SkiFever

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 03 Sie 2012 20:19 #6615

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Administrator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    1636
W sezonie 2012/2013 Austriacy będą odpoczywać w następujących terminach:

Przerwa Świąteczna trwa dwa tygodnie od 24 grudnia do 6 stycznia

Ferie zimowe w Austrii rozpoczną się 4 Lutego i będą trwać do 23 Lutego oczywiście nie cała Austria będzie odpoczywać na raz, ferie są podzielone między regiony każdy region ma 7 dni wolnego i tak:

Niederösterreich, Vorarlberg, Wien od 4 do 9 Lutego
Burgenland, Kärnten, Salzburg, Tirol od 11 do 16 Lutego
Oberösterreich, Steiermark od 18 do 23 Lutego

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, gajowy01

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 04 Sie 2012 02:59 #6617

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    642
Nie chcę ci kraść tematu skoro się w niego wgryzłeś ; ) ale warto rozkminić DE i NL w kontekście AT.

To jest tak, że Austriaków jest w sumie 8,5 mln, za to Niemców niemal 10x tyle, a Holendrów 16,5 mln - i oni niestety dość licznie jeżdżą na narty i głównie do Austrii właśnie. Pewnie mają te ferie jakoś rozłożone na parę tygodni jak inni - ale warto sprawdzić jak to jest dokładnie : )

Tak czy owak wiadomo, że od połowy do końca lutego jest absolutna kumulacja, i nie warto pchać się do popularnych ośrodków.
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2012 03:06 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 06 Sie 2012 18:18 #6634

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Administrator
  • Ski or not to ski :)
    1636
Ferie Niemcy 2012/2013

Ferie Świąteczne tu zależy od Landu, przerwa może trwać od 10 do 18 dni
Przerwa zaczyna się najwcześniej w Landzie Sachsen-Anhalt 19 Grudnia później po kolej dołączają kolejne Landy w większości ferie świąteczne kończą się 4-5 stycznia choć później jest weekend więc można przyjąć że Niemcy skończą świętować 6 Stycznia Niedziela.

Ferie Zimowe dla Niemców zaczynają się 31 Stycznia i trwają do 23 Lutego i tak jak u nas terminy Ferii są podzielone na Landy.

Ferie Holandia 2012/2013

Holendrzy zaczynają przerwę Świąteczną 22 Grudnia i świętują do 6 Stycznia.
Ferie podzielone są na regiony Centralna i Północna Holandia zaczynają ferie 16 Lutego i trwają do 24 Lutego, a 23 Lutego ferie rozpoczyna region Południowy do 3 Marca.

Ferie Anglia 2012/2013

Świąteczne od 19 Grudnia do 7 Stycznia całe dwa tygodnie wolnego

Ferie zimowe zaczynają się 11 Lutego i trwają do 22 Lutego, ale też są podzielone na regiony ferie trwają tydzień.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2012 18:19 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajowy01

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 07 Sie 2012 05:30 #6637

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    642
W Niemczech na moje oko najważniejsza Bawaria + ew. Badenia-Wirtembergia - duże landy, liczne (razem ponad 23 mln) i położone na południu tuż "nad" Austrią (głównie Tyrolem i Vorarlbergiem). Z pewnością parę milionów ludzi stamtąd wybierze się na narty na południe :)
Kiedy oni mają? Podajże Radku źródło (!) :)

Anglików głównie kojarzę z Francją - tam chyba latają najwięcej, więc mi ...latają ;)

Update: przypomniało mi się, znalazłem - ta strona publikuje raporty o feriach itp. w całej Unii Europejskiej:
eacea.ec.europa.eu/education/eurydice/facts_and_figures_en.php
są tam linki do pdf z pełnym przeglądem zarówno szkół jak i uczelni.
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2012 10:27 przez gajowy01.

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 23 Sty 2013 14:01 #8776

• TomPaw
  • ( Użytkownik )
  • TomPaw's Avatar
  • Nowicjusz
    2
Ja mogę podać źródło do terminów w innych państwach Europy, też może się komuś przydać: ************ Ferie zimowe w Europie[/url] 2013.

