SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Forum narciarskie Witamy na forum Na stoku. Skki Trikke - czy to ma sens ????
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe

TEMAT: Skki Trikke - czy to ma sens ????

Skki Trikke - czy to ma sens ???? 25 Maj 2011 20:57 #1802

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2454
Nie wiem czy pamiętacie jak w spotkaliśmy na stoku gości którzy śmigali na takich dziwnych śnieżnych hulajnogach właśnie trafiłem na film promujący to urządzenie i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł aby na stokach pojawiły się jeszcze jakieś inne urządzenia czy jest dla nich miejsce ???

Film z Góry Kamieńsk a urządzenie nazywa się Skki Trikke

Polecam obejrzeć na końcu gość mówi że śmiga na stoku tym czymś 90-95 km/h :blink: :blink: :nie:

Pozdro
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2011 20:59 przez decentski.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 26 Maj 2011 13:21 #1813

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2454
Wiesz może i fajne ale nie wiem czy obejrzałeś inne filmy gdzie facet zachwala to urządzenie a nie wspomina nic o bezpieczeństwie o zasadach panujących na stoku, wypowiada się że po 15 minutach można już śmigać, a ja się zastanawiam czy na Polskich stokach jest miejsce na Skki Trikke co jak na stoku pojawią się ludzie którzy nie mają żadnego pojęcia o zasadach bezpieczeństwa zaczną jeździć w poprzek nie zwracając uwagi na innych, nawet początkujący narciarz spędzając na stoku cały dzień nabiera jakiś manier jak jeździć może powierzchownych ale zawsze.

Na drogach panuje prawo drogowe które musisz znać aby się po nich poruszać a na stokach nigdzie się nie wymaga jego znajomości jedynie informuje na tablicach że są jakieś tam zasady a jak jest każdy wie nawet zasada że tan co na górze ma uważać jest często podważana a już nie mówię o zasadach wymijania innych aby to robić za plecami a nie przed ....

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 26 Maj 2011 17:22 #1838

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
:brawo Ubawiłem się totalnie na tym filmie.
Najbardziej rozbawiły mnie dwie sprawy:
1. Krzysztof "Kierownik" - przypomina mi to jak żywo "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" - jeśli kierownik dopiero po pół godzinie ma frajdę z jazdy, to po ilu pracownicy niższego szczebla? :biglol:
2. "Z zachowaniem bezpieczeństwa, kask na głowie, kontroli kierunku i prędkości jazdy" a to wszystko po godzinie i jeździsz jak doświadczony narciarz - dla mnie ZAŁAMKA

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 14:38 #1879

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
Witam,

Nie wierzycie w możliwości tego sprzętu bo podchodzicie do niego miarą narciarsko/snowboardową. Naprawdę nauka jazdy trwa pół stoku a drugie pół człowiek ma przyjemność z jazdy. Mówię to o laiku narciarskim, narciarz wsiada i jeździ. Po godzinie , dwóch jeździsz mając kolano i łokieć na śniegu. film z nauką jazdy, tyle trwa nauka ile pokazano na filmie,
My na trikke jeździmy dużo szybciej niż narciarze, nam się nogi nie rozjeżdżają, szukamy lodu i muld na stokach bo nie ma tam narciarzy a my mamy właśnie wtedy najlepszą zabawę. Dla mnie nie ma znaczenia przygotowanie stoku. Zawsze mam przyjemność i zabawę. jestem bezpieczniejszy niż na nartach, bo patrzę daleko przed siebie i nie muszę kontrolować tego po czym jazdę, nie obchodzi mnie zmuldzenie, lód.
Żeby się przewrócić trzeba chcieć, o wiele lepsza kontrola kierunku i prędkości niż na nartach. A swoboda jazdy w normalnych butach i bez wiązań narciarski nie do oceny. 95 km/h to ja jechałem w Białce, a mój rekord to na specjalnym stoku 132 km/h. No jak jesteśmy w Alpach to gonimy tylko poza trasą po puchu, największa frajda i nie ma takiego zmęczenia jak na nartach bo my jeżdżąc krawędzie trzymamy rękoma poprzez kierownicę. W 50% pracują nogi i w 50% ręce.

