SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Ubezpieczenie na nartach OC NW i ....
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ubezpieczenie na nartach OC NW i ....

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 19 Wrz 2011 17:11 #3824

• Bzyk
  • ( Użytkownik )
  • Bzyk's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    12
Tak moja, lewa
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 19 Wrz 2011 20:53 #3829

• Łysy
  • ( Użytkownik )
  • Łysy's Avatar
  • Ski Level: 2
    660
Bzyk napisał:
Tak moja, lewa

Jeśli możesz to napisz może coś więcej gdzie co jak to się odbyła jak i czy byłeś ubezpieczony to są wszystko dość ważne informacje dla potomnych ..... (tu)
Pozdrawiam Krzysztof ...:)
Dwie rzeczy są nieograniczone ...wszechświat i ludzka głupota .

Ten, który wie i wie ,że wie: Jest nauczycielem-naśladuj go
Ten. który wie i nie wie , że wie: Śpi - obudź go
Ten. który nie wie i wie , że nie wie: Jest uczniem- ucz go
Ale ten , który nie wie i nie wie , że nie wie:
Jest niebezpieczny unikaj go !

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 20 Wrz 2011 08:40 #3832

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2604
Bzyku współczuję, już patrzenie na zdjęcia przyprawia mnie o ból, a ten cały metal wyjęto Ci później ???? czy teraz jesteś jak RoboCop

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 20 Wrz 2011 16:11 #3840

• Bzyk
  • ( Użytkownik )
  • Bzyk's Avatar
    12
Jak będę miał chwilę wolnego to opiszę dokładniej.
Tak na szybko. Ubezpieczony na szczęście byłem.
Śrubki pozostały.

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 21 Wrz 2011 09:36 #3849

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Przeczytałem wątek na SF i odechciało mi się narciarstwa :) koszty jakie potencjalnie przyjdzie nam ponieść po wypadku są makabryczne, ale aby nie zniechęcać się do narciarstwa rozesłałem zapytanie do brokerów ubezpieczeniowych aby przygotowali mi ofertę która obejmie wyjazd na narty i NNW na Polskę, zobaczymy co mogą nam zaproponować firmy ubezpieczeniowe.

OeAV - wygląda fajnie tylko brak jest NNW co boli chyba najbardziej, bardzo podoba mi się OC 3 mln i akcja ratownicza ale nie ma ochrony już po wypadku nas samych i to mnie zniechęca do wydania 300 zł, Łysy co do karty NFZ to przeczytaj wątek na SF, niestety konieczne wydaje się wykupienie poszerzonego pakietu NNW na Polskę, karta NFZ przyda Ci się jak dostaniesz zapalenia gardła ale nie zerwania ACL-a :(:( dlatego napisałem maila do brokerów zobaczymy ile kosztuje NNW poszerzone takie które pokryje nasze koszty leczenia w przypadku odniesienia kontuzji podczas uprawiania sportu.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 20 Paź 2011 10:07 #4343

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Niestety broker chyba zapomniał o mnie :( ale będę naciskał

a w tym czasie polecam przeczytać bardzo fajny artykuł który pokazuje jaki jest koszt pomocy medycznej i akcji ratowniczej

"Akcja ratunkowa Tomasza na Pigne d'Arolla kosztowała 12,5 tys. zł. Opieka w szpitalu - kolejne 4 tys. On wydał na to tylko 100 zł

To była ściana o kącie nachylenia 40-45 stopni. Nagle przy tej superprędkości na coś najechałem, może był to lód, może skała. Helikopter nadleciał po 25 minutach. Wtedy już czułem potężny ból. Od razu dostałem morfinę. Wciąż byli przy mnie ratownicy. Formalnie na terenie szpitala nie mogli mi już pomagać. Ale kiedy sanitariusz zniknął, jeden z ratowników rzucił szeptem: - Mamy dla ciebie prezent na pożegnanie. I wbił mi strzykawkę z morfiną :):):). Dalej były badania RTG, USG, nastawienie barku, konsultacje ośmiu lekarzy i orteza unieruchamiająca złamaną rękę" więcej

"Z kopii rachunków, które przyszły potem pocztą, wiem, że akcja na stoku kosztowała 5 tys. franków, opieka w szpitalu - 1,5 tys. franków. Wszystko zapłacił ubezpieczyciel. Polisa gwarantowała leczenie do 25 tys. euro. To znaczy, że starczyłoby nawet na operację w Szwajcarii."

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2011 10:09 przez decentski.