Bawaria 11.02.2013 - 15.02.2013
Brandenburgia 04.02.2013 - 09.02.2013
Dolna Saksonia 31.01.2013 - 01.02.2013
Brema 31.01.2013 - 01.02.2013
Saksonia 04.02.2013 - 15.02.2013
Saksonia-
Anhalt
01.02.2013 - 08.02.2013
Kraj Saary 11.02.2013 - 16.02.2013
Turyngia 18.02.2013 - 23.02.2013
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2013 21:23 przez decentski. Powód: Proszę o nie wykorzystywanie forum pozycjonowania zaplecza
Za tę wiadomość podziękował(a): Midnight, Iśka
  • Strona:
  • 1

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.

A TU MOŻEMY PISAĆ LIVE

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat
12:38-- Plywak: ano, tak przy okazji byłem, bo nie liczyłem na zakupy, ale mnie zadziwili
12:37-- decentski: dlatego Volkle kupiłem w Niemczech w Polsce wszędzie 1760 zł zeszłoroczny model a z dostawą od sąsiada wyszło 1500 zł jak by Adam był na miejscu to było by jeszcze 100 zł mniej ;) warto się rozglądać na ebay-u niemieckim
12:35-- Plywak: 2012 :)
12:35-- Plywak: model z 2112 za 2 tys
12:35-- decentski: uuu to się szarpnęli :)
12:34-- Plywak: a wszędzie po ok 1750 są
12:34-- Plywak: Magnumy mają wystawione za 2700, do tego 20% obniżki
12:33-- decentski: co racja to racja ciężko się jeździ pociągając kinolem
12:33-- Plywak: więc odpuściliśmy
12:33-- Plywak: nie, wolę podleczyć się, bo za ponad tydzień wyjeżdżamy
12:32-- Plywak: ja byłem dziś w Windsporcie, ale ceny mają kosmosu
12:32-- decentski: Pływak nie pojechaliście na górki ?
12:31-- decentski: przy niedzieli :) coś trzeba robić ha ha ha
12:31-- Plywak: elo, widze grubsze rozkminy :)
11:27-- Stefan-Ski: Albo od tego co kto widzi .
11:27-- Stefan-Ski: pewnie tak .
11:04-- decentski: Gajowy pisał że jak widzą to się uśmiechają :) to chyba zależy tak jak u nas od Gestora
10:58-- Stefan-Ski: W Alpach z tego co wiem też naszych instruktorów gonią jak mają naszywki z naszego związku lub szkoły .
10:58-- Stefan-Ski: Pożywiom uwidim
10:57-- decentski: A prawo śniegu ? Też moje i nie chcę mieć narciarzy na polu ale jak wejdzie w życie to nie będzie nikt miał nic do gadania i Byrcynów krew zaleje
10:54-- decentski: Tak w tej sprawie na to wygląda że musi podać warunki ale nie wiem też czy mogą być zaporowe bo to właśnie reguluje UOKiK :) dbając o konsumentów by mieli możliwość wyboru.
10:54-- Stefan-Ski: To jest też wynik otwarcia rynku i zbyt łatwego dostępu do możliwości udzielania lekcji .
10:53-- Stefan-Ski: Jedyny jak mi się zdaje błąd jaki popełnił gość to nie zaproponował im jakichś zaporowych warunków . A wtedy byłby wygrany . Ten wyrok nauczył tylko gestorów że są na prawie ale muszą to sprytnie uregulować .
10:51-- Stefan-Ski: A będzie występował tak długo jak nie jasne będą co do tego przepisy .
10:49-- Stefan-Ski: No właśnie tu jesteśmy w domu . Obie osoby działają na polu działalności gospodarczej i to że stok należy do prywatnego przedsiębiorcy nie upoważnia go do robienia co chce . Musi działać w świetle prawa gospodarczego . UOKiK powinien się tym zając z urzędu gdyż rozwiąże to sprawę na wszystkich stokach . Problem jest i będzie występował .
10:48-- decentski: to chyba jest nie nasze głowy :D
10:44-- decentski: Wiesz tu chodzi chyba o ogólnodostępność obiektu płacisz jeździsz i konflikt interesów gestor jego szkoła i instruktor zewnętrzny który ma własnych uczniów nie zgarnia ich pod stacją tylko ma z polecenia czy prowadzi własny nabór to nie jest tak że masz własny biznes i możesz wszystko od tego właśnie jest UOKiK i publikowane klauzule abuzywne i ten zapis taki właśnie jest bo działa na szkodę konsumenta.
