SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Polska Kotelnica nowości w sezonie 2011/2012

Kotelnica nowości w sezonie 2011/2012

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Kotelnica LeitnerNowa, 6-cio osobowa, wyprzęgana, krzesełkowa kolej linowa firmy Leitner zostanie otwarta w sezonie 2011/12. Na mapie jest ona oznaczona numerem: 14. Wyposażona będzie, jako jedna z pierwszych na świecie w niebieskie osłony przeciwwietrzne (kolor ten nie był dotychczas stosowany), system ogrzewanych, miękkich, tapicerowanych siedzeń oraz podziemny garaż krzeseł.

Kotelnica Białczańska Ski Mapa

Blisko 1100-metrowa kolej o zdolności przewozowe 3000 os/godz. i różnicy poziomów 172 m napędzana będzie przez innowacyjny, bezprzekładniowy napęd bezpośredni. Jej maksymalna prędkość to 5 m/s. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zostanie zamontowany opatentowany system KIT-STOP®, zabezpieczający każdego pasażera przed wypadnięciem w trakcie jazdy.

Kotelnica LeitnerKotelnica LeitnerKotelnica Leitner

Wzdłuż nowej 6 osobowej kolei linowej udostępnione będą dwie nowe trasy o 172 m różnicy wzniesień. Charakterystyka tras: długość – 1100 m; w górnej części średnio trudne, w dolnej łatwe. Wyposażone będą w automatyczny system naśnieżania polskiej firmy Supersnow, a jedna z nich zostanie oświetlona najwyższej klasy projektorami oświetleniowymi austriackiej firmy Thorn (firma oświetlała m.in. stadiony na Wembley w Londynie, PGE Arena w Gdańsku i wiele tras narciarskich w Alpach i na świecie).

Od sezonu 2011/12 w ośrodku wykorzystywany będzie, nowy, najnowocześniejszy system kontroli dostępu do wyciągów i kolei linowych firmy SKIDATA.

Kotelnica SKIDATA SKIDATA udostępnia dodatkowe usługi. Niewątpliwie największym atutem nowego systemu dla klientów ośrodka jest możliwość korzystania z karty dalekiego zasięgu. Bramka jest wyposażona w czytnik, który jest w stanie odczytać uprawnienia na karcie oddalonej nawet o 60 cm. Ośrodek może zatem czerpać korzyści z większej przepustowości bramki, narciarze z komfortu niezaprzątania sobie głowy kartą. Wystarczy, że po jej nabyciu umieszczą ją w kieszeni kurtki tudzież spodni.

SKIDATA jest liderem na światowym rynku systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich, w Austrii i Szwajcarii jest obecna na ok. 90% wyciągów i kolei linowych.

 

Komentarze  

 
0 # nowa kolejkamarpola 2012-01-17 18:57
spedziłam kilka dni na Kotelnicy z moim 6 letnim synek i jestem miło zaskoczona że tak duży osrodek narciarki pomyślał o założeniu ochwytów bezpieczeństwa dla dzieciaków na nowych kanapach, tylko tam jeździłam bo i nachylenie łagodne, tylko duży minus, że trzeba tam się dostać stromą trasą i do 6 osobowej kolejki ludzie ustawiali się w ogromnej kolejce ;-(((
 
 
0 # Nowościdecentski 2012-01-19 23:24
Nowości zawsze są bardziej popularne zwłaszcza że podgrzewane :):) ale białka jest taka pro rodzinna
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.