SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe

TEMAT: Białka Tatrzańska - KOTELNICA

Białka Tatrzańska - KOTELNICA 11 Mar 2011 21:30 #159

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
logo_2011-03-11.jpg

Położenie:

Największy z ośrodków narciarskich w Białce Tatrzańskiej, położony w jej centrum.

Zaplecze przystokowe:
parki jedze nar skiserwis skiszk

Wypożyczalnia, serwis, nauka jazdy na nartach, bogate zaplecze gastronomiczne, bezpłatny parking, snowpark.

Godziny otwarcia:

09:00 - 22:00

Wyciągi:

4 wyciągi krzesełkowe (dwie kanapy 4 osobowe, jedna 6 osobowa i jedna 3 osobowa), 3 wyciągi orczykowe.

Trasy:

Kilka tras niebieskich i trzy czerwone (jedna z homologacją FIS)
armat swiatl ratr
wyciagi_kotelnica.jpg

Pełny plan trzech ośrodków Kotelnica, Bania, Kaniówka.
plan-osrodka-01-big_2011-11-20-2.jpg

Cennik
* ośrodki Kaniówka, Bania i Kotelnica obsługuje system jednego karnetu na wszystkie wyciągi

Kamery

Nasze relacje z tego ośrodka znajdziecie tutaj.
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2011 22:34 przez decentski.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 01 Cze 2011 13:12 #1990

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2484
"Dziubasik dodaje, że choć to dopiero wstępne podsumowania, a na te ostateczne trzeba będzie poczekać do maja, to jednak według niego zyski osiągnięte tej zimy pozwolą na dalsze inwestycje w Białce. - Planujemy teraz następną kolej krzesełkową na Kotelnicy - dodaje Dziubasik. Na następny sezon zimowy powstanie tam 1000-metrowa trasa z 6-osobowym wyciągiem krzesełkowym. Będzie on kolejnym etapem łączenia dwóch narciarskich ośrodków - Białki i Bukowiny Tatrzańskiej. " źrodło

Fajnie tylko te masakryczne ceny one już chyba nawet przebijają ceny w Alpach :) ciekawe czy to ma być ten od dłuższego czasu planowany wyciąg nr 14 ??? i czy chodzi o sezon 2011/2012

bialka_tatrzasnka_kotlenica.jpg

jeszcze coś zauważyłem na kamerce że kładą kostkę ciekawe czy na całym parkingu ??? to w przyszłym sezonie ceny 20% w górę :)

Kotlenicakanapa.jpeg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2011 13:16 przez decentski.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 01 Cze 2011 17:08 #1998

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Ciekawe info. Słyszałem, że w przyszłym sezonie ma być 14 czynna, ale wydaje mi się, że miał tam być orczyk nie kanapa, poszukam gdzie mi się tak zdawało :D.

P.S.
Może ceny nie pójdą o 20 % jedynie tradycyjnie o 10%, ale w zamian za to parking będzie płatny? :evil:
Swoją drogą, Radek jest wolność wyboru i nikt do białki nie ma obowiązku jechać, więc to jedynie problem właściciela i tych co tam pojadą.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 01 Cze 2011 18:08 #1999

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1103
Jak byłem w marcu-na tej dużej świetlnej(tv)reklamie anonsowali 6-cio osobową kanapę na nadchodzący sezon.Dolna stacja będzie koło krzesła nr.13 i będzie to pierwszy łącznik z Kaniówką.Mało tego-ma to być kanapa ogrzewana i z zasłonami.
Co do cen-wg. mnie nie odbiegają wcale od tych na całym Podhalu,z wyjątkiem Rusin-Ski,reszta ma podobne.
Dla mnie Białka z Kotelnicą-to impuls od którego zaczęły się podobne inwestycje,nawet bym powiedział,że taki wzorzec.Kto od niego odstępuje in minus,dostaje w łeb od klientów-szerokim łukiem omijają waląc do Białki.
Kiedyś trochę psioczyłem,że tłumy,że kolejki,że płasko.Ale zawsze starannie przygotowane trasy,nawet w czasie kiepskiej zimy,oni stają na głowie i przygotują stoki.Armat mają pod dostatkiem,zresztą wyodrębnili spółkę córkę,która zajmuje się ich produkcją.
Knajpy obsługują te tłumy szybko i sprawnie,jest gdzie usiąść,jestco zjeść za przystępne ceny.
Kibelki na dole ,na górze,trasy pod zawody oddzielone od pozostałych,więc nie ma zaskoczenia,że nagle pół najciekawszego stoku zajęta.
Pakingi duże i darmowe,pełno wypożyczalni,z naprawdę urozmaiconym sprzętem,więc jak ktoś chce pośmigać na fajnych nartach-śmiało je tam znajdzie.
Minusy-jak wszędzie-brak promocji dla rodzin z dziećmi.Jak na takiego potentata,mogli by się postarać o np. darmowe karnety dla dzieci do lat 6-u,pod warunkiem wykupienia przez rodzica,50% dla dzieci do lat 10 też nie zabiłoby tej stacji,wręcz przeciwnie,walnęło między oczy konkurencję i to mocno.
Trzymam kciuki za właśnie takie pomysły+ dalszą modernizację i rozwój KOTELNICY.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 01 Cze 2011 18:34 #2001