10:39-- Stefan-Ski: Ja wiem że występuję tutaj w złej roli ale nie chciałbym żeby ktoś przyszedł do mnie na podwórko i uczył młodzieńca jakiegoś grać w piłkę bo ja mu tego nie zakazałem .
10:38-- Stefan-Ski: Gość może sobie w ogóle nie życzyć żeby na jego stoku ktoś kogoś uczył jeździć czy wolno mu tak ? Wolno !!!
10:37-- Stefan-Ski: Ukarania grzywną lub coś takiego .
10:36-- decentski: no tak ale za co ? odszkodowanie za co skoro nie przedstawia warunków na jakich możesz prowadzić szkolenia ? Łamiesz jego regulamin i może Cię pozwać z Pozwu cywilnego tylko nie za bardzo wiem czego się może domagać.
10:36-- Stefan-Ski: Więc gdyby chciał im tylko dopiec to wystarczy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa .
10:35-- Stefan-Ski: Jednak wydaje mi się że kiedy umieścił już rzeczony zakaz to ktoś naruszył prawo i powinien za to beknąć tak ?
10:34-- Stefan-Ski: No do roszczeń to chyba nie praw bo jak napisałeś .
10:33-- decentski: samo nie bo nie nie wystarczy
10:32-- decentski: nie ma podstaw do roszczeń finansowych
10:32-- decentski: może nie zawierać bez podania powodu ale chyba wówczas jeżeli ktoś będzie prowadził szkolenie to nic mu do tego bo sam się pozbawił prawa do zarobienia kasy i nie może pozwać kogoś za utratę jakiś tam korzyści skoro nie przedstawił warunków.
10:29-- Stefan-Ski: Się znaczy jak gość nie chce zawrzeć umowy to mu wolno ale musi mieć do tego powód ? Chyba jednak nie do końca rozumiem ten wyrok . Gościowi przecież wolno nie zawierać umowy ! Kto mu zabroni nie zawierać umowy ?
10:28-- Stefan-Ski: Się doczytałem ale uoki może te sprawę uregulować .
9:07-- decentski: ha "Sąd wyraził stanowisko, iż pozwani jednak korzystali z mienia powoda w oparciu w ważne umowy zawarte przez zakup karnetów" no to się muszę wczytać
9:04-- decentski: o jest orzeczenie sądu w takiej sprawie
9:01-- decentski: czyli zmuszasz ludzi do korzystania z usług z konkretnej firmy ale poczekam na odpowiedź UOKiKu
9:00-- decentski: myślę że podlega to pod ten zapis ustawy "działanie mające na celu wymuszenie na klientach wyboru jako kontrahenta określonego przedsiębiorcy lub stwarzanie warunków umożliwiających podmiotom trzecim wymuszanie zakupu towaru lub usługi u określonego przedsiębiorcy."
8:59-- decentski: Adam równie dobrze można by zakazać jazdy w sprzęcie który nie został wypożyczony w konkretnym miejscu wskazanym przez regulamin tak czy inaczej wysłałem włąśnie zapytanie do UOKiK :) zobaczymy
8:30-- Stefan-Ski: A tak swoją drogą to jestem ciekaw czy chłopaki ze szkoły tamtejszej wystawiają jakieś kwity za szkolenie !
8:24-- Stefan-Ski: Musiałbyś poszukać ustawy która zabrania mu zabraniać .
8:24-- Stefan-Ski: Stok jest własnością prywatną więc gość może na nim zasady ustalać .
8:06-- decentski: podobne zapisy znalazłem dotyczące ścianek wspinaczkowych
8:02-- decentski: szukam czegoś na temat szkoleń w obiektach prywatnych ciekawi mnie czy jest jakaś podstawa prawna która pozwala zabraniać szkoleń np na stokach w końcu każdy ma skipass i może jeździć chyba jakieś pismo do UOKiK wyślę z zapytaniem.
8:00-- decentski: zawsze ktoś musi być winny tak się lepiej żyje masz wroga i walisz jak w bęben a jak już będą u władzy to się okaże że Ci źli i tak nie pozwalają tak rządzić jak by chcieli.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj