SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Gdzie jechać na otwarcie sezonu w Polskich górach
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Gdzie jechać na otwarcie sezonu w Polskich górach

Gdzie jechać na otwarcie sezonu w Polskich górach 24 Paź 2011 10:56 #4392

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2608
Tak się zastanawiam kiedy najwcześniej nastąpiło otwarci wyciągów w polskich górach i gdzie jest szansa na najszybsze ślizganie w tym sezonie.

Rok temu na przykład Jurgów został otwarty 10 grudnia więc dość późno w tym czasie już większość dużych ośrodków chodziła od tygodnia.

Białka Tatrzańska Kotelnica trafiłem na nst: informacje o otwarciu

27.11.2004
03.12.2010

Ciekawe czy zdarzyło się jeszcze wcześniej

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: Gdzie jechać na otwarcie sezonu w Polskich górach 24 Paź 2011 16:38 #4398

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
  • Otrzymane podziękowania:
    732
Odpowiedź gdzie najwcześniej jest banalnie prosta - tam gdzie spadnie śnieg a wyciąg będzie po przeglądzie technicznym ; )
W praktyce jest tak, że najszybciej odpalane są orczyki, bo nie ma z nimi ceregieli, a w wypadku krzesełek większość gestorów (niestety) planuje takie rzeczy na konie listopada - choć to oczywiście nie jest żelazna reguła. A śnieg musi spaść bo na początku nigdy nie ma tyle czasu żeby dobrze wcześniej naśnieżyć - więc szansę stwarza naturalny.

Bo to jest tak, że rok w rok ośrodki jakby zapominają że zdarza się konkretny opad już w listopadzie a nawet w październiku (!) : )

W ostatnich latach sezon zaczynałem w okolicach tak ...w okolicach czyli w Polsce lub na Słowacji - bo co to za różnica dla mnie skoro na Orawę mam bliżej niż do Wisły : )

22 listopada 2007 - Kasina Wielka - bardzo dobre warunki, wyjeździłem się na maksa, mało ludzi. Wiem, że na Słowacji chodził wyciąg w Strbskim Pleso od 21.11

29 listopada 2008 - wystartowało Pilsko - jazda wszędzie u góry, czyli w linii Pilsko+Kopiec-Hala Miziowa-Szczawiny: warunki bardzo dobre nawet na mały freeride między drzewkami, mało ludzi ....a że ja jestem dożarty więc zjechałem na sam dół przez Strugi - ale niżej już bez wypasu

18 października 2009 - jeździłem na Orawie -Ski Zabava/Hrustin (orczyk 1200 m, ponad 200 m przewyższenia, b. przyzwoity), warunki bardzo dobre, mało ludzi, karnet 5 euro hmmm, jak ja to pamiętam? ; )
Zarówno Ski Zabava jak i parę orczyków w miejscowości Żdiar ruszyły w sobotę 17.10 - kto był szybki ten się załapał, bo śnieg spadł przed weekendem, a potem oczywiście stopniał.

2010 - nic nie wiem, nie miałem czasu, inaugurowałem sezon dopiero 5.12 w Livigno, ale tu, w okolicach chyba nie było jakiejś nadzwyczajnej okazji.

W żadnej z powyższych dat się nie pomyliłem - są zdjęcia, notatki, świadkowie ; ) a tymczasem pominę październikowe czy listopadowe harce freeriderów na Kasprowym w ostatnich latach, a nawet wrześniowe - była taka anomalia jakieś 3 lata temu : )

...czyli ogólnie - trzeba być czujnym! : )

Update - fotki ...znalazłem tymczasem to - 28.09.2008:
wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/slonce-i-...toreportaz-maly.html
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2011 16:58 przez gajowy01.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.