SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Lodowiec Stubai nowa trasa i wyciągi

Lodowiec Stubai nowa trasa i wyciągi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Ski Mapa Lodowiec StubaiDoskonały region narciarski i dwa nowe, komfortowe wyciągi krzesełkowe oraz nowa trasa na Lodowcu Stubai

Gdy rozpocznie się sezon narciarki 2012 na lodowcach, Lodowiec Stubai będzie mógł zaoferować gościom jeszcze większy komfort i przyjemność jazdy na nartach z dwoma nowymi wyciągami krzesełkowymi i nową czarną trasą.

8-osobowy wyciąg krzesełkowy Rotadli i 4-osobowy Daunjoch.

Reinhard Klier, Prezes kolei linowych na lodowcu Stubai Glacier:

Stoki Daunjoch oferują bardzo ciekawe możliwości rozwoju w granicach ośrodka. Nowy wyciąg Daunjoch otwiera wymagający alpejski teren, oferujący szereg nowych wyzwań, którymi będą zainteresowani w szczególności nasi doświadczeni narciarze. Konstrukcja jest oczywiście także pewnym wyzwaniem ze względu na odsłoniętą lokalizację. Pracownicy muszą codziennie wspinać się pół godziny w każdych warunkach pogodowych, aby dotrzeć do swojego miejsca pracy zlokalizowanego 3000 metrów nad poziomem morza. Na tej wysokości regularnie pada śnieg, nawet w lecie.

Około ośmiu milionów euro rocznie jest inwestowane w poprawę jakości i komfortu na Lodowcu Stubai. Niedawno zbudowano dolną stację Mutterberg, Platformę Summit określaną mianem TOP OF TYROL, wyciąg Wildspitz, wyciąg Daunscharten, zbiornik Fernau oraz górną stację Eisgrat.

Określenie „Królestwo śniegu" będzie jeszcze bardziej odpowiednie dla Lodowca Stubai, w sezonie zimowym 2012/13. Wówczas 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Rotadl, który przez lata był najbardziej popularną koleją linową w Austrii zostanie zastąpiony przez wysokiej jakości 8-osobowy wyciąg krzesełkowy. Ten zapewni jeszcze większy komfort: wejście jest w pobliżu stacji Gamsgarten, siedzenia są tapicerowane, ogrzewane i wyposażone w osłonę. Nowy wyciąg może w ciągu godziny przewieźć 3000 osób do Daunferner, który jest nie tylko największym lodowcem w ośrodku, ale także najbardziej popularnym wśród rodzin.

Film z budowy na Lodowcu Stubai

Oba wyciągi kosztowały około dwanaście milionów euro. 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Rotadl powinien być gotowy już w połowie października a 4-osobowy Daunjoch o długości 1197 metrów, powinien zostać oddany do użytku do końca listopada.

Czarny Stok Daunhill

Nowy 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Daunjoch poszerza granice wykorzystania Lodowca Stubai w ramach ośrodka narciarskiego. Nowe obiekty kolei linowych otwierają dodatkowy czarny stok i liczne stoki Freeride w dół do stacji Mutterberg. Nowy stok Daunhill ma 3,2 km długości i nachylenie do 60%. Oznacza to, że Lodowiec Stubai poszerza spektrum możliwości, w szczególności dla ambitnych narciarzy, nie wywierając negatywnego wpływu na nieskażony obszar narciarski Alp.

Przeczytaj również:

 
Opublikowano: 10 Lis 2017 08:12 przez decentski #18328
decentski's Avatar
Adam chyba coś dla Ciebie 49 euro z skipass i transport

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.