SkiFever

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 03 Sie 2012 20:19 #6615

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Administrator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    1447
W sezonie 2012/2013 Austriacy będą odpoczywać w następujących terminach:

Przerwa Świąteczna trwa dwa tygodnie od 24 grudnia do 6 stycznia

Ferie zimowe w Austrii rozpoczną się 4 Lutego i będą trwać do 23 Lutego oczywiście nie cała Austria będzie odpoczywać na raz, ferie są podzielone między regiony każdy region ma 7 dni wolnego i tak:

Niederösterreich, Vorarlberg, Wien od 4 do 9 Lutego
Burgenland, Kärnten, Salzburg, Tirol od 11 do 16 Lutego
Oberösterreich, Steiermark od 18 do 23 Lutego

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, gajowy01

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 04 Sie 2012 02:59 #6617

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    573
Nie chcę ci kraść tematu skoro się w niego wgryzłeś ; ) ale warto rozkminić DE i NL w kontekście AT.

To jest tak, że Austriaków jest w sumie 8,5 mln, za to Niemców niemal 10x tyle, a Holendrów 16,5 mln - i oni niestety dość licznie jeżdżą na narty i głównie do Austrii właśnie. Pewnie mają te ferie jakoś rozłożone na parę tygodni jak inni - ale warto sprawdzić jak to jest dokładnie : )

Tak czy owak wiadomo, że od połowy do końca lutego jest absolutna kumulacja, i nie warto pchać się do popularnych ośrodków.
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2012 03:06 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 06 Sie 2012 18:18 #6634

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Administrator
  • Ski or not to ski :)
    1447
Ferie Niemcy 2012/2013

Ferie Świąteczne tu zależy od Landu, przerwa może trwać od 10 do 18 dni
Przerwa zaczyna się najwcześniej w Landzie Sachsen-Anhalt 19 Grudnia później po kolej dołączają kolejne Landy w większości ferie świąteczne kończą się 4-5 stycznia choć później jest weekend więc można przyjąć że Niemcy skończą świętować 6 Stycznia Niedziela.

Ferie Zimowe dla Niemców zaczynają się 31 Stycznia i trwają do 23 Lutego i tak jak u nas terminy Ferii są podzielone na Landy.

Ferie Holandia 2012/2013

Holendrzy zaczynają przerwę Świąteczną 22 Grudnia i świętują do 6 Stycznia.
Ferie podzielone są na regiony Centralna i Północna Holandia zaczynają ferie 16 Lutego i trwają do 24 Lutego, a 23 Lutego ferie rozpoczyna region Południowy do 3 Marca.

Ferie Anglia 2012/2013

Świąteczne od 19 Grudnia do 7 Stycznia całe dwa tygodnie wolnego

Ferie zimowe zaczynają się 11 Lutego i trwają do 22 Lutego, ale też są podzielone na regiony ferie trwają tydzień.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2012 18:19 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajowy01

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 07 Sie 2012 05:30 #6637

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    573
W Niemczech na moje oko najważniejsza Bawaria + ew. Badenia-Wirtembergia - duże landy, liczne (razem ponad 23 mln) i położone na południu tuż "nad" Austrią (głównie Tyrolem i Vorarlbergiem). Z pewnością parę milionów ludzi stamtąd wybierze się na narty na południe :)
Kiedy oni mają? Podajże Radku źródło (!) :)

Anglików głównie kojarzę z Francją - tam chyba latają najwięcej, więc mi ...latają ;)

Update: przypomniało mi się, znalazłem - ta strona publikuje raporty o feriach itp. w całej Unii Europejskiej:
eacea.ec.europa.eu/education/eurydice/facts_and_figures_en.php
są tam linki do pdf z pełnym przeglądem zarówno szkół jak i uczelni.
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2012 10:27 przez gajowy01.

Terminy ferii zimowych Austria 2012/2013 Niemcy Holandia Anglia 23 Sty 2013 14:01 #8776

• TomPaw
  • ( Użytkownik )
  • TomPaw's Avatar
  • Nowicjusz
    2
Ja mogę podać źródło do terminów w innych państwach Europy, też może się komuś przydać: ************ Ferie zimowe w Europie[/url] 2013.

