SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Koninki

Koninki 08 Mar 2011 23:40 #126

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
koninkilogo.gif

Położenie:

Ośrodek położony niecałe 10 km od Mszany Dolnej

Zaplecze przystokowe:
nar skiserwis skiszk jedze parki
Wypożyczalnia, serwis, nauka jazdy na nartach, punkty gastronomiczne, bezpłatny parking.

Godziny otwarcia:

Trasy nr: I, II, IV, V
09:00 - 16:00

Trasa nr III
16:00 - 22:00

Wyciągi:

Kolej linowa, 3 wyciągi talerzykowe i wyciąg dla dzieci.

Trasy:

1. czerwona, dł. 1450 metrów,
armat ratr
2. zielona, dł. 50 metrów,
armat ratr
3. czerwona, dł. 350 metrów,
armat swiatl ratr
4. niebieska, dł. 200 metrów,
armat ratr
5. niebieska, dł. 350 metrów
armat ratr
mapkastokwkoninki.JPG

Cennik

Dojazd
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2011 16:45 przez kiedar.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Koninki 28 Gru 2011 11:09 #5199

• czarna288
  • ( Użytkownik )
  • czarna288's Avatar
  • Ski Level: 1
    3
Dnia 26.12.2011 r. Stacja Narciarska Koninki rozpoczęła sezon narciarski.

Stok czynny od 9:00 do 21:00.

Czekają na Was niespodzianki:
- Oświetlony stok Tobołowa
- Nowy profil trasy
- Wspólny karnet ze Stacją Narciarską Myślenice
- Snowpark
- Taras na szczycie Tobołowa

Zapraszamy do Koninek!
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Koninki 17 Sty 2012 17:49 #5447

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Mam pytanie do Czarnej, ponieważ widzę, że jesteś związana z Koninkami, to może wesz czy ten ośrodek planuje zamianę zabytkowego krzesła na coś nowocześniejszego, a jeśli tak, to kiedy to może nastąpić?

Koninki 20 Sty 2012 23:01 #5523

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2604
Jeżeli ktoś jest miłośnikiem jazdy na biegówkach to jutro zostaną otwarte dwie nowe trasy dla biegaczy

Trasa zielona to pętla dla początkujących i amatorów biegówek. Ma długość ok. 6 km. Trasa czerwona to pętla wyczynowa, polecane dla zawodników. Jej długość to także ok. 6 km.

więcej Koninki trasy biegowe

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 20 Sty 2012 23:01 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Koninki 23 Sty 2012 23:05 #5575

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
I jeszcze film promocyjny ze stacji Koninki

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Koninki 01 Mar 2012 15:27 #5974

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
FREE SKI KONINKI

Przez cały marzec w Koninkach- FREE SKI

Zarezerwuj min. 2 noclegi dla 4 osób w Ostoi Górskiej Koninki i szusuj przez cały dzień na naszych stokach w cenie pobytu!

Tylko 99 zł za nocleg, śniadanie, obiadokolację oraz karnet całodzienny na stok od 9 do 21 w Stacji Narciarskiej Koninki/Stacji Narciarskiej Myślenice !

Zasada jest prosta - ile noclegów - tyle karnetów dla każdego gościa Ostoi.

Całkiem przyjemna oferta ciekawe kiedy doczekamy się takich w sezonie :)))

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Koninki 30 Mar 2012 19:14 #6120

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Mała filmowa relacja z 25 marca z Chillout Session w Koninkach.

Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Odp: Koninki 02 Wrz 2012 21:54 #6772

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Koninki, stacja działająca do ponad 30 lat w zeszłym roku przeszła "rewolucję", zamontowano oświetlenie stoku i naśnieżanie. Nie, nie to nie żarty w zeszłym roku pierwszy raz nowy właściciel stacji Koninki po raz pierwszy zainstalował tam oświetlenie, czym doprowadził się przed oblicze prokuratora. Istoty wszelakie i dyrekcja Gorczańskiego Parku Narodowego za samowolę budowlaną, uprzejmie doniosły na Józefa Paska -właściciela ośrodka - do limanowskiej prokuratury, a ta wniosła oskarżenie do sądu
- Jestem młodym przedsiębiorcą, który próbuje coś w życiu osiągnąć - komentuje oskarżenie Józef Pasek, właściciel stacji Koninki-Tobołów. - Przeniosłem się z Krakowa do Poręby Wielkiej, by stworzyć ze starej stacji narciarskiej atrakcyjny obiekt z prawdziwego zdarzenia. Trzy lata walczyłem z Gorczańskim Parkiem Narodowym o odpowiednie dokumenty pozwalające na rozbudowę trasy, oświetlenie i naśnieżanie niezbędne na narciarskich stokach. Niestety, częściowo te trasy przebiegają po terenie parku narodowego. Ciekawe, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska była mi przychylna.
Całość...
Pan Pasek jest "młodym gniewnym" i jeszcze chce się mu coś zrobić - ciekawe jak długo? :witam
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, gajowy01

Odp: Koninki 03 Wrz 2012 17:55 #6773

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Masakra ale wiedział czym ryzykuje, wiadomo że istoty czepią się wszystkiego aby dopiec właścicielom wyciągów Czarny Groń postawił sobie wyciąg krzesełkowy i też nie może go uruchomić ........ szkoda że nikt nie potrafi się porozumieć a istoty mają na widelcu każdy wyciąg i pilnują aby nic nie poprawiać szkoda :(

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Koninki 11 Wrz 2012 21:21 #6836

