SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dolina Stubai Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dolina Stubai CrossCountry narciarstwo biegoweDolina Stubai – najpiękniejsza dolina Alp

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Tyrolu jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, i można do niej łatwo dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, korzystając z autostrady biegnącej przez przełęcz Brenner. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i otoczona jest 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

 

Lodowiec Stubai nowa trasa i wyciągi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Ski Mapa Lodowiec StubaiDoskonały region narciarski i dwa nowe, komfortowe wyciągi krzesełkowe oraz nowa trasa na Lodowcu Stubai

Gdy rozpocznie się sezon narciarki 2012 na lodowcach, Lodowiec Stubai będzie mógł zaoferować gościom jeszcze większy komfort i przyjemność jazdy na nartach z dwoma nowymi wyciągami krzesełkowymi i nową czarną trasą.

 

Pitztal nowa gondola i café 3.440

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

© Tourismusverband Pitztal

Nowa atrakcja w Tyrolu - na lodowcu w Pitztal powstają najwyżej położone w Austrii kolej linowa oraz kawiarnia.

W październiku 2012 ośrodek narciarski na Lodowcu Pitztal wybogaci się o nową kolejkę gondolową. Wwiezie ona gości na wysokość 3440 metrów n.p.m. W niecałe 6 minut narciarze i turyści z wysokości 2840 metrów dotrą na szczyt, skąd ruszą na naturalnie naśnieżone stoki lub po prostu będą napawać się pięknym widokiem. Na szczycie prócz stacji znajduje się również kawiarnia „Café 3.440“ – najwyżej położona kawiarnia w Austrii.

 

Gerlitzen Alpe Karyntia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

©DANIEL-ZUPANC/ Kärnten WerbungGerlitzen Alpe jest największą górą narciarską regionu Villach, oddającą do dyspozycji amatorów śnieżnych uciech 60 km zadbanych nartostrad. Ze względu na swój charakterystyczny wygląd, szczyt ten nazywany jest żartobliwie „łysiną”. Górę można objechać na nartach ze wschodu na zachód, w ramach edycji popularnych zawodów Stella Ronda Challenge!

 

Les 2 Alpes i Tignes rozpoczęcie sezonu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Les Deux Alpes W ten weekend rozpoczyna się sezon narciarski w Les Deux Alpes a wielkie otwarcie będzie miało miejsce tydzień później w Tignes. Warunki są jednymi z najlepszych biorąc pod uwagę ostatnie lata, między innymi dzięki właściwej bazie śnieżnej pozostałej po ostatniej zimie z dodatkiem świeżego śniegu i jak do tej pory - panujących ujemnych temperatur. Jak więc wygląda jazda na lodowcu?

 

Lodowiec Stubai

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Copyright: Stubaier GletscherJuż trzeci rok z rzędu lodowiec Stubai wybrany został “szczególnie przyjaznym ośrodkiem dla dzieci i rodzin w Alapch” w rankingu ADAC. Wymieniając czynniki decydujące o tym wyróżnieniu, podkreślono odpowiednią opiekę nad dziećmi oferowana przez BIG Family Ski-Camp, szerokie i łatwe stoki, oraz konkurencyjne ceny wejścia na stok - jeśli dziecko poniżej dziesiątego roku życia jest w towarzystwie osoby dorosłej jeżdżącej na nartach, może ono za darmo jeździć na lodowcu oraz przebywać pod opieka specjalnie wyszkolonej obsługi w BIG Family Ski-Camp.

 

WorldSkitest w SkiWelt Wilder Kaiser 2012/2013

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Fotograf: Christian Kapfinger /Bildrecht: SkiWelt Wilder Kaiser - BrixentalTrzykrotny mistrz świata Mario Matt, olimpijska złota medalistka Andrea Fischbacher, gwiazda Austriackiego Stowarzyszenia narciarskiego Hannes Reichelt, Jure Kosir, mistrz świata Frank Wörndl, podwójni złoci medaliści saneczkarstwa oraz mistrzowie świata Andreas i Wolfgang Linger– to tylko niektóre z gwiazd, które na zaproszenie Gerharda Brügglera testowały sprzęt narciarski pomiędzy 27 a 39 marca w SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental podczas World Skitestu.

 

Latem na narty do Austrii

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

© Stubaier GletscherW Alpach panują doskonale warunki do jazdy na nartach w górnych partiach pokrywa śnieżna sięga nawet 4 metrów osoby czujące niedosyt jazdy na nartach mogą wybrać się na jeden z pięciu lodowców w Austrii gdzie do dyspozycji narciarzy przygotowano 109 km tras narciarskich.  Jeżeli zdecydujecie się na taki wyjazd pamiętajcie, aby zabrać ze sobą krem, który ochroni was przed poparzeniami nie zapomnicie również o okularach przeciwsłonecznych a podczas jazdy na nartach pamiętajcie o spożywaniu dużej ilości płynów.

 

Snowmageddon w Austrii opanowany

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

© TVB Paznaun – IschglUtrudnienia na drogach dojazdowych do popularnego wśród polskich narciarzy austriackiego Tyrolu zostały usunięte. Austriaccy synoptycy zapewniają, że to koniec obfitych opadów i na najbliższe dni prognozują słoneczną pogodę. Do końca tygodnia będą panować doskonałe warunki do jazdy na nartach.

 

Nassfeld zaskakuje

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

©FRANZ GERDL NassfeldW Nassfeld - tuż przy granicy z Włochami - zima pokazuje swoje słoneczne oblicze. Tutaj jest najlepszy śnieg, najpiękniejsze stoki, najdłuższa kolejka gondolowa Alp (Millennium-Express), a w ramach oferty „Nice Surprise" na gości czeka kosz pełen niespodzianek. Wspaniała atmosfera do uprawiania sportów zimowych dla całej rodziny - nie bez powodu Nassfeld od lat należy do pierwszej dziesiątki regionów narciarskich Austrii.

 


Strona 1 z 2

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.