus) Jednak wybierając się tamtędy jedziemy między drzewami wąskimi przesmykami daje to bardzo dużo frajdy i jak dla mnie bomba . ( i to jest plus ) .

P2193977.JPG
P2193980.JPG
P2193984.JPG

P2193991.JPG
P2193993.JPG
P2194003.JPG

P2194007.JPG
P2194009.JPG
P2194008.JPG

Moi drodzy z rozmów jakie przeprowadziłem na miejscu wynika że w Weekend nie ma tam po co jechać ale w tygodniu jak najbardziej i można czerpać bardzo dużo frajdy z długiej i urozumaiconej a poza tym fajnie nachylonej trasy !!! .

P2194011.JPG
P2194012.JPG

Osobiście spędziłem świetny dzień na nartach !!!
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 22:23 przez Stefan-Ski.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Iśka, karolaka

Magura Małastowska . 20 Lut 2015 00:10 #12737

• karolaka
  • ( Użytkownik )
  • karolaka's Avatar
  • Ski Level: 1
    4
Witam!
Bardzo się ucieszyłam widząc post na temat Magury Małastowskiej :) Pochodzę z Gorlic i na Magurze jeżdżę od najmłodszych lat; dobrze pamiętam jeszcze czasy orczyka (podwójnego!), brak sztucznego naśnieżania czy oświetlenia. Osobiście jestem wielkim fanem tego miejsca i uważam, że jest ono niedoceniane. Owszem, ciężko byłoby spędzić tam cały tydzień, jeżdżąc na jednej- bardzo fajnej- ale jednak jednej trasie, ale jako wypad kilkudniowy sprawdzi się idealnie. Szczególnie, że w okolicy jest co robić- basen i lodowisko w Gorlicach ( o nocnym życiu nie wspomnę :biglol: ), stadnina koni huculskich w Regietowie czy pobliskie uzdrowisko w Wysowej. O Krynicy nie wspominam, bo osobiście nie przepadam. Jaworzyna ok, ale drogo i full ludzi. Azoty i Słotwiny- można zanudzić się na śmierć jeżdżąc po tych trasach.
Teraz konkretniej o samym stoku w odniesieniu do postu pana Stefana ;)
1. Parking- jest duży i darmowy. Miał Pan najwyraźniej pecha, bo gdy jest sporo samochodów, trzeba stanąć dalej i się trochę przespacerować. Ale są też miejsca o rzut kamieniem od wyciągu.
2. Trasa w lesie- no niestety nie ma już oficjalnej nartostrady. Jeszcze parę lat temu można było zjechać lasem, przez tzw. "górny parking" (okolice cmentarza wojskowego na Magurze), aż do dolnej stacji wyciągu. Teraz niestety takiej możliwości nie ma, ale można chociaż odwiedzić schronisko :)
3. W weekendy zwykle o 15:00 jest godzinna przerwa na ratrakowanie. No chyba, że warunki są kiepskie.
Polecam, polecam, polecam! Ośrodek mimo wielu przeciwności losu cały czas stara się rozwijać: ulepszany jest stok, wyciąg i infrastruktura, organizowane są różne imprezy. Co jakiś czas nawet na grouponie można kupić tańsze karnety. Mimo tego, że jeździłam już na różnych stokach, gdy tylko mam taką możliwość przyjeżdżam na Magurę i zawsze spędzam tam czas z przyjemnością. Świetny stok dla średnio- i zaawansowanych narciarzy. Do zobaczenia na stoku! :)
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2015 00:20 przez karolaka.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Pazur, Iśka, Stefan-Ski

Magura Małastowska . 20 Lut 2015 20:51 #12744

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1199
Karola .

Wszystko co napisałaś to prawda i ja też tak napisałem .
Opisuje swoje subiektywnie odczucia z pobytu w konkretnym dniu i konkretnym miejscu .
Zapraszam do dzielenia się z nami również Twoimi spostrzeżeniami i opisami również innych ośrodków / stacji narciarskich .
Fajnie że do nas zaglądasz . Zapraszam do dzielenia się swoimi emocjami spostrzeżeniami .

:narty:

Magura Małastowska . 01 Lut 2016 23:06 #13625

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Piątkowa Magura to przede wszystkim, sporo śniegu (choć w koło wiosna po tej stronie Magury), brak ludzi - parking wolny pod samym wyciągiem - i z tego co widziałem (przynajmniej w dolnej partii stoku ). Mój pobyt, był niestety czysto reporterski.

IMG_20160129_151118.jpg
IMG_20160129_151226.jpg

IMG_20160129_151440.jpg
IMG_20160129_151428.jpg

P.S.
Dwóch panów przy kasie twardo liczyło, co się bardziej opłacało czy karnet czasowy, czy punktowy. Każdy miał swoje zdanie, i jak jeden drugiemu chciał udowodnić swoją rację, zerknął na wypasionego smart watcha i podał dane z jakiejś aplikacji ile przejechał w jakimś tam czasie. Na to padło pytanie pana co obstawiał wyższość punktów nad karnetem czasowym "ale to ci liczy jaki dystans w górę i w dół, czy tylko w dół?" Pan techniczny odpowiedział krótko "NIE WIEM" :lol2:
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2016 23:10 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka, Plywak, grigor
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.