Bawaria 11.02.2013 - 15.02.2013
Brandenburgia 04.02.2013 - 09.02.2013
Dolna Saksonia 31.01.2013 - 01.02.2013
Brema 31.01.2013 - 01.02.2013
Saksonia 04.02.2013 - 15.02.2013
Saksonia-
Anhalt
01.02.2013 - 08.02.2013
Kraj Saary 11.02.2013 - 16.02.2013
Turyngia 18.02.2013 - 23.02.2013
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2013 21:23 przez decentski. Powód: Proszę o nie wykorzystywanie forum pozycjonowania zaplecza
Za tę wiadomość podziękował(a): Midnight, Iśka
  • Strona:
  • 1

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.

A TU MOŻEMY PISAĆ LIVE

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat
8:41-- kiedar: Jabol filmik genialny :D
6:19-- jabol: youtube
20:40-- kiedar: a o tej też nie piją kawy? ;kawa; :D
6:12-- Stefan-Ski: Zboczeniec o tej porze ludzie śpią a nie kawę piją hehehe .
5:38-- kiedar: Dzień dobry ;) ;kawa;
6:27-- kiedar: To w takim razie kawczan i do roboty :D ;kawa;
20:36-- Stefan-Ski: I każde rozumienie jest poprawne:)
20:28-- Stefan-Ski: Moje miejsce jest tam gdzie dojdę wiec w zasadzie co wieczór jestem tam gdzie być powinienem . Co nie znaczy że tam gdzie chciałbym być :(
13:41-- kiedar: Adam widzę, że z rozpaczy po wygranej kawał drogi "schodziłeś" by znaleźć sobie miejsce :)
6:25-- Stefan-Ski: No cóż wygrali lepsi . Argentynie zabrakło sił . Mecz przepiękny . Wolałbym jakby wygrali po karnych . Najlepszym zawodnikiem na boisku był moim zdaniem sędzia !!!
22:03-- gajowy01: Jak dla mnie - może być :)
19:04-- Stefan-Ski: Mamy najlepsze mistrzostwa świata dla Polski ! Nie straciliśmy ani jednej bramki !
9:02-- Stefan-Ski: A tak poważnie to kibicuje Argentynie choć z mało wiarą w sukces ;(
9:02-- Stefan-Ski: DEUTSCHLAND BIAŁO CZERWONI !!! ;piwo;
12:04-- gajowy01: Mój ostatni wyjazd (rejs) trwał prawie 3 tygodnie, tzn. 2 tygodnei pływania + podróż + różne przygody,; czylo dość długo i niestety dość kosztownie :/ Plany wakacayjno wyjazdowe muszę niestety ograniczyć
12:01-- gajowy01: Dla mnie to za dalekie plany :) Wczesną jesienią planowałem Mazury (łódka) ale chwilowo w czasie przeszlym z różnych względów...zobacze.
10:10-- Mitek: Korzystaj Krzysiek korzystaj. Jest pomysł, żeby wczesną jesienią jechać na Nidę - 5dni?
14:47-- gajowy01: tyle, że mnie latem zniechęca nieporównanie słabsza oferta narciarska niż w sezonie, już za 2, max. 3 miesiące wybór będzie duuużo lepszy
14:45-- gajowy01: ale z drugiej strony ...? :) Ja np. z trudem znoszę upały, a tam w górach chłodek, śnieg itp. :)
14:44-- gajowy01: Mitek: ja nigdzie się teraz nie wybieram, tzn. na narty nie jadę, btw. 2 tygodnie spędziłem na morzu, w Grecji, na jachcie - skorzystałem więc z "innych możliwości" ;)
9:10-- Iśka: i koło się zamyka :) Pozdrawiam.
9:02-- Mitek: Coś tam robię ale nie wypada o tym pisać bo z nartami nie ma nic wspólnego.
8:25-- Iśka: a ciebie co ugryzło? Krzyśka między moim dialogiem z Adamem i Darkiem nie było. Daj sobie na luz i idź pobiegaj albo coś.... masz tyle możliwości :)
7:12-- Mitek: Pisałem do Krzyśka i jak go znam adwokatów mu nie trzeba. Robienie tego "co wypada" jest dla mnie śmieszne i tyle.