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Jak było do przewidzenia, sprawa Koninek będzie się ciągła, a w tym przypadku zaczyna się ciągnąć jeszcze przed sprawą :D Sąd w Limanowej zwrócił do prokuratury jej akt oskarżenia z powodu "wątpliwości co do zgromadzonych dowodów", więc pewnie w prawniczym żargonie oznacza to uzupełnienie wniosku ;)

Ale w artykule poświęconym temu "newsowi" szokujące dla mnie jest co innego, a mianowicie szokuje mnie to co wg Pracowni Istot Wszelakich zostało przez inwestycję zniszczone jako dobro naturalne, a są to:
- górska łąka mietlicowa
- górska murawa bliźniczkowa
"Które mają charakter siedlisk"

No i mnie zatkało, bo po przeczytaniu w Wikipedii "co to", dowiedziałem się, że są to "Zbiorowiska półnaturalne". Tak więc inwestycja jest nielegalna bo na łące, a łaka jest legalna, choć półnaturalna mimo, że w obrębie Natura 2000 :party: .
W moim rozumieniu istoty bronią czegoś co powstało dzięki utworzeniu stoku (bo owe łąki porosły ten stok) i teraz to stok jest nielegalny bo leży na łące, której by nie było gdyby nie było stoku :D

PARANOJA

Całość artykułu tutaj i jeszcze do przeczytania ciekawy komentarz pod artykułem tutaj.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajowy01

Odp: Koninki 10 Gru 2012 19:48 #8000

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Koninki, to kolejna stacja narciarska która rusza w najbliższą sobotę, tj. 15 grudnia.

Ośrodek będzie czynny od godziny 9.

Na ten sezon Koninki chcąc zachęcić miejsc do jazdy u siebie zaproponowały następującą ofertę:

Każdy mieszkaniec Gminy Niedźwiedź po okazaniu dokumentu tożsamości, za 4 godzinny karnet zapłaci tylko 25 zł. Promocja ta ma obowiązywać przez cały sezon 2012/13

Odp: Koninki 17 Sty 2013 19:04 #8698

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
20 stycznie w Koninkach można spróbować swoich sił na snowboardzie z darmowym szkoleniem.
Nauka jazdy na snowboardzie za darmo w godzinach od 9:00 do 13:00. Zapisy na szkolenia telefoniczne pod nr. 504-013-917 lub na stoku podczas trwania akcji.

Informacja ze strony koninki.pl/strona-glowna/aktualnosci/bez...-koninkach,,431.html

koninki_2013-01-17.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2013 19:06 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka

Koninki 13 Lip 2013 01:34 #9914

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
Parę dni temu znalazłem ciekawą mapkę :)

koninki_750_2013.jpg

źródło - swoją drogą całkiem niezłe, często korzystam bo jest kompleksowe i kompletne.

Jak widać po prawej stronie jest wrysowany projekt krzesła 6-os. - znam tamte realia i okolice. Na polanie Jaworzyna, gdzie kiedyś był podwójny orczyk (znacznie wcześniej niż krzesełko na Tobołów) spędziłem z rożnych względów wiele, wiele dni - głównie w dzieciństwie.
Nauczyłem się tam też całkiem sporo, m.in. jazdy w bezdennym puchu, np. po tygodniowym opadzie ..tam oczywiście nie było ratraka a wyciąg działał tylko w weekendy. Ostatnio jest dużo gorzej z praktyką w puchu, więc ze skutecznością też - więc proszę mnie nie łapać za słówka jakby co ;) :)
Mniejsza o sentymenty :)

Znając tamte realia - to takie krzesło, z takim przebiegiem, w kierunku na Porębę, bliżej centrum Koninek (rozważane jeszcze w latach 70.) byłoby naprawdę fajną inwestycją. Tam są jakieś góry - pt. Gorce :) Przewyższenie do Koninek (do drogi) mogłoby być wyraźnie większe od 300 m, całkowicie północny stok. Do tego mikroklimat tego miejsca jest wielce OK, śnieg się trzyma. U góry jest polana Jaworzyna, dość stroma w części; na dole są szerokie polany/pola - kiedyś przeszkodą był dość solidny kawałek lasu pomiędzy nimi - pewnie dalej jest.
Właściciel czy zarządca jest wielce sensowny obecnie (to ten którego walnęli w rogi w Myślenicach niestety), stale coś dłubie z trasami, oświetla itd. (brawo) - może da radę? Oby tak było :)

Zapytałem ich parę dni temu o to ale odpowiedź tymczasem enigmatyczna ...ale nie beznadziejna, może nawet obiecująca :)
www.facebook.com/koninki/posts/528684913846700
Może tymczasem wolą bez rozgłosu, może nie chcą nęcić różnych ekozielonych pasożytów, może to ma sens? :)

Ciekawe czy kiedyś uda mi się wkleić mapkę tak jak trzeba:
goo.gl/maps/EWVh8

Nie udało się - pokazuje San Jose jak zwykle ;) więc krótki link i od razu opcja "teren":
goo.gl/maps/twYkd

Wg mnie solidnie to terenowo wygląda, od razu wyjaśniam, że to oddalenie ew. nowego krzesła od starego nie jest żadną przeszkodą bo jest łącznik pt. stokówka - łatwo można przejechać.
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2013 02:06 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Koninki 13 Lip 2013 12:16 #9916

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
To taka polska domena każdej inwestycji w górach po cichu bez rozgłosu aby nikogo nie drażnić za dużo oszołomów by się zainteresowało i chciało rekompensat, jestem ciekawe jak rozbudowa w MC też cicho i bez rozgłosu.

Niestety mapa coś źle pokazuje :( ta na forum

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2013 12:19 przez decentski.
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.