Jak macie jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem i wyjaśnię wątpliwości :-)
www.trikke.pl - żegnaj mozolna nauko jazdy, żegnajcie specjalne buty i wiązania, witaj swobodna i bezpieczna jazda.

www.trikke.pl - letni trening narciarski, carving na kołach.

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 14:48 #1881

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Witaj serdecznie :witam
Tu same niedowiarki, więc pytania się raczej posypia jak z rękawa.

Ja jednak bardzo sceptyczny nadal jestem, bo wiesz zjechać i to szybko (na kreche) to nie sztuka, ale panować nad tym co się robi, to już są umiejętności i jest mi trudno uwierzyć, że w pół godziny staje się ktoś mistrzem zjazdu na skki trikke, ale może jak spróbuję to się przekonam.

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 18:56 #1887

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
kiedar napisał:
Witaj serdecznie :witam
Tu same niedowiarki, więc pytania się raczej posypia jak z rękawa.

Ja jednak bardzo sceptyczny nadal jestem, bo wiesz zjechać i to szybko (na kreche) to nie sztuka, ale panować nad tym co się robi, to już są umiejętności i jest mi trudno uwierzyć, że w pół godziny staje się ktoś mistrzem zjazdu na skki trikke, ale może jak spróbuję to się przekonam.

Ja mówię o jeździe bezpiecznej, karwingowej, z panowaniem i uwagą na innych uczestników zabawy na stoku :) Tak jazda jest możliwa po 15 minutach!! Proponuję spróbować. Zoabacz taki flm w TV Orange "Mój pierwszy raz" : www.orange.pl/kid,4000121646,id,40001811...rikke-Ski,video.html chyba wystarczający dowód.
To jest wspaniały sprzęt dla niedzielnych narciarzy. Dla tych co chcą wstać zza biurka i pojechać na zimowe ferie a przy tym nie zrobią sobie krzywdy i innym na stoku bo nie będą stanowić zagrożenia żadnego. Bo sami wiecie, że nie ma nic gorszego niż nieprzygotowany narciarski amator jako łapacz kur na stoku. oni sobie i innym najczęściej robią krzywdę. Tutaj nie ma takiej możliwości.
Doskonały dla ludzi po kontuzjach narciarskich. Tutaj podczas jazdy kolana nie pracują na skręcanie, siła idzie wzdłuż kości, dlatego niesamowicie łatwa i bezpieczna jazda.
www.trikke.pl - żegnaj mozolna nauko jazdy, żegnajcie specjalne buty i wiązania, witaj swobodna i bezpieczna jazda.

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 19:11 #1888

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
Łysy napisał:
Jednego jestem pewien , jest na tym świetna zabawa i można rzecz że każdy na tym pojedzie bardzo szybko , ale narty to już kolega wyższa półka , wymagają techniki , przygotowania fizycznego trzeba włożyć w nie więcej siły , treningu i wyobraźni .....

Masz rację, narty to dużo pracy i mozolnego treningu. Ale postaw się w roli 50 latka mającego mało do czynienia ze sportem, albo 30 latka, który nigdy nie stał na nartach na śniegu. Zanim się nauczą, tyłek potłuczą, podkręcą kolano a i tak wśród jeżdżących znajomych będą na szarym końcu z umiejętnościami. Ja słyszałem, że w nartach najfajniejsze jest wieczorem zdjęcie butów. My tego problemu nie mamy :) natomiast co do wyobraźni to zawsze na czym byśmy nie jeździli należy mieć ją włączoną zawsze. To jest zawsze prędkość i można sobie i innemu zaszkodzić. Aczkolwiek ja jeżdżę na trikke już 6 lat i nie miałem żadnej wywrotki a jeżdżę naprawdę ostro ;) Mamy specjalny tor do szaleństw 2 km rynny śnieżnej, jeździmy tam czasami 80 km/h tak jakbyśmy jechali po ścianie, 23 zakręty, cały oświetlony i naśnieżany, czasami lejemy tam wodę by był lód. Najlepsza zimowa atrakcja w Polsce!! Robimy tam czasami wyścigi FourCrossowe, Formuła 1 na śniegu:

Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2011 19:14 przez Blady.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 19:15 #1889

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Film obejrzałem, szczególnie podobała mi się akcja w czasie 10:05 :cheer: Pani pięknie krzyknęła i tym samym uniknęła dzwona :)

Sceptykiem jestem, ale powiem ci, że może w przyszłym sezonie uda się nam gdzieś wybrać większą grupą i wtedy przetestujemy Twoje zapewnienia. Jest wśród nas pełen przekrój narciarski więc byłoby ciekawie wymienić swoje poglądy po takim "teście" :D

Co Ty na to?

