SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Snowmageddon w Austrii opanowany

Snowmageddon w Austrii opanowany

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

© TVB Paznaun – IschglUtrudnienia na drogach dojazdowych do popularnego wśród polskich narciarzy austriackiego Tyrolu zostały usunięte. Austriaccy synoptycy zapewniają, że to koniec obfitych opadów i na najbliższe dni prognozują słoneczną pogodę. Do końca tygodnia będą panować doskonałe warunki do jazdy na nartach.

Rekordowe opady śniegu, które nawiedziły w miniony weekend  zachodnią Austrię były przyczyną zamknięcia wielu dróg dojazdowych. Ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe przez kilka dni zablokowany był dojazd m.in. do St. Anton i Ischgl. Od wtorku przełęcz Arlberg jest znowu przejezdna, a w środę rano otwarto drogę do Ischgl i Galtür w dolinie Paznaun. Kierowcy bez problemów mogą się dostać również do doliny Stubai.
W kilkunastu ośrodkach narciarskich w austriackim Tyrolu w ostatnim miesiącu spadło najwięcej śniegu od 30 lat. Na lodowcu w Stubai leży go w tej chwili 280 cm. W miejscowościach Nauders czy Galtür podobnych opadów nie rejestrowano od ponad 60 lat. Z niedzieli na poniedziałek w regionie Zugspitz Arena spadło nawet 70 cm śniegu, w St. Anton am Arlberg leży go ponad 550 cm a, na Valludze prawie 600. Pierwszy raz w historii tak olbrzymie opady śniegu zanotowano we wschodniej części Tyrolu (m.in. w Wildschönau) oraz w regionie Ski Welt Wilder Kaiser Brixental, który odnotował w ostatnich dniach 50 cm świeżego śniegu.
„Do wszystkich ośrodków narciarskich na zachód od stolicy Tyrolu – Innsbrucku – można bezpiecznie dotrzeć autostradą. Zapraszamy turystów z całej Europy, pogoda jest wspaniała, a warunki narciarskie idealne” – podsumowuje szef biura promocji doliny Stubai Herbert Hofer.
Według oficjalnych statystyk z Polski do Austrii co roku na narty wybiera się ponad 210 tys. turystów. 100 tysięcy z nich spędza swój zimowy urlop w Tyrolu. Najchętniej wybieraną miejscowością jest z kolei Neustift im Stubaital w Tyrolu.

Zima w St. Anton am Arlberg 6 i 11 stycznia 2012

Foto: TVB St. Anton am Arlberg / Fotograf Friedrich SchmidtTeren narciarski St. Anton am Arlberg jest tak duży i przestronny, że miłośnicy sportów zimowych mogą jeździć od rana do wieczora, nie korzystając dwa razy z jednej trasy.
Miłośnicy freeskiingu i snowboardziści spotykają się w funparku Rendl. Stromy stok Schindlerkar, trasy zjazdowe na Galzig, Gampen czy Kapall, Valuga i Rendl wprawiają w zachwyt nawet tych, którzy dorastali z deskami na nogach.
A kto chce dopełnić swego szczęścia, powinien poprosić o pomoc znających okolicę przewodników, gdyż oni wiedzą najlepiej, kiedy na poszczególnych zboczach warunki są optymalne.
Dodatkowo: Narciarze i snowboardziści, którzy ze względu na rozległość obszaru będą potrzebować informacji, znajdą w różnych punktach terenu narciarskiego posługujących się kilkoma językami pracowników infoteamu, którzy chętnie posłużą radą i pomocą.

http://www.stantonamarlberg.com/en/home/2.html


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.