SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów!
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów!

Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów! 25 Mar 2012 17:57 #6107

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    938
Brzmi to sensacyjnie , ale to prawda. W Zakopanem powstanie nowa stacja narciarska i nie dość, że plan przewiduje uruchomienie jej już w sezonie 2013/2014, to jeszcze nie ma ani jednego głosu sprzeciwu!

Stacja posiadałaby 4 wyciągi - 2 kanapy i 2 orczyki - a w przyszłości planuje się wytyczenie w jej pobliżu tras biegowych, a nawet wybudowanie basenów termalnych. Objęła by ona swym zasięgiem Cyrhlę, Olczę, Jaszczurówkę, Antałówkę i Pardałówkę, a przewidywana przepustowość ośrodka to 5 tyś osób na godzinę.

Więcej w artykule "Cud w Zakopanem"

Nie zapeszając mam nadzieję, że jak dojdzie do finalizacji planów, to wtedy też będzie taka jednomyslność.
Pożyjemy zobaczymy :witam
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów! 25 Mar 2012 21:33 #6109

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
kiedar napisał:
Brzmi to sensacyjnie , ale to prawda. W Zakopanem powstanie nowa stacja narciarska i nie dość, że plan przewiduje uruchomienie jej już w sezonie 2013/2014, to jeszcze nie ma ani jednego głosu sprzeciwu!

Czytałem o tym parę razy tu i tam, ale to jest faktycznie dość niezwykłe w Zakopanem, że się dogadali ;) :)
...tylko, że...
kiedar napisał:
Stacja posiadałaby 4 wyciągi - 2 kanapy i 2 orczyki - a w przyszłości planuje się wytyczenie w jej pobliżu tras biegowych, a nawet wybudowanie basenów termalnych. Objęła by ona swym zasięgiem Cyrhlę, Olczę, Jaszczurówkę, Antałówkę i Pardałówkę, a przewidywana przepustowość ośrodka to 5 tyś osób na godzinę.

...ja nie wiem o co chodzi z tą dużą stacją ...bo tam nie ma gór! :)
Cyrhla kojarzy mi się z trasami biegowymi, na Antałówce w głębokim dzieciństwie ślizgałem się na jakimś stoczku z krótką wyrwirączką, hmm...
Tak to wygląda mniej więcej, tzn. ten teren:
http://g.co/maps/3y24f
Ja wiem, że ten teren w googlach może niezbyt precyzyjny, ale tam widać, że przewyższenie to jakieś maks. 150 m, a w praktyce raczej mniej ...w Białce jest ze 200 m.
Powtarzam się? Nudny jestem? :) Dla uświadomienia - popatrzcie na rzeźbę terenu, na pasmo Gubałówki (lewy górny róg) - tam są/były wyciągi i trasy - Gubałówka, Butorowy... ale tam się jakoś nie dogadali :/
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów! 25 Mar 2012 21:46 #6111

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Krzysiek (gajowy01), dla mnie jedyną sensacją jest fakt, że się dogadali wszyscy właściciele działek - tzn że nie są przeciwni, bo co do załatwienia formalności to, jak czytałeś, jeszcze kawałek.

Z tą "dużą stacją" to takie "dziennikarskie" gadanie i tyle. Dla nich wszystko co ma więcej niż orczyk jest już duże.
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2012 07:50 przez kiedar.

Odp: Nowa stacja narciarska w Zakopanem bez protestów! 03 Kwi 2012 20:56 #6132

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Znalazłem na stronie Tygodnika Podhalańskiego kolejny artykuł o w/w inwestycji. W zasadzie nie ma w nim więcej "sensacji" ale warto go jednak przeczytać, bo zgoda panująca wokół tej inwestycji jest co najmniej niesłychana. Artykuł

Oprócz informacji o zgodzie znalazłem tam zdjęcie przedstawiające koncepcję ośrodka:

Cyrhla.jpg
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.