6:25-- Iśka: Mitku, wiesz to forum narciarskie, tu wypada planować narty :) A inne "możliwości" – coś chcesz zareklamować? Osobiście, mam co latem robić :) bez urazy.
21:00-- Mitek: Pozdro
20:59-- Mitek: Krzysiek na narty jeździmy w zimie a teraz mamy tyle innych możliwości...
20:59-- Mitek: Cześć
18:41-- kiedar: i o cukrze hasło pamiętam i o 22 lipca - dawniej E.Wedel też :D
13:28-- Stefan-Ski: To zupełnie inna forma aktywności .
13:28-- Stefan-Ski: Muszę muszę .
13:27-- Iśka: w listopadzie, trzeba zacząć planować, a przede wszystkim ćwiczyć kondycję, ale ty to nie musisz ;)
13:26-- Iśka: Adaś, kiedy na narty jedziemy?
13:20-- Stefan-Ski: Ktoś pamięta to hasło ?
13:20-- Stefan-Ski: cukier krzepi !
12:48-- Iśka: no to fakt krzepiące ;)
12:32-- gajowy01: a co do Brazylia-Niemcy ...przypomniało mi się: Lewis-Gołota ;) nie pamiętam niczego podobnego
12:31-- gajowy01: ťska - też się nie wybieram... ale to takie krzepiące, że gdzieś, całkiem niedaleko tak to wygląda, czyli kupa białego :)
10:39-- Iśka: Gajowy, trochę za daleko żeby się ochłodzić :) Nie wybieram się, ale dzięki za śnieżne informacje. Co do piłki, to raczej stawiam na Niemców ;) Konsekwentna, taktyczna gra – doprowadzi ich do zwycięstwa. :)
9:45-- Stefan-Ski: Panowie trochę sprostowań . Ja jestem Polakiem i nawet nie Ślązakiem . Mieszkam i żyję w Polsce i pracuję tylko i wyłącznie w Niemczech a i to tylko od jakiegoś czasu . Kibicowałem Brazylii bo NIemcy wkurzają mnie swoją pychą . A że jest to obecnie moim zdaniem nalepsza liga świata to i puchar pewnie powędruje do nich . Klose to jest gość nigdy nie wypierał się swojego pochodzenia i zawsze serce i dusze zostawiał dla drużyny a za pracowitość zwykle kiedyś zbiera się laury . Chciałbym żeby wygrała Argentyna ale jeśli NIemcy będą Walczyć z Holandią to wydaje mi się że mają puchar w kieszeni .
7:07-- Mitek: Niemcy za to - których nie lubię i nie lubiłem nigdy - grają skuteczną, ładną i - co uważam za najważniejsze - czystą piłkę. Jeżeli do finału wejdzie Holandia będę za nimi całym sercem. Jeżeli Argentyna to nich tradycji stanie się zadość dla uczczenia geniuszu Messiego.
7:05-- Mitek: Nie zgodzę się Stefan. Od zawsze kibicuję Brazylii - powiedzmy od 1974, bo to najstarsze Mistrzostwa jakie pamiętam. Kibicuje im do tego stopnia, że gdy grali z Polska to nie bardzo wiedziałem z czego się cieszyć a z czego nie. Ta drużyna jest najgorsza jaką mieli przez ostatnie 40 lat a jeden Neymar nic tu nie zmienia.
6:52-- jabol: Stefan - gratulacje dla Waszej drużyny, możesz być dumny z chłopaków, zwłaszcza najlepszego napastnika wszechczasów - Mirek Klos nasz chłopak z Opola zasilił Waszą reprezentację i już 16 bramek na Mś strzelił, żaden inny tego nie dokonał, legendarna postać a przy tym skromny i pracowity - prawdziwy ślązak z krwi i kości
6:31-- Stefan-Ski: Ale są blisko to fakt . Brazylia bez Neymara jak ciało bez duszy ale co poradzisz . To jakaś inna drużyna była .
6:30-- Stefan-Ski: Jeszcze trzeba wygrać finał .
22:40-- Mitek: Cześć
22:38-- Mitek: Pozdro
22:37-- Mitek: Czas Joachima nadszedł by odebrać Puchar.
22:37-- Mitek: Tak Masz rację Stefan.
18:05-- kiedar: Isia zostaje jedynie szron z lodówki w naszych szerokosciach

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj