SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rytro - Ryterski Raj

Rytro - Ryterski Raj 12 Mar 2011 19:14 #177

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
logoryterskiraj.jpg

Położenie:

Ośrodek położony w Rytrze - miejscowości na trasie Nowy Sącz - Piwniczna Zdr.

Zaplecze przystokowe:
nar skiserwis skiszk jedze parki
Wypożyczalnia, serwis, nauka jazdy na nartach, karczma, bezpłatny parking.

Godziny otwarcia:

09:00 - 20:00

Wyciągi:

Wyciąg krzesełkowy 4 osobowy, 1 wyciąg orczykowy i wyciąg dywanowy dla dzieci.

Trasy:
armat swiatl ratr
1. czerwona i niebieska - wzdłuż wyciągu krzesełkowego
3. niebieska - wzdłuż wyciągu orczykowego
4. zielona - wzdłuż wyciągu dywanowego

Ryterskirajmapa.jpg

Cennik

Dojazd

Kamery
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2011 17:33 przez kiedar.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Rytro - Ryterski Raj 30 Sty 2012 18:14 #5666

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1146
Po sobotniej wizycie gorąco....odradzam.
Czerwona zrobiona tylko w połowie szerokości.Dużo lodu,luźnych kamieni,gród lodowych-jednym słowem przygotowanie stoku mocno kuleje.Pomimo małej ilości narciarzy,objazdowa niebieska trasa od góry zlodzona,wąska,łącząca się z czerwoną bez odgrodzenia,stok praktycznie niebezpieczny.Tylko przez 4 godziny pobytu zwieziono dwie osoby.
W zeszłym sezonie było podobne przygotowanie,tłumaczyli się brakiem śniegu.Teraz jest dokładnie tak samo,ale nie mam dla nich usprawiedliwienia.Cały dzień trzymał ostry mróz,a armaty ustawione obok trasy(zupełnie z boku)nie pracowały,czyli ewidentnie nie są zainteresowani poprawieniem jakości tras,tylko zarabianiem na tym co mają.Ja w każdym razie już nie będę wspierał swoimi funduszami takiej stacji.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2012 20:53 przez Łysy.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy

Odp: Rytro - Ryterski Raj 03 Paź 2012 21:27 #7007

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Ryterski Raj donosi, że szykuje wiele atrakcji na sezon 2012/2013 - tak donoszą na stronie ośrodka - ale potem piszą, że najciekawszą z nich powinien być fakt, że cennik na sezon 2012/2013 pozostanie taki sam jak w zeszłym roku. Wiec skoro to ma być najciekawsza informacja, to strach się bać reszty :biglol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Rytro - Ryterski Raj 19 Gru 2012 17:11 #8198

• Mazurro
  • ( Użytkownik )
  • Mazurro's Avatar
  • Ski Level: 1
    4
A ja byłem w piątek w Rytrze ...zrobili darmową jazdę... myślę ,że fajny pomysł ,wszystkie trasy otwarte warunki były super chyba zmienili frez w ratraku:D z tego co rozmawiałem z obsługą to na ferie zamontowany będzie na stałe odcinkowy pomiar czasu ... czuje ,że rekord będzie mój:) trasa szybka ale w sumie nie dziwie się bo dostali na nią homologacje fis ... sprawdzałem w kalendarzu i będzie tam puchar polski 3-4 styczeń
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy

Rytro - Ryterski Raj 31 Gru 2012 00:17 #8382

• Przemol
  • ( Użytkownik )
  • Przemol's Avatar
  • Ski Level: 2
    81
Wybrałem sie dzisiaj do Ryterskiego Raju,taka podróż sentymentalna,spędziłem w ubiegłym roku święta w "Perle Południa" czyli pod samym stokiem, ale niestety nie było śniegu, więc wykorzystałem okazje, ze byłem w pobliżu i postanowiłem poznać kolejny osrodek.
Pierwsze skojarzenie to, nie "Ryterski Raj", tylko "Ryterskie Piekło"!!!
Począwszy od parkingu, który przypominał jedno wielkie lodowisko! samochody miały problemy z wyjazdem,niestety nikogo z obsługi to widać nie obchodziło.
Pojechałem o 17 bowiem od 16 jest godzinna przerwa na ratrakowanie,więc myśle sobie bedą świetne warunki.
Niestety nic z tego, trasy przy orczykach to kolejne lodowisko,na moje pytanie dotyczące złego stanu trasy, skierowane do napotkanego tam instruktora, usłyszałem "ratraka nie było, tu tak jest".
Główna trasa zamknięta z lewej i prawej strony przez trenujacych zawodników, pozostawał więc środek trasy do dyspozycji amatorów białego szaleństwa.
Nie wiem gdzie jechał ten ratrak, bo na pewno nie po głównej trasie (jak sie potem okazało,tylko po trasie z lewej strony , tam gdzie odbywał sie trening narciarzy (krótki odcinek czarnej i kawałek czerwonej trasy).
Dojazd do czerwonej, dojazd do niebieskiej i niebirska trasa to zlodowaciale rynny.
Tylu upadajacych narciarzy jeszcze nie widziałem (no chyba,ze na Kamieńsku, ale tam to normalka).
Upadali nawet trenujacy tam zawodnicy.
Na szczęście szybko zrobiło sie na stoku pusto i dało się w miarę bezpiecznie kilkanaście razy zjechać.
Prędko tam nie wrócę.
Jestem pod wrażeniem braku odpowiedzialności właścicieli stoku, widać bardziej od bezpieczeństwa liczy się zarobienia jak największej kasy.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy, Stefan-Ski, Grzesiek13
  • Strona:
  • 1