SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Polska Stok narciarski w Warszawie Bemowo Radiowo

Stok narciarski w Warszawie Bemowo Radiowo

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jest plan aby w Warszawie powstał kolejny stok narciarski po Szczęśliwicach. Nowy stok ma zostać zbudowany na byłym składowisku Radiowo znajdującym się na granicy dwóch stołecznych dzielnic: Bemowa i Bielan oraz gmin Izabelin i Stare Babice.

Narciarska trasa zjazdowa, rynna snowboardowa, crossowe trasy rowerowe – tak za kilka lat może wyglądać wysypisko śmieci Radiowo. Plany już są, pieniądze trzeba jeszcze znaleźć. Stok narciarski miałby nachylenie 14 proc. Byłby szeroki na 30 m i wraz z dojazdem do wyciągu długi na około 650 m, czyli byłby ponad dwa razy większy od Górki Szczęśliwickiej.

Na koronie składowiska planowane jest utworzenie tarasów widokowych, rynny snowboardowej o długości ok. 100 m, stoku saneczkowego z wyciągiem oraz wyciągu dla narciarzy. Ponadto na zboczach wysypiska powstałoby kilkaset metrów crossowych ścieżek rowerowych oraz alejek dla pieszych, a jej zbocza byłyby ozdobione ogrodem skalnym.

 
Opublikowano: 14 Wrz 2011 14:41 przez decentski #3751
decentski's Avatar
Sprawa stoku dla Warszawy nabiera rumieńców :):)

"Ma tam powstać stok narciarski o długości 530 m i szerokości 30 m (o spadku 74,9 m i nachyleniu do 14 stopni). – Oprócz trasy zjazdowej będą wyciągi, trasa saneczkowa, rynna snowboardowa, ścieżki rowerowe i biegowe. Będą też tarasy widokowe – dodaje Sławomir Michalak, prezes MPO.

Kiedy z górki śmieciowej zjadą pierwsi narciarze?

–Być może za pięć lat – przypuszcza prezes MPO. Do tego czasu przedsiębiorstwo będzie kształtowało stożek, aby stoki miały łagodne nachylenie. Zwożone będą m.in. gruz, kamienie i ziemia. Góra będzie też odgazowywana, aby była bezpieczna dla użytkowników. Zostanie też zbadana przez specjalistów, czy się nie osuwa ani nie zapada." więcej

będzie kawałek góry szkoda że nie wpadną na pomysł zrobienia krytego stoku ale to już się chyba nie mieści w tych głowach ech

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.