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 21:32 #1893

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
kiedar napisał:
Film obejrzałem, szczególnie podobała mi się akcja w czasie 10:05 :cheer: Pani pięknie krzyknęła i tym samym uniknęła dzwona :)

Sceptykiem jestem, ale powiem ci, że może w przyszłym sezonie uda się nam gdzieś wybrać większą grupą i wtedy przetestujemy Twoje zapewnienia. Jest wśród nas pełen przekrój narciarski więc byłoby ciekawie wymienić swoje poglądy po takim "teście" :D

Co Ty na to?

Jestem za i spokojnie możemy się umówić. Gwarantuję, że będziesz z niedowierzaniem kręcił głową jaka jest prosta, bardzo swobodna i fajna jazda.
A co do Pani z filmu, to była to Pani redaktorka, która ładna, zgrabna, ale ze sportem mocno na bakier i oczywiście i nie narciarka ani snowboardzistka. Generalnie kobiety mają dużo mniejszą tolerancję na prędkość niż mężczyźni i dla kobiet wszystko powyżej 30 km/h to strach w oczach.

Co do łatwości nauki to mam na pewno absolutny rekord świata. Ja z żoną w ciągu 5 godzin nauczyłem 150 osób jazdy na trikke tak, że każda zjechała slalom na czas. Gdzie większość to absolutni nowicjusze w sportach zimowych. Na nartach to niemożliwe.

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 27 Maj 2011 22:12 #1895

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
Łysy napisał:
Blady napisał:
To jest wspaniały sprzęt dla niedzielnych narciarzy. Dla tych co chcą wstać zza biurka i pojechać na zimowe ferie a przy tym nie zrobią sobie krzywdy i innym na stoku bo nie będą stanowić zagrożenia żadnego.

No kolego muszę Ci przyznać , że tym stwierdzeniem udało Ci się mnie rozbawić , osobiście nie widzę różnicy w jeździe , może inaczej w możliwościach stworzenia niebezpiecznej sytuacji podczas nartowania , tak ze strony narciarza jak i trajkarza i idę o zakład z każdym z was , że moja reakcja na skręt , na szybkość wykonania na za krawędziowania narty będzie o wiele szybsza niż wasza .
Aha i chciałbym zobaczyć na jakimś filmie trajkarza który jedzie przy stoku łokciem i kolanem , bo jakoś tego sobie nie wyobrażam jak na razie .
Choć muszę przyznać , że zaintrygowałeś mnie !

Tutaj nie do końca się zgodzę. Rozumiem Twój sposób postrzegania trikke. Nie jeździłeś to i nie wiesz i ja to akceptuję i rozumiem. Na trikke skręt to reakcja rękoma przez kierownicę, trikke natychmiast reaguje na ruch i NATYCHMIAST skręca. Aczkolwiek kierownica podczas jazdy nie służy do skręcanie tylko rękoma robimy balansowy ruch w jedną stronę. Za tym ruchem natychmiast narty łapią drugą krawędź, a ciało może dopiero po chwili "dołączyć" do zmiany kierunku jazdy. Hamowanie jest również bardzo intensywne i natychmiastowe dlatego, że oprócz nóg ( tak jak w nartach) krawędzie dociskamy poprzez górne części ciała ( ręce, biceps, triceps, obręcz barkowa, mięśnie trapezowe kręgosłupa). Dlatego właśnie hamowanie jest tak mocne i efektywne. Góra i dół ciała jeźdźca bierze udział i w jeździe i w hamowaniu.

Na Hintertuxie na stromych czarnych trasach bez problemu tulisz się do stoku i masz kolano i łokiec na śniegu, na stokach w naszych górach przy dużej predkości byś mógł wspomagać sie siłą odśrodkową również bez problemu.

