SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Alpy Karyntia ponad 1000 kilometrów tras narciarskich

Karyntia ponad 1000 kilometrów tras narciarskich

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Zamiast zimowego snu - zabawa na stokach

Karyntia przyciąga miłośników białego szaleństwa wspaniałymi stokami, doskonałymi warunkami narciarskimi i słońcem.

©ARNO GRUBER SENPołożona po słonecznej południowej stronie Alp Karyntia z powodzeniem zaspokaja sportowe potrzeby zarówno zawodowców, jak i amatorów. Na miłośników alpejskich sportów czekają doskonale zadbane stoki, rozległa sieć tras biegowych, a dla freeriderów i snowboardzistów – specjalnie przygotowane tereny. Można tu znaleźć prawie wszystko: od najdłuższej czarnej trasy w Alpach po łagodne stoki.

 

©DANIEL ZUPANCNieograniczone narciarskie perspektywy

Narciarze, snowboardziści i zwolennicy narciarstwa biegowego znajdą w położonej na południowym krańcu Austrii Karyntii idealne warunki dla wymarzonego urlopu. Łącznie ponad 1000 kilometrów alpejskich stoków i 32 tereny narciarskie zapewniają pełne urozmaicenie – od łagodnych pagórków po czarne trasy, odcinki pucharowe, funparki i stoki z muldami. Oprócz tego region dysponuje dobrze rozwiniętą siecią tras biegowych na wszystkich wysokościach. Zawsze pewny śnieg i ponad 2000 słonecznych godzin w roku pozwalają korzystać z uroków zimy od października do późnej wiosny. Rozciągający sie na wysokościach około 3000 metrów lodowiec Mölltaler przez cały rok przyciąga narciarzy, dysponuje także wspaniałymi terenami do jazdy carvingowej i snowboardingu.

Dodatkowo od tego sezonu zimowego dzięki nowej 4-osobowej kolejce krzesełkowej „Alteck“ teren zapewnia o 40% więcej przyjemności z pobytu na stoku.

Karnet narciarski na obszar Karyntii i wschodniego Tyrolu obowiązuje na wszystkich 32 terenach narciarskich i ich 283 wyciągach można go kupić na okres od półtora do 14 dni. Sześć dni kosztuje 184,- euro dla osób dorosłych, dla dzieci do lat 14 od 92,- euro. Więcej informacji na stronie www.topski.at.

Sporty zimowe według uznania

©FRANZ GERDLNarciarskie rozrywki najwyższej klasy zapewnia region Parku Narodowego Hohe Tauern, a konkretnie trzy wysoko położone tereny: Heiligenblut/Großglockner, Mölltaler Gletscher i Ankogel. Na 161 kilometrach stoków można szusować do późnej wiosny. Rajem dla wypoczywających rodzin jest dolina Lavanttal. Jej trzy tereny narciarskie: Koralpe, Klippitztörl i Weinebene harmonijnie łączą naturę z zimowymi sportami. Wśród 80 kilometrów stoków początkujący i ci, którzy zaczynają od nowa, znajdą dla siebie łagodne zbocza. Najmłodszym i ich rodzinom optymalne warunki zapewni region Lieser-/Maltatal wraz z terenem narciarskim Innerkrems. Znajduje się tam także alpejskie centrum treningowe, w którym można spotkać krajowe i międzynarodowe sławy.

Jazda z rozmachem

Karyntia ma w swej ofercie liczne atrakcje dla narciarzy, którzy szukają czegoś specjalnego: sześciokilometrowa prosta „narciarska autostrada” A1 na górze Katschberg, trzykilometrowy zjazd „Snowbowle” na Aineck czy trasa Franza Klammera w Bad Kleinkirchheim – nazwana imieniem najsłynniejszego przedstawiciela tego regionu i zaliczana do najciekawszych tras Pucharu Świata. Zawrotne prędkości pozwala rozwinąć najdłuższa czarna trasa w Alpach, wyznaczona na terenie narciarskim Goldeck, na długości 8,5 kilometrów pokonująca 1600 metrów wysokości. Osoby korzystające z wyścigowej trasy na Moserhang na terenie Gerlitzen mogą dokładnie zmierzyć swoją prędkość. Wyjątkowe wrażenia gwarantuje trasa Nocky Mountains, położona na Turracher Höhe. Przemierzając stoki i wspomagając się wyciągami narciarze okrążają położony na wysokości 2205 m płaskowyż. Natomiast w każdą sobotę ostatni odcinek mierzącej 7,6 km trasy „Carnia“ w Nassfeld-Hermagor zamienia się oświetlony stok, zachęcając do nocnej jazdy.

Serwis na stoku

Aby uczynić pobyt na stoku jeszcze bardziej przyjemnym, wiele terenów narciarskich przygotowuje dla swych gości specjalny serwis. Na przykład na Turracher Höhe tzw. Pistenbutler opiekuje się gośćmi na stoku, serwuje szampana, a dzieciom rozdaje cukierki. W Nassfeld ekspresowy serwis w ciągu 10 minut doprowadzi narty do najlepszej formy, nawoskuje i wyostrzy krawędzie. Można tam też skorzystać z bezpłatnej przechowalni nart. Oprócz tego Nassfeld zaskakuje swych gości najszybszym kursem językowym w Alpach. Jeszcze w kabinach Expressu Milenium goście z różnych krajów pobierają szybką lekcję „karynckiego”. Aby skrócić czas oczekiwania na wyciągi, narciarze na Gerlitzen mogą przez komórkę lub Internet zasięgnąć języka, który wyciąg jest już pełny, a gdzie akurat idzie szybciej.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.