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 25 Paź 2011 20:47 #4407

• bubis
  • ( Użytkownik )
  • bubis's Avatar
  • Ski Level: 2
    87
Witam:)
może się komuś przyda:
www.ubezpieczenia-na-narty.pl/
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 05 Lis 2011 14:20 #4515

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Znalazłem dziś w internecie bloga w którym ostatni wpis ma tytuł "Turysto! Myślisz, że ubezpieczyłeś bagaż? Owszem, ale tylko szalik i majtki", a w nim taki ciekawy wpis pochodzący z materiałów informacyjnych Rainbow Tours, która ubezpiecza swoich klientów w TU Europa:
Ubezpieczenie nie obejmuje szkód polegających wyłącznie na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojemnika bagażu (waliz, kufrów, plecaków itp.). Ubezpieczeniu nie podlegają także m.in. pieniądze w gotówce, papiery wartościowe, karty płatnicze, biżuteria, dzieła sztuki, sprzęt profesjonalny, komputerowy, audio-video, fotograficzny, akcesoria samochodowe, sprzęt sportowy itp. Każdy Uczestnik zabierający w podróż przedmioty wartościowe ma obowiązek ubezpieczyć taki bagaż we własnym zakresie

Całość przeczytacie tutaj.

Czyli zawsze warto czytać całą polisę ubezpieczeniową od deski do deski, bo mieć za co odkupić nasze deski.
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2011 14:22 przez kiedar.

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 05 Lis 2011 16:45 #4516

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Darek podobnie jest z ubezpieczeniem sprzętu narciarskiego przed kradzieżą, kiedyś gdzieś czytałem na ten temat i był tam podany przykład kradzieży sprzętu w miejscu gdzie mieszkamy , według ubezpieczyciela sprzęt podlega ochronie polisy wówczas gdy jest on zamknięty w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu zamykanym na klucz a klucz do tego pomieszczenia ma jedna osoba (domyślnie właściciel) było jeszcze kilka przykładów ogólnie wynikało z tego artykuły tyle że ubezpieczyciel odda Ci kasę za sprzęt jak Ci go ktoś ukradnie prosto z rąk :):) niestety ten rodzaj ubezpieczeń to raczej wyciągnie kasy a nie potencjalna ochrona naszej niefrasobliwości.

Poszukam tego artykułu.
Długo nie musiałem szukać tytuł jest dość wymowny, a artykuł z 2009 roku może się coś zmieniło choć wątpię.

Dlaczego nie opłaca się ubezpieczać nart od kradzieży?

Ponieważ, aby należało nam się odszkodowanie, narty musiałyby zginąć z zamkniętego bagażnika samochodu, pokoju hotelowego lub przechowalni, w której pozostawiliśmy je za pokwitowaniem.

Nikt nie wypłaci nam odszkodowania za sprzęt pozostawiony bez opieki przed barem, czy skradziony z bagażnika dachowego, a takich przypadków jest najwięcej. Jeżeli natomiast zostaniemy napadnięci i ukradną nam narty, ubezpieczyciel pokryje straty.

Ubezpieczenie obejmuje sprzęt sportowy, jedynie wtedy, gdy jest on:

pod bezpośrednią opieką ubezpieczonego,
powierzony zawodowemu przewoźnikowi na podstawie dokumentu przewozowego,
zostawiony w przechowalni bagażu za pokwitowaniem,
w zamkniętym pomieszczeniu bagażowym na dworcu lub w hotelu,
w zamkniętym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania ubezpieczonego,
w zamkniętym pojeździe samochodowym, pod warunkiem umieszczenia sprzętu sportowego w zamkniętym bagażniku lub w lukach bagażowych,
w zamkniętej kabinie przyczepy lub jednostki pływającej.

całość tu

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2011 16:49 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, gajowy01

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 28 Gru 2011 20:42 #5204

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Z takich ciekawostek sezonowych a właściwie braku sezonu ubezpieczyciele słabo przędą i starają się zachęcić nas narciarzy do zakupu polis jedną z ciekawostek jest opcja SKIPlus z Warty, ubezpieczenie takie gwarantuje nam rekompensatę w przypadku zamknięcia tras zajazdowych w pobliżu naszego wypoczynku oprócz rekompensaty za powodu braku śniegu odszkodowanie przysługuje nam również wtedy gdy nie może zjeżdżać z powodu gęstej mgły, zagrożenia lawinowego czy zadymki śnieżnej. Ubezpieczony może liczyć na wypłatę 40 zł dziennie.

Ogólnie fajna sprawa tylko jak udowodnić Warcie że tak akurat było ??? Potrzebne będą jakieś raporty meteo i stacji narciarskich

źródło

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 26 Sty 2012 15:39 #5608

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
To taka ciekawostka dla jadących do Czech, podobno Polacy wypoczywający na nartach w Czechach zazwyczaj nie mają ze sobą ubezpieczenia co przysparza i wypoczywającym i ratownikom czeskim zbędnego problemu, każdy wypoczywający w Czechcach powinien wykupić polisę aby nie martwić się o nic jak dojdzie do przykrego zdarzenia.

