SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Lubomierz

Lubomierz 17 Lip 2011 17:51 #2637

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
logo_2012-07-21.jpg

Położenie:

Stacja narciarska Ski Lubomierz umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki - tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego.

Zaplecze przystokowe:
nar skiserwis skiszk jedze parki
Wypożyczalnia, serwis, nauka jazdy na nartach, gastronomia, bezpłatny parking.

Godziny otwarcia:

09:00 - 21:00

Wyciągi:

Wyciąg orczykowy i wyciąg talerzykowy.

Trasy:

2 czerwone dł. 700 metrów każda, oraz 2 niebieskie dł. 1100 i 160 metrów.
armat swiatl ratr
Ski_map.jpg

Cennik

Dojazd
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2012 23:57 przez kiedar.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Lubomierz 04 Lis 2011 08:53 #4492

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
W Lubomierzu przed sezonem przedłużono wyciąg szkoleniowy o 30 metrów, oraz wyrównano i utwardzono parkingi (niestety tylko tłuczniem, ale lepsze to niż błoto) i rozbudowano restaurację.

Odp: Lubomierz 18 Sie 2012 22:24 #6690

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2613
To jeszcze klika fotek ze Ski Lubomierz, wygląda na bardzo fajny stoczek dla początkujących lub taki jednodniowy wypad, niestety jest jeden minus tej stacji podejście z nisko usytuowanych parkingów do stacji droga jest pieruńsko stroma ma około 100 m, dorośli dadzą radę ale małe dzieci mogą mieć z podejściem dość duże trudności niby na górę prowadzą specjalnie ułożone płyty imitujące schody ale nie sądzę aby zimą ktoś je odśnieżał ogólnie jest tam jeden długi orczyk który podobno ma być zastąpiony w przyszłości krzesłem a trasa ma zostać przedłużona o 250 m i jeden krótki na oślej łączce.

100_5853.jpg
100_5852.jpg
100_5850.jpg

100_5826.jpg
100_5823.jpg
100_5824.jpg

100_5824_2012-08-18.jpg
100_5828.jpg
100_5840.jpg

100_5838.jpg
100_5831.jpg
100_5837.jpg

Sprzęt już czeka na chętnych :cheer:

100_5842.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2012 22:26 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Lubomierz 19 Sie 2012 13:54 #6693

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
decentski napisał:
To jeszcze klika fotek ze Ski Lubomierz, wygląda na bardzo fajny stoczek dla początkujących lub taki jednodniowy wypad, niestety jest jeden minus tej stacji podejście z nisko usytuowanych parkingów do stacji droga jest pieruńsko stroma ma około 100 m, dorośli dadzą radę ale małe dzieci mogą mieć z podejściem dość duże trudności niby na górę prowadzą specjalnie ułożone płyty imitujące schody ale nie sądzę aby zimą ktoś je odśnieżał ogólnie jest tam jeden długi orczyk który podobno ma być zastąpiony w przyszłości krzesłem a trasa ma zostać przedłużona o 250 m i jeden krótki na oślej łączce.

No i widzisz Radek jak to można się pomylić w ocenie, zwłaszcza kiedy jest zielono :)
Lubomierz to nie jest w zasadzie stoczek dla początkujących! :) tzn. nie mówię, że jest to jakiś "hardcore" ale jest to wyraźne bardziej stromy stok od wszystkich tych omawianych w ostatnich dniach - podhalańskich, typu Poronin, Białka itp. itd.

Orczyk ma 700 m długości (trasa więc w zasadzie tyle samo) i 200 m przewyższenia - co średnio daje ok. 29% (16.5 st.), przy dość korzystnym układzie, gdzie na początku jest stromo, potem bardziej płasko, na końcu lekka skarpa.
Jest przy tym obiektywnie szeroko, zwłaszcza jak na polskie realia - i tam aż się prosi o krzesło. Wg mnie powinno być po prawej stronie (nie lewej jak orczyk), dłuższe - do samego dołu. To dałoby szansę na wykorzystanie prawej części stoku (patrząc z dołu), na którą w tej chwili nie ma sensu się wybierać.

Od roku czy dwóch jest nowy właściciel - ale na razie zaczął od rozbudowy knajpy, czy budowy nowej - nie wiem, ostatnio nie byłem.

To jest akurat takie miejsce, blisko Krakowa, atrakcyjny stok z rezerwami - że kiedyś sobie fantazjowałem, że gdybym miał kasę to tam bym zainwestował :) W ramach jakiś teoretycznych rozważań na innych forach zrobiłem kiedyś małą wizualizację mapki, jak to powinno być na początek - mam nadzieję, że tak to zrobią, jakoś podobnie :)

Do tego jest jakaś mglista nadzieja, że nowe krzesło mogło by pójść jeszcze wyżej, bo co prawda jest to otulina Parku Gorczańskiego (Gorce to góry jakby co ;) ), ale granica parku jest nieco wyżej.

Na mapce uwzględniłem tunel pod drogą - bo tam, o ile kojarzę, za drogą stok dalej opada :)

lubomierz_wizja.jpg

PS. Te schodki i podejście akurat nie są złe - dobra rozgrzewka, choć wymuszona ;)

PS2. Z Krakowa do Lubomierza to ok. 70 km - blisko, sensowny stoczek - akurat na taki wyskok np. na 3 godzinki.
Nieco dalej w stronę Limanowej jest (lub była) Szczawa-Polanki - też orczyk, gorszy - nie wiem czy jeszcze istnieje, strona zniknęła; wcześniej w Mszanie można skręcić na nieodległe Koninki (lubię, mam sentyment) - razem do kupy można sobie zrobić fajne "ski-safari" :)
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2012 15:48 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Odp: Lubomierz 20 Sie 2012 20:09 #6700

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
gajowy01 napisał:
Nieco dalej w stronę Limanowej jest (lub była) Szczawa-Polanki - też orczyk, gorszy - nie wiem czy jeszcze istnieje, strona zniknęła;

No niestety raczej była - przynajmniej w zeszłym roku nie działał (przejeżdżałem tam 3 razy w czasie sezonu) i nic nie wskazywało by miała działać.
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2012 20:10 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajowy01

Odp: Lubomierz 21 Sie 2012 17:35 #6702

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
Latem wygląda na bardzo łagodny ale to może przez trawę :) patrząc na 9 zdjęcie to wygląda na łagodny ale najlepiej sprawdzić na własnej skórze, zimą objadę Koninki, Lubomierz i Kasinę zobaczymy jak to wygląda zimą

Krzysiek plan z krzesłem rewelacyjny ale chyba tunel nie przejdzie, co do budowy to na tyłach się buduje jakiś mały budynek może do tego przeniosą tam serwis i wypożyczalnię.

100_5835.jpg
100_5828_2012-08-21.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Lubomierz 21 Sie 2012 18:43 #6703

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
    732
decentski napisał:
Latem wygląda na bardzo łagodny ale to może przez trawę :) patrząc na 9 zdjęcie to wygląda na łagodny ale najlepiej sprawdzić na własnej skórze, zimą objadę Koninki, Lubomierz i Kasinę zobaczymy jak to wygląda zimą

Czekaj zaraz ...skąd Ty jesteś? Bo jakoś nie kojarzę, nie pamiętam ...ale gdzieś z głębi Polski (?), no przecież to nie ma raczej sensu!
Te miejsca są bardzo OK, na krótki wyskok z miasta, na rozjazd, rozgrzewkę itp. - 4 godz. to już się robi za długo :)