Należy powiedzieć, że i narty fajne i trikke fajne. To są różne sprzęty o bardzo podobnych właściwościach, z tym, ża ja i wielu moich znajomych wybieramy trikke bo ma dużo więcej zalet, jest bezpieczniejszy, daje więcej frajdy, jest szybszy, nie "morduje nóg" i nie ma możliwości odniesienia kontuzji narciarskiej. Jeździmy cały dzień na maksa i nie ma problemu ze zmęczeniem, zakwasami czy bólem nóg.

A latem mamy taki karwing na kołach ;)

Pozdrawiam

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 28 Maj 2011 14:47 #1903

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
Witam,

Masz rację, na stoku każdy musi uważać na swój jak i innych sposób jazdy!
Natomiast na trikke możemy jechać skrętem ciasnym 2 metrowym jak i szerokim łukiem o promieniu 200 m. Promień skrętu nie ma znaczenia. A dlaczego my czujemy się bezpieczniej na stoku? Ano dlatego, że jadąc na trikke nie musimy patrzeć blisko przed siebie na rodzaj śniegu, muldy czy lód. My na takie rzeczy nie zwracamy uwag bo to nam nie przeszkadza w jeździ. natomiast patrzymy się daleko do przodu 100-200-300 metrów i patrzymy jak się "ułożeni" ludzie na stoku. Gdzie siedzą snowboardziści, gdzie są dzieci, kto jak jedzie i jakie manewry wykonuje. I tak ustalamy swój tor jazdy by wszystkie te zagrożenie szerokim łukiem omijać.
Trikke jest również bezpieczniejszy dla ciebie gdy jedziesz na nartach. Jak uderzysz ( ja nie znam takiego przypadku!!) we mnie to ja , który nie jest przywiązany do trikke żadnymi wiązaniami uciekam ze sprzętu a Ty uderzasz w 15 kilogramowy przedmiot a nie np w 90 kilowego chłopa!! proszę mi uwierzyć, ze my jesteśmy bardziej bezpieczni niż narciarze. No a w nowym modelu mamy jeszcze czarną, wykonana z twardej gąbki osłonę.
Podczas naszej dyskusji jest jeden zasadniczy problem. Otóż ja wiem co to są narty, snowboard i trikke a Ty wiesz wszystko o nartach i snowboardzie a nie jeździłeś na trikke. Dlatego tyle wątpliwości i strachu. Proszę zaufaj mi, że nie ma na stoku nic bezpieczniejszego. Stawiam kolację w najlepszej knajpie w Zakopanem, że szybko się nauczysz i będziesz dla siebie i dla innych bezpieczny. Będziesz kręcił z niedowierzaniem głową jakie to łatwe i bezpieczne. :-)
Jest jeszcze jeden ważny aspekt bezpieczeństwa. Narciarz uczący się jazdy jest największym zagrożeniem przez pierwsze kilka dni nauki dla siebie i innych ludzi na stoku. Nie panuje jeszcze wystarczająco nad jazdą a gdy go nie daj boże poniesie fantazja to śmiga na krechę jako łapacz kur. Wtedy to pocisk na stoku. Natomiast nauka jazdy na trikke, najbardziej niebezpieczny okres jest skrócony do kilkunastu minut i po tym czasie KAŻDY panuje nad bezpieczną jazdą. TO ważny argument w kwestii bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 28 Maj 2011 23:10 #1913

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
Tak, ja jestem propagatorem tego sportu, ale to się wzięło z pasji. Otóż ja nigdy nie jeździłem na nartach, i pierwszy raz stanąłem na ośnieżonym stoku w marcu 2005 roku w Szwajcarii. Oczywiście była to jazda na trikke. Mój pierwszy zjazd z ośnieżonego stoku był na czerwonej trasie z wysokości 2500 mnpm a druga jazda na czarnej ścianie z 3200 m. Na drugi dzień swojego narciarstwa robiłem skoki na muldach po kilka metrów. Z nartami to absolutnie niemożliwe! To mnie przekonało, że to idealny sprzęt dla mnie. Jako byłego koszykarza w nartach mnie martwiły urazy kolan a tutaj nic!! Dlatego spodobało mi się tak, że zostałem wielkim fanem, który spędza w górach 2-3 miesiące w roku pokazując i bawiąc się na trikke zimowym.

