SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Stacja Narciarska SUCHE

Stacja Narciarska SUCHE 30 Wrz 2013 18:05 #10210

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
To jeszcze informacja o zmianach od źródła (odpowiedź ze stacji Suche na pytanie o zmiany na dole stoku):
Witam,
tak został poszerzony stok w dolnej części i został też z łagodzony ,zostały poszerzone zjazdy ze stacji górnej a po lewej stronie powstanie na ten sezon wyciąg orczykowy o długości 400 m.
Pozdrawiam i zapraszam na jazdę

Orczyk będzie bardzo dobrym rozwiązaniem , bo szczerze powiedziawszy brakowało go tam u góry, a resztę ocenimy jak się przejedziemy.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Stacja Narciarska SUCHE 05 Paź 2013 22:40 #10231

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Suche przed sezonem, wizja lokalna :D

DSCF8008.JPG
DSCF8009.JPG
DSCF8011.JPG

Stok dość ładnie poszerzony, i chyba faktycznie złagodzony (trudno ocenić bez śniegu :) ). Pozytywne jest to, że gospodarze po pierwszym sezonie zauwazyli to co jest bolączką i starają się to wyeliminować (wąska i stroma końcówka stoku), co powinno zaowocować większą "przyjznością" stoku dla początkujących i mniejszym zmuldzaniem tej newralgicznej części. Orczyk na górze, też będzie dobrym rozwiązaniem, zobaczymy jaki to będzie wariant - orczyk do nauki, czy orczyk na stoku dla zabawy w doskonalenie, a może jakieś (tak modne ostatnio) tyczki?
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Łysy, Iśka

Stacja Narciarska SUCHE 13 Lis 2013 18:41 #10486

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Właśnie rozwiały się moje wątpliwości, gdzie będzie ten nowy orczyk. W sumie myślałem, że po drugiej stronie, ale patrząc na to teraz, to miejsce w którym został umiejscowiony jest lepsze i bardziej perspektywiczne. Zobaczymy w sezonie jak się sprawy będą miały.

skisuche_nowe.jpg

Stacja Narciarska SUCHE 15 Lis 2013 13:40 #10493

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
I kolejne pozytywne wiadomości z Suchego.
Dodali wyciąg, ceny biletów normalnych zostawili na tym samym poziomie, ale ulgowe obniżyli i to może się podobać.

skisuchecennik.jpg

Stacja Narciarska SUCHE 13 Sty 2014 16:22 #11100

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
w Suchem śnieżą na całego, mam nadzieję, że do piątku będzie rewelacja i tak pusto jak dzisiaj :)

suche_2014-01-13.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): rauf

Stacja Narciarska SUCHE 13 Sty 2014 18:16 #11105

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
Byłem w okolicach poświątecznych, na Nosalu i Harendzie było zielono prawie a na Suchym naprawdę ok, temp parę stopni niżej bo to od drugiej strony. Stok jak i infrastruktura zrobiły dobre wrażenie, a nawet lepsze niż się spodziewałem po opisie na www. Dojazd z Zakopanego, czy konkretniej Harendy bardzo sprawny w parę minut.

Jest duży jakby podwójny parking, wygodne podejście do szybkich kas (chyba 3 z 4 pracowały a było tylko kilka oczekujących narciarzy). Wypożyczalnia chyba z serwisem nie obejrzałem ale jest to zaleta. Pod wyciągiem mała knajpka (nie miałem przyjemności).
Krzesło Doppel 4 osobowe, bez przykrycia. Niestety nie idzie za żwawo i wjazd trwa chwilę. Przez znaczną część jest osłonięte ścianą drzew ale bliżej szczytu trochę wiało (to było po tym halnym huraganowym, więc może zwykle tak nie być).

Cześć wzdłuż orczyka była wyraźnie słabiej przygotowana ale też dosyć krótka i nikomu nie chciało się nią bujać (może szkółki?)
Stok jak na Polskę szeroki, z dobrą widocznością, równomiernie opadający, ku końcowi bardziej stromy z bezpieczną strefą wyhamowania. Naprawdę same superlatywy. Godziny otwarcia także dogodne, bo aż do 21. Nie byłem wieczorem, ale lubie nocną jazdę i pewnie skorzystam.

Dojeżdżając minąłem umyślnie zjazd i podjechałem kawałek wyżej aż do miejscowości Ząb, jeśli dobrze pamiętam są tam jeszcze ze 2 mniejsze stoczki z wyciągami które można polecić do nauki itd.
To te niżej zdaje się
www.poronin.pl/?strona,menu,pol,glowna,0...437,wyciagi,ant.html

PS dopiero z www doczytałem że stacjonuje tam znana szkoła Ptak :narty:

Sam nie włączyłem, ale akurat żona miała, screeny ze SkiTracka.
Przy pewnej wprawie w porównywaniu tych statystyk można dosyć dobrze określić "wydajność" stoku, szczególnie współczynnika najeżdżenia :silly: . To czas potrzebny na dostanie się na górę, przez typowy czas zjazdu. Jeśli warunki są stabilne a stok nie przeciążony to po paru zjazdach i wykluczeniu podejrzanych amplitud coś można o danym miejscu powiedzieć.
Mam z tego doktorat :cieszesie

Podsumowanie niecałych 2h jazdy (nie od razu pomiar był włączony). 7km zjazdu to jak na Polskę też całkiem przyzwoicie.

Ponad 10 zjazdów na karnetach 2h z dziećmi które czasem gdzieś się zatrzymują i zwiedzają, to całkiem dobry wynik.

Wjazd zwykle zajmuje poniżej 6 minut.

A żwawy zjazd niecałe 3.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2014 00:51 przez rauf.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Stacja Narciarska SUCHE 17 Sty 2014 10:39 #11142

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Więc się powtórzę Darek napisał "Warunki super, mało ludzi i minus 1"

P__B814.JPG

Jest fajnie pół stoku wolne i puste - Darek

P__24F2.JPG

Kraków ma Smoka a Zakopane Smoga

P__1984.JPG

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2014 11:07 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Stefan-Ski

Stacja Narciarska SUCHE 08 Lut 2014 12:11 #11326

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Darek jeździ w Suchym, rano mżyło a w Rabce lał deszcz, teraz się rozpogodziło i świeci słoneczko, na stoku praktycznie nie ma ludzi, pod stokiem można przetestować narty firmy Lusti.

DSC00398.JPG
DSC00399.JPG

1391853414188.jpg
DSC00401_2014-02-08.JPG

DSC00400_2014-02-08.JPG
1391851198015.jpg

Pozdraiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2014 12:18 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.