SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Pitztal nowa gondola i café 3.440

Pitztal nowa gondola i café 3.440

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

© Tourismusverband Pitztal

Nowa atrakcja w Tyrolu - na lodowcu w Pitztal powstają najwyżej położone w Austrii kolej linowa oraz kawiarnia.

W październiku 2012 ośrodek narciarski na Lodowcu Pitztal wybogaci się o nową kolejkę gondolową. Wwiezie ona gości na wysokość 3440 metrów n.p.m. W niecałe 6 minut narciarze i turyści z wysokości 2840 metrów dotrą na szczyt, skąd ruszą na naturalnie naśnieżone stoki lub po prostu będą napawać się pięknym widokiem. Na szczycie prócz stacji znajduje się również kawiarnia „Café 3.440“ – najwyżej położona kawiarnia w Austrii.

© Tourismusverband PitztalJazda na nartach w Pitztal zyska od października 2012 roku nowy wymiar. Równo z rozpoczęciem sezonu do użytku oddana zostanie najwyżej położona kolej linowa w Austrii. Wildspitzbahn to jednolinowa kolejka z 61 gondolami, która zawiezie gości do krainy wiecznego lodu na wysokość 3440 metrów. U celu podróży, wraz z początkiem sezonu ruszy także kawiarnia „Café 3.440”. Nowa kolejka i Café „3.440“ to dla Pitztaler Gletscherbahn największa © Tourismusverband Pitztalinwestycja ostatnich lat. Jej wartość wyniosła 20 milionów euro. Gondolki wyprodukowane przez firmę Doppelmayr zabierają na
pokład 8 osób, goście siedzą na wygodnych, podgrzewanych kanapach. Wildspitzbahn gości zabiera z dolnej stacji kolejki polożonej na wysokości 2840 metrów i wwozi ich aż na mierzący 3440 metrów Hinteren Brunnenkogel. Dwukilometrowa trasa i 600-metrowa różnica wysokości pokonywana jest w zaledwie 5 minut i 40 sekund. Do gondoli wejść można z nartami bądź snowboardem, co stanowi nie lada ułatwienie przy wsiadaniu i wysiadaniu.

 Wysoki komfort i szybki transport szczególnie docenią miłosnicy sportów zimowych. „Pojęcia takie jak czas oczekiwania i miejsca stojące w październiku przejdą do historii. Nowa kolej przewiezie 2185 osób na godzinę, co dwukrotnie zwiększy przepustowość“ – mówi Stefan Richter, szef marketingu Pitztaler Gletscherbahn.

Przedsiębiorstwo zainwestowało w ciągu ostatnich lat w regiony narciarskie Pitztaler Gletscher i Rifflsee ponad 50 mln euro. „Konkurencja między kurortami i regionami narciarskimi jest niezwykle intensywna“, wyjaśnia Stefan Richter. „Naszym celem nie jest współuczestnictwo, ale wyznaczanie nowych wyzwań. Inwestycje ostatnich siedmiu lat są podstawą naszego dalszego turystycznego rozwoju. Dzięki temu nasi goście doświadczają u nas zupełnie nowych standardów”.

Film z budowy Pitztaler Gletscher 

Główne atrakcje zimy i lata

Najwyższy lodowiec Tyrolu, wraz z nową koleją i kawiarnią Café „3.440, to nowa atrakcja, z której korzystać można zarówno latem jak i zimą. Podstawowym założeniem projektu było dostarczenie turystom sportowych przeżyć oraz oferty gastronomicznej na miarę czasów, z widokiem, który do tej pory zarezerwowany był wyłącznie dla osób uprawiających ekstremalną wspinaczkę. Na położonej na wysokości 3440 m n.p.m górnej stacji na gości czeka wieczny lód i kuchnia ponad chmurami. Otoczona szklanym frontem Café „3.440“ zapewnia na 140m2 116 miejsc siedzących, kawowe specjały, wypieki z własnej piekarni i liczne przekąski. Kolejnych 50 miejsc znajduje się na podwieszanym tarasie. Nowa kolej oraz kawiarnia Café „3.440“ uważane są za najbardziej pracochłonny projekt budowlany Pitztaler Gletscherbahn.

Poczuć i dać się wciągnąć w lodowcową jesień

Jesienią na lodowcu wszystko kręci się wokół jak najlepszych przygotowań do nadchodzącego sezonu zimowego. Dzięki korzystnym cenowo ofertom dla całej rodziny, narciarze poszusować mogą już w połowie września. Ponadto mogą być jednymi z pierwszych, którzy wypróbują nową kolejkę Wildspitzbahn, po czym delektować będą się kawą na wysokości 3440 metrów. Pakiet „Schnuppern und Schwingen“ zawiera 3 (czwartek-niedziela), 4 (niedziela-czwartek) bądź 7 noclegów. Ceny 3 lub 4 noclegów ze Skipassem ważnym 3 lub 4 dni zaczynają się od 163 euro za osobę. 7 noclegów z 6-dniowym Skipassem to wydatek zaczynający się od 323 euro za osobę. Oferta jest ważna od 15. września do 12. października 2012.

Zdjęcia z kamer:

Pitztaler Gletscher Pitztaler Gletscher Pitztaler Gletscher

Pozostałe oferty, informacje i rezerwacje przygotowywuje dla Państwa Tourismusver-band Pitztal, tel. +43 (0)5414 86999, info@pitztal.com lub www.pitztal.com.

Przeczytaj również:

 
Opublikowano: 30 Paź 2017 11:01 przez decentski #18234
decentski's Avatar
Dzisiejszy poranek pod Pitzalem :blink: :blink: :blink:

[Attachment]
zdjęcie: Jodek - mam nadzieję że nie będzie zły

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.