Jeździmy na trikke w takiej gęstwinie ludzkiej że strach i z tego co widzę jeżdżąc i porównując się z innymi mamy lespzy komfort i bezpieczniejsi jesteśmy dla innych niż narciarze czy snowboardziści. Powtórzę jeszcze raz, nie deprecjonuję nart, to wspaniały i doskonały sport. A my po prostu jeździmy na czym innym też fajnym ;-) Ale musisz wziąć jedna rzecz pod uwagę, że nie jeździłem na trikke. Patrząc się na ten sprzęt myślisz, że to jest "diabeł z rogami". Ale to tylko takie wrażenie! Po pierwszej jeździe zmienisz zdanie. Łagodny jak baranek i baaardzo bezpieczny. Tylko proponuję spróbować jazdy. I obiecuję, że się na pewno spotkamy. Serdecznie zapraszam na jazdy i właśnie w Jurgowie bez problemu możemy pojeździć. Zobacz ten film właśnie z Jurgowa:

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 28 Maj 2011 23:14 #1914

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Stały Bywalec
    256
decentski napisał:
Nie wiem czy pamiętacie jak w spotkaliśmy na stoku gości którzy śmigali na takich dziwnych śnieżnych hulajnogach właśnie trafiłem na film promujący to urządzenie i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł aby na stokach pojawiły się jeszcze jakieś inne urządzenia czy jest dla nich miejsce
kolejna paranoja na stokach narciarskich
sanki na stojąco z kierownicą a sanki nie mają nic do szukania na stokach narciarskich
widziałem w marcu na Hintertuxie jak taki Trikkecista wjechał na dużej prędkości w grupę deskarzy aż krew się polała i przyleciał helikopter
miejmy nadzieję że ta zaraza nie rozpleni się na polskich stokach

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 29 Maj 2011 00:20 #1919

• Blady
  • ( Użytkownik )
  • Blady's Avatar
  • Konto komercyjne
    35
jabol napisał:
decentski napisał:
Nie wiem czy pamiętacie jak w spotkaliśmy na stoku gości którzy śmigali na takich dziwnych śnieżnych hulajnogach właśnie trafiłem na film promujący to urządzenie i tak się zastanawiam czy to dobry pomysł aby na stokach pojawiły się jeszcze jakieś inne urządzenia czy jest dla nich miejsce
kolejna paranoja na stokach narciarskich
sanki na stojąco z kierownicą a sanki nie mają nic do szukania na stokach narciarskich
widziałem w marcu na Hintertuxie jak taki Trikkecista wjechał na dużej prędkości w grupę deskarzy aż krew się polała i przyleciał helikopter
miejmy nadzieję że ta zaraza nie rozpleni się na polskich stokach

Na pewno nie był to nikt na trikke!! Bo bym o czymś takim wiedział, a to niemożliwe z winy trikke! A gdzie siedzieli snowboardziści? za uskokiem? Trikke nie ma nic wspólnego z sankami!! Kontrola kierunku, prędkości i hamowania jest dużo lepsza niż na nartach. Hamujemy krawędziując a to już wyklucza podobieństwo do sanek. Spróbuj jazdy i będziesz mógł wtedy obiektywnie ocenić jazdę i "zagrożenia" jakie niesie jazda na trikke. Bez spróbowania nie masz porównania, odniesienia.

Pozdrawiam

Odp: Skki Trikke - czy to ma sens ???? 29 Maj 2011 11:48 #1923

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Krzysiek, trzeba będzie wziąć lampkę i poświecić obydwu panom po oczach może wtedy się sprawa wyjaśni ;) :lol2:

Ale co do zasady, to nie rozumiem dlaczego bez żadnego powodu nową grupę użytkowników stoku od razu nazywa się "zarazą", tak samo mogli na narciarzy mówić saneczkarze "amatorzy", którym stoki narciarskie odebrały przyjemność zjazdu z niejednej górki. Bez przesady z używaniem od razu epitetów.

Co do bezpieczeństwa, a w zasadzie "większego bezpieczeństwa" na trikku nie jestem nadal przekonany, ale jak się spróbuje to się człowiek przekona.
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2011 11:55 przez kiedar.

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.