SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych

NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 10 Wrz 2011 20:42 #3689

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2608
To już kolejny raz kiedy NTN odnosi się do for internetowych a chodzi mi o ten cytat który spotkałem po raz drugi wcześniej w którymś z numerów kiedyś może znajdę gdzie i w którym numerze to miało miejsce. cytat z FB

"Doprawdy cenniejsza to forma pozyskania informacji, niż na forum od "internetowych mistrzów narciarstwa" - nie uważacie?"

A temat dotyczył o doboru butów ???
Pytanie usera:
Rozmiar 25,5 wydaje się odpowiedni na długość, problem w tym, że mam stosunkowo wysokie podbicie i na podbiciu właśnie odczuwam ucisk w 25tkach. Czy but w rozmiarze 26 ma większą (szerszą) skorupę?

No i co za radę dostał czytelnik :):)

Kupić buty w rozmiarze 26.0 – opcja słaba, gdyż jazda w za dużych butach nie jest ani wygodna, ani precyzyjna.
Może Pan poszukać innego modelu butów, które w numerze 25 będą nieco wyższe w podbiciu. Nie wiem z jakiego segmentu szuka Pan butów, ale różnice w zależności od firmy są naprawdę spore.
Kupić wybrane buty w rozmiarze 25 i oddać je do tzw. bootfitera, czyli człowieka, który potrafi dopasować skorupę poprzez grinding lub odbarczanie.
Kupić termoformowalne buty Fischera z linii Vacuum (nowość w tym sezonie) i dopasować całe skorupy na gorąco – opcja najlepsza, ale i najdroższa.

Ostatnie dwa zdania to dla mnie ostateczność po za tym trzeba mieć dużo kasy, oczywiście na koniec polecany jest dobry serwis a i nie wiem czy w Polsce już gdzieś jest maszyna Fischera z lini Vacuum

Czy ten Pan nie miał by większych szans znaleźć dobrego buta właśnie na forum :):) ile butów miał na nogach Pan Tomasz Kurdziel, każdy model przetestował ??? bardzo mi się nie podoba ich stosunek do nas choć kupuję co roku ten ich magazyn.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 10:23 #3693

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1166
Radek,ja się wcale nie dziwię NTN-owi i Tomkowi Kurdzielowi,że ma taką a nie inną opinię o forowych mistrzach.
Goście objeżdżają w sezonie bardzo dużo nart,myślę że butów też dostają sporo,mają wiedzę popartą praktyką i chcą uczciwie doradzić innym.Udzielają się tam i zawodnicy i byli zawodnicy i amatorzy z pozioomem zawodników,i instruktorzy i Pasjonaci przez duże Pe.
A na forach bywa różnie.U nas nie ma rozrośniętego działu z doborem nart.Ale na SF to podstawa.Najwięcej logowań jest tylko po poradę jak dobrać,jaką długość lub co sądzicie o takiej czy innej narcie.I odzywa się wtedy kilku znawców,tylko skąd wiedzieć ma ten pytający,kto mu odpowiada?
Jeszcze jako Filinator na SF miałem polemikę z jednym "doradcą".Zalogował się,zapytał o narty,w profil wpisał umiejętności na poziomie 5,dostał odpowiedź,podziękował i został na forum.Udzielał się trochę przed sezonem,potem zniknął.Po sezonie najczęściej pojawiał się w dziale doboru nart i udzielał ich na zasadzie "z mojego doświadczenia wynika,że..."Wysłałem mu na priv,że jeszcze nie dawno taki świeżak był a tu już w profilu poziom 9 ,więc niech się pochwali gdzie tak szybko nabył i wiedzę i umiejętności.Dostałem odpowiedź,że właśnie mnie dodał do ignorowanych,więc mnie olewa.
I takich doradców na forach jest mnóstwo.
Wystarczy popatrzeć na ....wiemy gdzie...i poczytać rady.....wiemy kogo.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 14:37 #3696

• Łysy
  • ( Użytkownik )
  • Łysy's Avatar
  • Ski Level: 2
    660
filipski napisał:
Wysłałem mu na priv,że jeszcze nie dawno taki świeżak był a tu już w profilu poziom 9 ,więc niech się pochwali gdzie tak szybko nabył i wiedzę i umiejętności.

No widzisz jaką masz Filip siłę sprawczą ! a było mu tak dobrze doradzać ? Twoja wina , że gostek w kilka tygodni osiągnął poziom mistrzowski :cheer:

A tak na poważnie , ostatnio podczas dyskusji nasz wspólny kolega tzn. Filipa i mój , który czyta nasze forum (niestety ubolewam , że nie pisze :( ) powiedział mi takie słowa cyt.
Bardzo mi się podoba jedna rzecz na tym forum , że mianowicie nie bawicie się w doradztwo typu "Jakie narty będą dla mnie dobre" i pamiętaj Krzysiek nawet nie wchodźcie w to bo wdepniecie w wielkie G.... koniec cyt.

Potem prowadziliśmy dłuższą pogaduchę w tym temacie i wniosek z tego jest jeden - nie da się dobrze doradzić komukolwiek nie widząc jakie ma umiejętności , predyspozycję fizyczne , gdzie jeździ itd.
Jest to temat bardzo obszerny i niewdzięczny .
Myślę , że jedynym słusznym założeniem jest odsyłać takich zainteresowanych do wypożyczalni narciarskich (chyba Ty Filip nawet pisałeś o tym) i niech drogą prób i błędów sami dochodzą do przekonania które narty będą dla nich odpowiednie .
Jedynie co odważyłbym się pomóc to mogę zasugerować czy szukać w nartach All-mountain czy też All-round oczywiście po wcześniejszych informacjach względem potrzeb przyszłego właściciela tych nart , bo jeśli już ktoś myśli o zakupie SL czy GS to myślę , że taki narciarz jest już świadom swojego wyboru i nie potrzebuje porady typu "co kupić" .
Pozdrawiam Krzysztof ...:)
Dwie rzeczy są nieograniczone ...wszechświat i ludzka głupota .