Gdybyś jednak trwał przy takim szalonym planie ;) to możesz ulokować się np. gdzieś w okolicach Mszany Dln. albo Rabki - wtedy masz w zasięgu takich miejscówek całkiem sporo:
- blisko Mszany ww. Kasina (k), Lubomierz (o) i Koninki (k) - wg mnie najbardziej urocze i malownicze (panorama Gorców, Turbacz itp.), nieco dalej Limanowa(k) (Łysa Góra) i Laskowa (k).
- w pobliskiej Rabce: Maciejowa (o) i Polczakówka (o), niedaleko Rabki Spytkowice (k), ew. skok do Zawoi na Mosórny (k) to z Rabki ok. 40 km, do Myślenic na Zarabie (k) jakieś 25 km z Rabki.
Dalej na południe jest oczywiście tego jeszcze więcej - ale wg mnie jest chyba tak, że te gorczańsko-beskidzkie są może ciekawsze od podhalańskich, i na pewno jest mniej ludzi (poza Kasiną po poł. i weekendy, wtedy tłumy), i najprawdopodobniej trochę tańsze (?)

Z ww. mógłbyś sobie skoczyć np. rano na 3 godz. w jedno miejsce, po południu na 3 godz. w drugie - wszystkie ww. są oświetlone. Ja tak czasem robiłem - 2 godzinki na Maciejowej, potem 2 na Polczakówce, albo z Koninek do Lubomierza :)

...takie małe ski-safari pt. "Tour de Patologie" ;) :) wystrugałem nawet mapkę: goo.gl/maps/B1OiE
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2012 18:48 przez gajowy01.

Odp: Lubomierz 21 Sie 2012 21:54 #6704

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2613
Dzięki za mapkę całkiem zgrabna trasa niestety nocleg mam w Lubomierzu i jakieś 3 dni takiego safari sobie zrobię.

Wracając do projektu Lubomierza to trafiłem na taki tunel tylko że tu chodzi orczyk ale myślę że przy krześle nie ma to znaczenia, taki tunel jest w Vögelsbergu Tyrol :) realizacja Doppelmayr tunel ma długość 50 m myślę że śmiało mogli by coś takiego tam zrobić.

Lubomierz.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2012 21:54 przez decentski.

Lubomierz 22 Sie 2012 12:18 #6707

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
    732
Takich tuneli, mostków, kładek w Austrii czy Włoszech są setki, a raczej tysiące - górą, dołem, jak się da.
W końcu często zbocza są poprzecinane drogami dojazdowym np. do schronisk itp. a nawet główniejsze drogi poprzecinane trasami zjazdowymi : )
W pierwszej wersji pomyślałem akurat o odwrotnym rozwiązaniu niż na rys., tzn. że droga idzie normalnie, tak jak jest, a dołem jest przejazd dla narciarzy - w sumie banał - tak jak robi się przejścia dla zwierząt pod drogą czy autostradą ; )

Jeszcze prościej jednak, byłoby przerzucić lekką kładkę dla narciarzy nad drogą, krzesełko i tak idzie górą.

...no dobra, bajania i bździny - na końcu i tak będzie z tego ...Kononowicz : )
Nawet nie mam pewności czy tam, za drogą jest jakiś dłuższy stok wart zachodu : )

Mapka to nie trasa - ot, chciałem jakoś zaznaczyć te miejsca - skoro musisz tam jechać to staraj się pozwiedzać inne miejsca.
Z tych ww. na pewno najlepsza jest Zawoja, potem Kasina, Koninki ...tymczasem pomijając ew. ludzi, warunki itp.
W Zawoi i Konikach warto być w ładny dzień bo tam całkiem ładnie jest, reszta bez znaczenia.
Spytkowice podchodzą już pod podhalańskie patologie, ale jest przynajmniej szeroko - dobre do nauki.
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2012 12:25 przez gajowy01.

Lubomierz 26 Sie 2012 14:50 #6740

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Przeszperałem swoje foto archiwum i znalazłem zdjęcie Lubomierza w trakcie sezonu (fotka zrobiona z auta bez zatrzymywania się na sesję) W sezonie i pod śniegiem, nie wygląda to tak tak "płasko".

DSCF0013.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.