SkiFever.pl

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Lodowiec Stubai

Lodowiec Stubai

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Copyright: Stubaier GletscherJuż trzeci rok z rzędu lodowiec Stubai wybrany został “szczególnie przyjaznym ośrodkiem dla dzieci i rodzin w Alapch” w rankingu ADAC. Wymieniając czynniki decydujące o tym wyróżnieniu, podkreślono odpowiednią opiekę nad dziećmi oferowana przez BIG Family Ski-Camp, szerokie i łatwe stoki, oraz konkurencyjne ceny wejścia na stok - jeśli dziecko poniżej dziesiątego roku życia jest w towarzystwie osoby dorosłej jeżdżącej na nartach, może ono za darmo jeździć na lodowcu oraz przebywać pod opieka specjalnie wyszkolonej obsługi w BIG Family Ski-Camp.

Różnorodność jaką trudno znaleźć gdziekolwiek indziej – raj dla fanów sportów zimowych.

Copyright: Stubaier GletscherDzięki położeniu na wysokości 3210 metrów ponad poziomem morza, śnieg zalega na lodowcu od października do czerwca. Zapewniając 110 kilometrów tras narciarskich o zrurznicowanych stopniach trudności, 25 wyciągów, “komfortowy” stok dla rodzin oraz narciarzy powyżej 50 roku życia, park BIG Family Ski-Camp lodowiec Stubai jest największą strefą narciarską w Austrii.

Copyright: Stubaier GletscherUchodzący za jeden z najlepszych w Europie Snowpark Park, Moreboards Stubai Zoo, oferuje wiele atrakcji zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących amatorów snowboardingu i narciarstwa ze sceny freestyle, którzy pokazują swoje niesamowite triki na linii stworzonej z kickerów, poręczy i boxów.

Dla tych, którzy lubią turystykę, przygotowano w Gamsgarten specjalną strefę treningową przygotowania lawinowego, gdzie można nauczyć się, jak reagować w przypadku nadejścia lawiny. Osoby, które pragną zaczerpnąć tchu po narciarskich szaleństwach i spróbować czegoś nowego, mogą nauczyć się wspinaczki po lodzie lub wzlecieć 250 metrów nad strefę narciarską dzięki lotni Flying Fox.

Ta wspaniała baza wypadowa dla narciarzy, jaką jest Stubai, ma dodatkowy bonus jakim jest wspaniała lokalizacja - znajduje się jedynie 45 minut jazdy od Innsbrucku, stolicy regionu Tyrolu.

Po prostu najlepsze – wspaniałe przysmaki kulinarne na górskich wyżynach

Copyright: Stubaier GletscherCentralnym elementem nowej stacji na górze Eisgrat na wysokości 2900 metrów nad poziomem morza jest restauracja Schaufelspitze. Tutaj, w przytulnej restauracji, o klasycznym wystroju wnętrza znajdziecie tradycyjne austriackie dania, przygotowane z użyciem lokalnych produktów podawanych także do bardziej międzynarodowych potraw. Jadalnia wykonana z drewna sosnowego, widoczna kuchnia, stojak na wina oraz trzeszczące drewna w kominku tworzą naprawdę niezwykłą atmosferę. Natomiast wszyscy miłośnicy promieni słonecznych mogą odpocząć na wspaniałym, oświetlonym tarasie Eisgrat, gdzie ciepłe, futrzane krzesła oraz fascynująca panorama Alp są po prostu standardem. Jednym z najbardziej popularnych miejsc do spotkań w tej strefie narciarskiej jest kawiarnia Zum Steinbock. Warty wymienienia jest również robiony na miejscu domowy makaron serwowany w lokalnej restauracji.

Unoś się nad szczytami gór

Platforma obserwacyjna SZCZYT TYROLU umieszczona na wysokości 3210 metrów nad poziomem morza oferuje niezwykły widok na ponad 109 trzytysięczników, a jej wystrój doskonale wpasowuje się w krajobraz górski.

Lodowiec Stubai w skrócie:

   • Największy ośrodek narciarski na terenie lodowca w Austrii,
   • 45 minut samochodem z Insbrucka,
   • Gwarantowany śnieg od października do czerwca,
   • 25 wyciągów linowych,
   • 110 kilometrów tras z gwarancją naturalnego śniegu,
   • BIG Family Ski-Camp - najlepsza opieka nad dziećmi,
   • Park narciarski Moreboards Stubai Zoo - łatwe, średnie i trudne linie przejazdów,
   • Platforma obserwacyjna SZCZYT TYROLU na wysokości 3210 metrów,
   • Narciarska trasa biegnąca przez cały obszar kurortu o długości 2 kilometrów,
   • Gamsgarten Alpine Centrum – lodowa wieża do wspinaczki, centrum nauki właściwego zachowania w przypadku lawin oraz motolotnie,
   • Kuchnia lodowcowa - królewska uczta w gościnnych restauracjach z obsługą i samoobsługowych,
   • 3x Stubai Glacier Intersport: sklep, wynajem, naprawa oraz przechowalnie zlokalizowane dokładnie w centrum narciarskim.

Copyright: Stubaier Gletscher

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.