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Jak już 2 osoby mówią o krześle - w tym naoczny świadek - to nie szukam, przyjmuję, że mi się przywidziało.

Do tego co pisze Filip dodam jeszcze, że na prawdę można pojeździć w Białce bez tłumów, tylko trzeba wiedzieć kiedy jechać.

Białka ma wiele plusów - znacznie więcej niż minusów - a ponad te plusy, każdy ma swoją głowę i może korzystać z plusów unikając minusów. Cennik niestety jest bardzo mało elastyczny i mało atrakcyjny - brak promocji nawet takich okresowych, których pełno było w minionym sezonie w Czarnej Górze - Koziniec, gdzie co tydzień (zwłaszcza po feriach) były jakieś ciekawe cenowo bilety - wiadome jednak Koziniec to nie Białka.

Dla mnie minusem Białki była od początku jakość obsługi w lokalach gastronomicznych - tak w barze na dole przy Bani (stara restauracja nie ta nowa) i w knajpie na górze Kotelnicy. Klient nasz wróg, bo chce coś zjeść i marudzi - takie moje wrażenia z tych miejsc. A dlaczego mam taką opinię o nich, bo np w Wielką Sobotę chce ciasto i nie ma bo post a w Wielką Sobotę ciast się nie je, "tak nas rodzice wychowali", za to piwo i grzaniec dostępne bez problemu a w knajpie na górze brak godzin otwarcia jadłodajni i zdziwienie, że o 20,30 coś chce się zjeść, jak stocz czynny do 22. Okazuje się, że knajpa do 21 i pół godziny przed zamknięciem się sprząta i klient nie powinien nic chcieć - z łaskawością dostałem bigos, ledwo ciepły bo już się nie podgrzewa po 20. O kawie nie wspomnę - równiez w barze na dole koło Bani - o 20.20 nie do dostania, bo paniusia umyła ekspres!

Ale jak mówiłem, minusów unikam - więc w/w knajpy w tym sezonie omijałem - z reszty korzystam z wielką przyjemnością i kibicuje ich rozwojowi dwoma rękami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 02 Cze 2011 12:09 #2017

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2484
Filip faktycznie ceny nie dobiegają znacząco np. od Jurgowa :) a miałem takie dziwne wrażenie że w Jurgowie było taniej.

Tak czy siak ceny mnie dobijają jak jedziemy w dwie osoby to jeszcze jakoś jestem w stanie to przeżyć ale w tym roku czeka mnie wyprawa w cztery osoby dwie dorosłe i dwójka dzieci i na 100% ostatnie miejsce które wybiorę to Białka raczej będę szukał miejsca gdzie promuje się rodzinny wypoczynek :)

Kotelnica oferuje na pewno doskonale przygotowane stoki i zaplecze, fajnie że powstanie 14 jestem ciekaw tylko czy dogadają się z właścicielem Zebry bo z tego co widać to krzesło będzie się kończyć prawie nad Zebrą a to też bardzo przyjemna górka tylko bez naśnieżania.
Ceny karnetów Jurgów vs Białka
GodzinyJurgówKotelnica
9-146060
9-167575
13-185055
16-224550
9-229090

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2011 12:16 przez decentski.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 02 Sie 2011 14:58 #2836

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2484
Czyżby cały parking został wyłożony kostką ???? koniec błota na Kotlenicy :):)

kotelnica-2-08-2011.jpeg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 03 Sie 2011 21:12 #2868

