SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Les 2 Alpes i Tignes rozpoczęcie sezonu

Les 2 Alpes i Tignes rozpoczęcie sezonu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Les Deux Alpes W ten weekend rozpoczyna się sezon narciarski w Les Deux Alpes a wielkie otwarcie będzie miało miejsce tydzień później w Tignes. Warunki są jednymi z najlepszych biorąc pod uwagę ostatnie lata, między innymi dzięki właściwej bazie śnieżnej pozostałej po ostatniej zimie z dodatkiem świeżego śniegu i jak do tej pory - panujących ujemnych temperatur. Jak więc wygląda jazda na lodowcu?

Zacząć trzeba od tego, że nie jest podobna do jazdy na nartach lub snowboardzie w zimie.

Wyciągi działają już od 7.30 rano, aby umożliwić narciarzom pełne wykorzystanie doskonałych warunków jakie panują w godzinach porannych,  w późniejszych godzinach warunki narciarskie znacznie łagodnieją. W godzinach lunchu panujące ciepło sprawia, że większa część śniegu staje się mokra i ubita. Po godzinie 13 kończy się narciarskie szaleństwo.

Obszar ograniczony jest jedynie do kilku działających tras, tradycyjnie obsługiwanych przez kilka wyciągów działających na terenie lodowca. Jednak wystarcza to do jazdy na nartach lub snowboardzie, a jeżeli lubicie szusować w parku, warunki w nich panujące są podobne, jeżeli nie takie same, jak w okresie zimowym.

Narciarstwo letnie jest inne, jednak nadal sprawia dużo frajdy

Ski Mapa Les 2 Alpes

W ten weekend Les Deux Alpes udostępni 7 wyciągów, dających narciarzom dostęp do dwóch łatwych stoków, czterech średnich i dwóch trudnych tras. Na obszarze ośrodka znajduje się również duży snowpark oraz obszar do freestyle’u. 40 % narciarzy odwiedzających Les Deux Alpes przyjeżdża tu głównie z uwagi na snowpark. Zajmuje on obszar 18 hektarów i jest jednym z najlepszych w Alpach.

 

Na stokach w lecie znajduje się średnio 2,000 osób dziennie, dając sumę około 35,201 narciarzy i snowboardzistów w sezonie letnim. Kurort jest zamykany pierwszego września. 

 

TignesTignes posiada 6 wyciągów i ponad 20 kilometrów tras zjazdowych z różnicą wzniesień dochodzącą do 750 metrów oraz snowopark, ośrodek będzie otwarty od 22 czerwca.

Obecnie śnieg w obydwu kurortach jest najlepszym od lat, biorąc pod uwagę jego jakość w czerwcu, duże opady śnieżne z ostatniej zimy nadal zalegają na stokach i warunki są doskonałe. 

Źródło: Snow Report

 
Opublikowano: 29 Wrz 2015 21:41 przez gajowy01 #13205
gajowy01's Avatar
decentski napisał:
[Attachment]

Ten sztruksik to z z teraz zaraz ? Działa na mnie .....

Pozdrawiam

No tak, wg FB z dziś :) ...ale rozczaruję cię - ta trasa widoczna na foto jest akurat nudna niezmiernie :)
Długa ale płaska, u góry coś się dzieje, w miarę fajnie, ale potem płasko ...bardzo.
..o ile dobrze rozpoznaję miejsce, bo jeśli się mylę to może być inna trasa, różniąca się tylko tym, że jest krótka do tego :)

Z pewnością gdzieś w kotle to jest, ale są inne lepsze rejony - ale wystartować muszą później, nie mówiąc o załączonym Sölden - o wiele ciekawsze, nawet te "płaskie" niebieskie :)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.