SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Poronin Galicowa Grapa I i II

Poronin Galicowa Grapa I i II 22 Mar 2011 09:42 #423

• admin
  • ( Admin )
  • admin's Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania:
    12
Położenie:

Stok znajduje się w centrum Poronina na zboczu Galicowej Grapy.

Zaplecze przystokowe:
parki jedze nar skiserwis skiszk

Godziny otwarcia:
od 10:00 do ostatniego narciarza

Wyciągi:
Dwa wyciągi orczykowe

Trasy:
Przy każdym orczyku są dwie trasy po obu stronach wyciągu, czerwona i niebieska
armat swiatl ratr

Cennik:
karnet 10-przejazdowy - 25 zł
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 28 Sty 2012 22:18 #5645

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2613
Galicowa Grapa przejdzie ostrą przebudowę, w przyszłym sezonie jak wszystko pójdzie zgodnie z planem stanie tam nowoczesna kolej krzesełkowa inwestorem jest Andrzej Bielawa, prezes ośrodka narciarskiego z Małego Cichego. źródło

Maiłem tam przyjemność jeżdżenia a nawet podchodzenia pod górę, orczyk jest już dość leciwym będąc kiedyś na Sylwestra chyba gdzieś około 1998 roku wybrałem się do Poronina niestety miałem pecha pierwszego dnia udało mi się wjechać trzy razy po czym orczyk odmówił współpracy
następna wizyta 2 dni po awarii wjechałem jeden raz i raz do połowy góry wtedy też podszedłem resztę odcinka i na tym zakończyłem swoje szusowanie :(

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 30 Maj 2012 22:00 #6353

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
Krzesło w Poroninie coraz bliżej - Wójt Gminy Poronin przedstawił projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jak nie będzie sprzeciwów protestów z pod kamienia nie wyjdą istoty wszelakie powstanie wyciąg krzesełkowy.

www.poronin.pl/?strona,doc,pol,glowna,13...1924,1,1381,ant.html

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 06 Sie 2012 21:02 #6636

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
Zielone światło dla wyciągu

Radni jednogłośnie przegłosowali zmiany miejscowego planu zagospodarowania. Wójt Bronisław Stoch podkreśla, że wyciąg, który stanie na Galicowej Grapie, oznacza szybszy rozwój nie tylko dla Poronina, ale miejscowości w całej gminie. więcej

To informacja z 26 Lipca, ciekawe czy jeszcze w tym roku powstanie wyciąg krzesełkowy na Glicowej Grapie

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2012 21:03 przez decentski.

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 07 Sie 2012 05:54 #6638

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
decentski napisał:
Zielone światło dla wyciągu

Radni jednogłośnie przegłosowali zmiany miejscowego planu zagospodarowania. Wójt Bronisław Stoch podkreśla, że wyciąg, który stanie na Galicowej Grapie, oznacza szybszy rozwój nie tylko dla Poronina, ale miejscowości w całej gminie. więcej

To informacja z 26 Lipca, ciekawe czy jeszcze w tym roku powstanie wyciąg krzesełkowy na Glicowej Grapie

To krzesło powstaje, jak rozumiem na miejscu orczyka - dość krótkiego - 885 m (160 m różnicy wzniesień) - nie połączonego z niczym, hmm.

Bardziej interesująco wygląda budowa wyciągu w rejonie Suche, też w Poroninie - tam jest dość ciekawa perspektywa połączenia całości z Harendą, czyli miejscem całkiem Ok jak na nasze realia. W Suchem jest jakiś mały orczyk, tuż obok jest Ząb z paroma orczykami - gdyby to wszystko pospinać jakimiś min. 3 krzesełkami, do tego te parę istniejących orczyków, z jakimś systemem tras - to całość może być interesująca (?).

Tu artykuł nt. - chyba nie było, i chyba nie ma osobnego wątku o Suchem : )
www.gazetakrakowska.pl/artykul/626909,w-...a,id,t.html?cookie=1
o Galicowej Grapie też coś jest.

Pod linkiem mapka, mniej więcej o jaki obszar chodzi - górki mikre ale parę tych mikrusów połączone w system może da jakąś jakość w kupie: goo.gl/maps/T00Er

PS. Całkiem bez związku - chłop w artykule pisze "...w bezpośredniej bliskości" - a jest "pośrednia dalekość"?! : ) ...stary, dość koszmarny zwrot komentatorów sportowych ; )
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2012 06:07 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 07 Sie 2012 08:44 #6640

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
O stacji narciarskie w Suchem nie słyszałem ale dzięki za info kolejne miejsce do odwiedzenia (tu) i pomysł bardzo trafiony ja nie wiem czy to nie jest w jakimś stopniu realizacja pomysłu "Tatrzański Kurort"

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 07 Sie 2012 09:21 #6641

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
decentski napisał:
O stacji narciarskie w Suchem nie słyszałem ale dzięki za info kolejne miejsce do odwiedzenia (tu) i pomysł bardzo trafiony ja nie wiem czy to nie jest w jakimś stopniu realizacja pomysłu "Tatrzański Kurort"

Pozdrawiam

Na razie to nie bardzo jest co odwiedzać poza Harendą : ) Niech coś wybudują - to się zobaczy. Jak to połączą to może to będzie jakiś pomysł, żeby wyskoczyć na 4 godzinki rozgrzewki : )

Do takich pomysłów jak ten "Kurort" mam dystans : ) btw. na pewno nie "tatrzański" - to, że widać Tatry na horyzoncie to słabe uzasadnienie nazwy : ) ...a dystans uzasadniłem w tamtym poście.

Pasmo Gubałówki jest jedyną górką godną uwagi w tej okolicy - niestety dość nieszczęśliwą z wielu powodów:
- niezłe stoki, z istniejącą infrastrukturą od lat - są zamknięte wskutek przedsiębiorczości górali :/ Mam na myśli Gubałówkę (300 m różnicy wzniesień), Butorowy, Szymoszkowa też bywała zagrożona, bo ktoś tam sobie coś roszczył, życzył itp. A teraz się szuka milionów na inwestycje na oślich łączkach.
- to co jest czy wcześniej powstawało, to wszystko ma ekspozycję południową. Np. Harenda, całkiem sensownie prowadzony ośrodek też jest południowy więc mimo starań sezon ma krótki. Tu jest jakaś szansa wybudowania czegoś w lepszym kierunku i połączeniu w system.
Ale poza Gubałówką to tam gór nie ma - tzn. są na horyzoncie ale nietykalne :/
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 13 Sie 2012 22:12 #6660

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Tutaj kilka zdjęć z budowy wyciągów w Suchem autorstwa Radka

suche.jpg

suche1.jpg

Odp: Poronin Galicowa Grapa I i II 06 Paź 2013 15:57 #10233

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
Podobno coś się ruszyło w sprawie Galicowej Grappy

"Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane na Galicowej Grapie w Poroninie. Powstanie tutaj nowa stacja narciarska z czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym i dwoma wyciągami orczykowymi. W planach pojawiło się także stworzenie całego zaplecza dla fanów zimowych sportów." źródło

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.