Ten, który wie i wie ,że wie: Jest nauczycielem-naśladuj go
Ten. który wie i nie wie , że wie: Śpi - obudź go
Ten. który nie wie i wie , że nie wie: Jest uczniem- ucz go
Ale ten , który nie wie i nie wie , że nie wie:
Jest niebezpieczny unikaj go !
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2011 15:48 przez Łysy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 17:29 #3698

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2608
filipski napisał:
Jeszcze jako Filinator na SF miałem polemikę z jednym "doradcą".Zalogował się,zapytał o narty,w profil wpisał umiejętności na poziomie 5,dostał odpowiedź,podziękował i został na forum.Udzielał się trochę przed sezonem,potem zniknął.Po sezonie najczęściej pojawiał się w dziale doboru nart i udzielał ich na zasadzie "z mojego doświadczenia wynika,że..."Wysłałem mu na priv,że jeszcze nie dawno taki świeżak był a tu już w profilu poziom 9 ,więc niech się pochwali gdzie tak szybko nabył i wiedzę i umiejętności.Dostałem odpowiedź,że właśnie mnie dodał do ignorowanych,więc mnie olewa.

Filp to skrajny przypadek i wierze Ci że tak było znam jeszcze historię pewnej osoby która bez względu na rodzaj pytania o narty polecała cały czas tylko jedną markę nart, ale od tego jest forum i osoby jak Ty, Łysy czy inne które znają się na sprzęcie i powinny piętnować takie przypadki a w sytuacji kiedy mogą pomóc powinny naprowadzić kogoś na to za czym powinien się rozejrzeć wiadomo że nie należy raczej polecać konkretnych nart czy butów, ale moim zdaniem należy naprowadzać ludzi na rodzaj nart który był by zgodny z ich oczekiwaniami ludzie nie mają pojęcia jak zaczynają swoją przygodę z nartami że są narty SL GS all round czy all mountain ciężko początkującej osobie rozeznać się w tym całym galimatiasie dlatego forum moim zdaniem to dobre miejsce na pokazanie osobom zagubionym w tej tematyce co i jak, z butami to samo każdy producent ma różne szerokości butów a to dość istotna sprawa przy doborze i warto np wskazać marki które mają w swojej ofercie buty o szerokości odpowiedniej dla osoby która prosi o pomoc po co ma marnować czas jeżeli ktoś wie że np buty o szerokości 106 ma tylko kilku producentów to warto wskazać aby szukała tu a nie mierzyła każdego buta.

Co do wypożyczalni to ja proponuje abyśmy zrobili w tym sezonie doświadczenie pójdźmy do wypożyczalni udajmy głąbów i zobaczymy co dostaniemy zróbmy ranking wypożyczalni pod Kotelnicą która doradzi nam najlepiej :):)

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2011 17:43 przez decentski.

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 17:48 #3699

• Łysy
  • ( Użytkownik )
  • Łysy's Avatar
  • Ski Level: 2
    660
decentski napisał:
Co do wypożyczalni to ja proponuje abyśmy zrobili w tym sezonie doświadczenie pójdźmy do wypożyczalni udajmy głąbów i zobaczymy co dostaniemy zróbmy ranking wypożyczalni pod Kotelnicą która doradzi nam najlepiej :):)

A później jak to kiedyś napisał Filip porobią nam zdjęcia i powieszą już przy samej głównej drodze pt: Tych panów już nie obsługujemy ! :biglol:
Pozdrawiam Krzysztof ...:)
Dwie rzeczy są nieograniczone ...wszechświat i ludzka głupota .

Ten, który wie i wie ,że wie: Jest nauczycielem-naśladuj go
Ten. który wie i nie wie , że wie: Śpi - obudź go
Ten. który nie wie i wie , że nie wie: Jest uczniem- ucz go
Ale ten , który nie wie i nie wie , że nie wie:
Jest niebezpieczny unikaj go !

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 17:52 #3700

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Byle by te zdjęcia były z logo forum :lol2:

Odp: NTN i ich dziwny stosunek do for internetowych 11 Wrz 2011 19:13 #3702

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1166
Nie jestem przeciwnikiem doradzania na forum-m.in. po to jest.Pisałem tylko,że rozumiem TK z NTN.Chodzi o to,że dla osoby takiej jak on,lektura forum w temacie jaki sprzęt będzie dla mnie odpowiedni,może być inspiracją do napisania tekstu o "mistrzach forowych".Często te "rady"są tak absurdalne,żemożna sobie wyrobić zdanie negatywne.
Z drugiej strony jest też sprawa marketingu.Im więcej ludzi loguje się u nich w dziale eksperta,tym większą kasę dostają za reklamy na swojej stronie i w samym magazynie.
Dlatego nie ma co polemizować tylko rzetelnie podchodzić do tematu.Forum to miejsce spotkań i pogadanek na tematy narciarskie,można się poradzić,uzyskaćć informacje,podzielić się wiedzą,czy zaproponować swoją opinię o miejscu,czy sprzęcie.
I pamiętać zawsze o jednym:nie zawsze to co dobre dla mnie jest dobre dla innych.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.