Czeskie Górskie Pogotowie Ratownicze skarży się na Polaków

Weekendowi narciarze z Polski są zmorą czeskich ratowników górskich - pisze w czwartek czeski portal informacyjny lidovky.cz. Twierdzi, że Polacy notorycznie odmawiają przyjęcia pomocy, gdyż nie mają ważnego za granicą ubezpieczenia.

Koszty zwykłej akcji ratunkowej w Czechach to co najmniej 4300 koron (około 725 zł). Rachunek jest dwa razy wyższy w przypadku, gdy do wypadku dojdzie w odległości większej niż 3 km od stacji pogotowia górskiego. więcej

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 05 Lut 2012 11:49 #5728

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
To jeszcze o kradzieży sprzętu, niestety ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania jeżeli narty zostawimy na stojaku pod stokiem, ale należy jeszcze pamiętać o jednej zasadzie, jeżeli narty zostaną nam skradzione w miejscu naszego noclegu to wówczas właściciel pensjonatu, hotelu lub kwatery odpowiada za nasz sprzęt i w przypadku jego kradzieży on powinien pokryć straty jakie ponieśliśmy.

Nie wiem czy właściciele pensjonatów mają wykupione ubezpieczenia na taką ewentualność ale to już ich sprawa.

Szkoda w hotelu lub pensjonacie
Utrzymujący zarobkowo hotel lub inny podobny zakład (np. motel, pensjonat) ponosi dość surową odpowiedzialność - ukształtowaną na zasadzie ryzyka - za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych przez osobę korzystającą z jego usług (gościa).

Do powstania tej szczególnej odpowiedzialności ze strony zakładu hotelowego nie jest potrzebne zawarcie jakiejkolwiek umowy. Początek tej odpowiedzialności przepisy prawa wiążą z chwilą wniesienia rzeczy przez osobę korzystającą z usług danego obiektu. Zresztą tylko w razie utraty lub uszkodzenia rzeczy wniesionych właściciel pensjonatu czy hotelu odpowiada na wyżej przedstawionych zasadach.

Korzystając z usług tego rodzaju obiektów trzeba jednak pamiętać, że każdą kradzież należy niezwłocznie zgłosić w recepcji bądź bezpośrednio u właściciela lub kierownika zakładu hotelowego. W przeciwnym razie można utracić prawo do odszkodowania. Zawiadomienie o szkodzie może być złożone w dowolnej formie.

Zastrzeżenia w regulaminach czy informacje naruszające zakaz wyłączania bądź ograniczania odpowiedzialności zakładu hotelowego są nieważne i nie wywołują żadnych skutków prawnych.

W razie nieuwzględnienia zawiadomienia o szkodzie i często następującego po nim wezwania do zapłaty, nie należy zwlekać również z dochodzeniem swoich roszczeń w sądzie, ale musicie się spieszyć bo macie na to 6 mc od dnia zgłoszenia kradzieży." Więcej

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 18 Lut 2012 01:06 #5864

• aluna
  • ( Użytkownik )
  • aluna's Avatar
    3
Trochę chyba moge napisać jak działają ubezpieczenia zwłaszcza na Litwie.
Na poczatku lutego moj syn miał wypadek na stoku krytym w Druskienikach.
Miałam wykupione ubezpieczenie w inter travel. Wyjątkowo po raz pierwszy nie wzięłam ze sobą EKUZ.
Okazało sie że szpital w Druskienikach nawet nie chciał rozmawiać z moim ubezpieczycielem , bo...nie mam karty EKUZ ze sobą.
Inter chciał pokryć wszystkie badania - w tym rezonans. Skończyło się na tym że NFZ faksował mi EKUZ, a z Interu był transport do Polski. ( syn złamał kręgoslup i musiał miec odpowiedni transport).
Więc z mojego doświadczenia powiem tak - EKUZ+ ubezpieczenie przy wyjazdach za granicę.
I modlić się żeby lekarz w szpitalu mówił innym jezykiem jak litewski :)
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Łysy

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 20 Lis 2012 22:09 #7560

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Krzysiek przypomnij co wchodzi w skład tego ubezpieczenia OC NNW akcje ratownicze ? I do jakiej kwoty są to ubezpieczenia.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Ubezpieczenie na nartach OC NW i .... 21 Lis 2012 23:54 #7578

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    270
decentski napisał:
Niestety broker chyba zapomniał o mnie :( ale będę naciskał

a w tym czasie polecam przeczytać bardzo fajny artykuł który pokazuje jaki jest koszt pomocy medycznej i akcji ratowniczej

"Akcja ratunkowa Tomasza na Pigne d'Arolla kosztowała 12,5 tys. zł. Opieka w szpitalu - kolejne 4 tys. On wydał na to tylko 100 zł

100 zl za dzień? tydzień ? miesiąc ?

jaka to była ubezpieczalnia ?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.