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1103
Nie tylko kostka na parkingu to nowość.Przy 6osobowej kanapie poprawili dojazd,budują jeszcze koło term wyrąbisty hotel,jak dodać do tego zapowiadany wyciąg nr. 14(6-osobowa kanapa)to prace wrą ino furcy.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 05 Sie 2011 13:07 #2936

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2484
Jak ktoś ma czas i blisko może się wybrać pod Kotelnicę w nadchodzący Weekend

Przypominamy, że już jutro na Kotelnicy rozpocznie się XV FESTYN BIAŁCZAŃSKI! W programie m.in. konkursy, gry, dania kuchni regionalnej, pokaz mody góralskiej, fitness, pokaz sztucznych ogni, liczne koncerty i zabawy taneczne.

Bialka-Tatrzanska-Festyn-04-08-2011.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 06 Wrz 2011 11:47 #3608

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2484
Sezon letni zakończony

Informujemy, że od dnia 05.09.2011 koleje linowe w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska zakończyły funkcjonowanie dla ruchu turystycznego w sezonie letnim.
Planowane uruchomienie Ośrodka dla ruchu narciarskiego - grudzień 2011 :):):) aby wcześniej :brawo

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 22 Wrz 2011 15:46 #3868

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1103
Wizualizacja nowego krzesełka na Kotelnicy.
Co ciekawe,nareszcie bramki będą z prawdziwego zdarzenia!!!
www.ntn.pl/artykuly/inne/nowa-kolejka-na-kotelnicy/
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 22 Wrz 2011 18:12 #3873

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Filip wyglada to świetnie na wizualizacjach, a na kamerach widać, że nie tylko wirtualnie powstaje ale i realnie - SUPER :cieszesie

11_2011-09-22.jpg

2_2011-09-22.jpg
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2011 18:12 przez kiedar.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 23 Wrz 2011 08:48 #3883

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    728
Hmmm, wizualizacje całkiem ładne ...ale cokolwiek odklejone od rzeczywistości : ))
Patrzę sobie np. na ten obrazek i zastanawiam się co to za trzytysięcznik tam się piętrzy nad ośrodkiem ; )

Swoją drogą - ciekawe w jaki krajobraz to wkleili? Skąd to może być? Coś mi przypomina to ujęcie, ale ...nie wiem co : )

A nowy wyciąg w Białce - fajnie, że jest - bo przynajmniej ta Pasieka to coś nowego i na nowej/innej górce, z nową trasą ale parametry (1100 m /172 m różnicy) pokazują, że będzie to kolejna baaardzo łatwa, niebieska trasa.
OK, taki urok Białki - dalej będę unikał : ) ...bo to mnie nie eksajtuje - jakby powiedział ktoś do Pawlaka w tym samym filmie ; )
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2011 08:49 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 23 Wrz 2011 10:15 #3888

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    728
Łysy napisał:
gajowy01 napisał:
Patrzę sobie np. na ten obrazek i zastanawiam się co to za trzytysięcznik tam się piętrzy nad ośrodkiem ; )

Oj tam wkleili .....to właśnie za plecami widać wypasiony JURGÓW hihihihihihihi :cheer:

Hmmm, myślisz że to jakaś wtórna fala orogenezy alpejskiej? ; ) a może jakaś aktywność wulkaniczna, jakieś ruchy magmy wypiętrzyły coś na Podhalu? : )
Nie wiem, może ...ostatnio byłem w okolicy parę tygodni temu, tzn. pod koniec sierpnia na Czerwonych Wierchach, ale to Tatry Zachodnie więc stamtąd mogłem nie widzieć tej części Podhala : ) : )

A wracając do tematu Białki to zawsze warto przypominać takie rzeczy

narty.wp.pl/tag/topr-na-stokach-narciarskich,559,1,1.html
podroze.gazeta.pl/podroze/1,114204,78719...rach__rekordowa.html
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2011 11:43 przez gajowy01.

Odp: Białka Tatrzańska - KOTELNICA 23 Wrz 2011 17:28 #3899

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
gajowy01 napisał:
A wracając do tematu Białki to zawsze warto przypominać takie rzeczy

A ja wolę pokazywać i przypominać takie rzeczy:

Chociaż z drugiej strony bardzo mnie śmieszą tłumy w ferie, a potem "mamranie" na forach, że w Białce czarno. Ale to taki narodowy sport, tak jak gderanie, że w lecie gorąco.
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2011 17:28 przez kiedar.